Barča 008 Barča 008 komentáře u knih

Panna, orel, nebo láska? Panna, orel, nebo láska? Jennie Wexler

(SPOILER) Podle mého ohodnocení to tak nemusí vypadat, ale tahle knížka mě neskutečně naštvala!
Avšak přesto si alespoň ty tři hvězdičky opravdu zaslouží; vždyť už jen to, že ve mně dokázala vyvolat tak silné emoce, naznačuje, že má svou kvalitu. Navíc ten koncept paralelních realit podle dvou různých výsledků hodu mincí je vážně zajímavý.
S čím mám ale takový problém? Možná to bude tím, že u milostných trojúhelníků ve většině případů stojím na straně toho, kdo se objevil první, a tak i teď jsem víc fandila Drewovi a štve mě, jak to s ním dopadlo. Jak byl démonizovaný za věci, za které nemohl, nebo jak ho Stevie zatratila za ten hod mincí, ale Shanea, který byl u toho a který s tím nakonec souhlasil, omlouvala, že on by to určitě nebral jako hru. A Drew snad ano? Jak to může vědět, když ho nenechala se omluvit? Prostě chci říct, že když už jsou tu dvě paralelní reality, tak by si aspoň v jedné z nich Drew zasloužil šťastný konec, a ne, že v obou ostrouhá a Shane je ten jediný Pan Dokonalý.
Možná se to může zdát jako hloupost, ale co, od toho tu je možnost komentářů, abychom sdíleli své pocity, a jak vidno, tahle kniha jich ve mně vyvolala opravdu dost.

23.02.2024 3 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Konečně vypuklo drama, a byl konec! Byl to sice hodně pomalý rozjezd, ale potenciál pro další díly je hodně slibný. Doufám, že pokračování vyjde v češtině co nejdřív. :)

08.07.2023 4 z 5

Musím říct, že konec byl brutálně zrychlený. Poslouchala jsem audioknihu (kterou mimochodem mohu vřele doporučit) a musela si to vracet, abych se ujistila, že se to přehrálo celé a někde se něco nezaseklo. Ale až na tenhle "utnutý" konec super - je strašně důležité zpracovávat taková témata a tohle by měla být povinná četba pro všechny děti na základkách.

27.07.2022 4 z 5

Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) * antologie

Troufám si předvídat, že tohle je ta nejdůležitější knížka, kterou jsem letos četla. Kéž by takových bylo víc.

08.05.2022 5 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Souhlasím s jedním z předchozích komentářů, že neustálé opakování módních značek a návrhářů bylo zbytečné. A pokud jde o Becka, to, jak oslovoval Alici slovy "nejdražší" a "milovaná" mi hrozně moc připomínalo Karla Kopfrkingla ze Spalovače mrtvol, z něhož jsem před pár lety maturovala, a to zrovna v tomhle žánru není nic moc.

06.04.2022 3 z 5

Ztracená Bílá kniha Ztracená Bílá kniha Cassandra Clare (p)

Na téhle sérii se mi hodně líbí, že každý díl skončí vyřešením aktuálního problému, třebaže nepřítel ještě není úplně poražen. Čtenář pak nezůstane v nesnesitelném napětí, co se kruci stane dál, když další díl ještě nevyšel, ale jeho nadšení a těšení se není nijak utlumeno! :)

23.11.2021 5 z 5

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

Krásné tipy, každý si zajisté najde něco - já sama si lepítky označila desítky míst. Co mě ale od autora mrzí - a za to jsem také strhla jednu hvězdičku - jsou osobní názory na určitá místa. Proč o nich tedy píše, když se mu nelíbí? Neměl by nechat názor na čtenářích/návštěvnících?

14.10.2021 4 z 5

Průvodkyně duší Průvodkyně duší Alžběta Komrsková

Říkala jsem si, že když moc nemusím čínskou mytologii, kterou je to inspirované, nebude kniha nic pro mne. Ještě, že jsem po ní v knihkupectví nakonec sáhla, protože byla super. Něco jiného, než co běžně čtu, a i když to bylo vlastně o souboji se smrtí, bylo to takové... pokojné. Moc pěkná knížka, autorce mytologické náměty opravdu sednou. Teď by to chtělo nějakou severskou mytologii, co? :)

08.10.2021 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Jsem snílek, doufám v příběhy se šťastným koncem. A tenhle jich měl hned několik. :)

23.09.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Už abych měla ve čtečce pokračování! Škoda, že e-knihy vychází později než papírové, alespoň v tomto nakladatelství to tak je. :/

08.09.2021 5 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Konec mě celkem zklamal, přestože uznávám, že mohl být i horší...

01.08.2021 3 z 5

Naučte se tančit v dešti Naučte se tančit v dešti Veronique Maciejak

Ta nejlepší kniha za hodně dlouhou dobu!

29.07.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Ideální letní čtení.

29.06.2021 5 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Knihy od Holly Bourne by se měly stát povinnou četbou pro všechny holky! Dokáže psát o tak těžkých tématech, která jsou jinak skoro tabu, a přitom by měla být vykřičena do světa!

24.03.2021 5 z 5

Single na Manhattanu Single na Manhattanu Amanda Stauffer

Nejhorší hlavní hrdinka za hodně dlouhou dobu! Fňukna, která neví, co chce. -_-

17.03.2021 1 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Neměla jsem téměř žádná očekávání, a možná i díky tomu je mé nadšení z knihy takové, jaké je!

22.12.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Po dvou skvělých sériích a dvou také dobrých stand-alonech přišlo tohle... Nechci říct zklamání, ale asi se to nejvíc blíží pocitům, které z knihy mám. Obávám se, že jí také dost uškodil překladatel - z přehršle výrazů jako "takovýmito," "takovéto," "takováto" a podobně mi vybuchoval mozek. Prostě, proč? Doufám, že se u dalších knih této autorky nakladatelství vrátí k jiným překladatelům, kteří pracovali na předchozích knihách.

19.12.2020 3 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Autorka ví, jak čtenáře přimět bažit po dalším dílu s nadějí, že aspoň někdo z hrdinů se dočká svého šťastně až navěky... A já opravdu doufám, že ten další díl přijde brzy.

24.11.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Opravdu doufám, že druhý díl bude brzy, protože jinak se zblázním zvědavostí. Autorka opět prokázala, že v tom, co dělá, je opravdu dobrá.

28.05.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tohle byl fakt masakr! Bulela jsem u toho jako želva.

07.05.2020 5 z 5