Barbra06 Barbra06 komentáře u knih

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tak pravda je, že chvílema to byla docela nuda, takže hodnotím relativně vysoko jen proto, že je to pořád příběh Tessy a Hardina. A taky často odkazují na jejich začátky, což bylo fajn. Jediný, co bylo asi jako fakt wau moment, byla Steph. Poslední díl přečtu už jen tak z nutnosti. Nějaký progres vidím trochu akorát u Hardina, ale u Tessy žádný, stále chvílemi na ránu!

16.04.2017 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Jak už psalo více lidí, téma vypadá zajímavě, ale zápletka a závěr žádný zázrak.

07.02.2017 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moc milé překvapení se skvělou zápletkou a originálním příběhem, který měl špetku od jiných známých příběhů :) velká spokojenost!

02.02.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Knihu dokáže ocenit asi jen opravdový pejskař, krásné a dojemné.

29.01.2017 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Tak mě to překvapilo a to mile. Nejen proto, že se to nepodobalo jiným sériím autorky (k tomu má bohužel spoustu autorů sklon), ale navíc se to vše odehrávalo v originálním prostředí. Líbila se mi myšlenka osidlování Nového světa a našla se tam všemožná škála postav a charakterů, což bylo taky fajn. Autorku mám ráda a za tohle jí docela chválím, že se vrhla zase trochu do jiných vod.

15.01.2017 4 z 5

Tak taky dávám tři, zlatý střed. Věřím, že jako divadelní hra to má úplně jiný nádech a možná je to i dobrý zážitek. Ale takhle mi to přišlo takové přeplácané a souhlasím, že je vidět, že to nepsala jen Rowlingová. Celá ta věc s Delphi, vlastně vůbec její existence, mi přišla teda naprosto přitažená za vlasy. Ale chápu, že z fenoménu HP se prostě bude chtít vytřískat, co to půjde, dokud budou čtenáři ochotni to číst, což budou. Určitě by si to měl přečíst každý fanda HP, ale nezařadí se k těm zbylým knihám, ke kterým se budu vracet, když mi bude chybět kouzelnický svět.

09.01.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tak já jsem absolutně spokojená. Krásný příběh na pozadí skutečných událostí a ještě skvěle napsaný. Doporučuju všem, protože se to čte úplně samo, díky střídání postav a hlavně krátkým kapitolám. O Gustloffovi jsem už něco zaslechla, ale rozhodně jsem neměla ponětí, jaká katastrofa to byla. Kam se na ní opravdu hrabe slavný Titanic. A jelikož to bylo moje první setkání s autorkou, nadšeně se vrhnu i na další díly :)

05.01.2017 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Tak docela mi trvalo, než jsem se začetla a když mě to konečně pořádně chytlo, tak byl konec. Druhý díl si asi přečtu, ale jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Přiznám se, že jsem čekala něco lepšího.

31.12.2016 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Ač tam byla podobnost s HG a Divergencí, přesto to mělo i svou originalitu a byla jsem zvědavá, jaké to bude v cíli Tosu. Rozhodně s těším na pokračování :)

18.12.2016 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Tak špatná nebyla, ale bylo to takové jednoduché, takže knížka opravdu na odpočinek :) Chtěla bych dát víc, ale tak nějak to ve mě nic moc nezanechalo.

16.11.2016 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Velkým lákadlem byl Green, jehož povídka byla pro mě bohužel nejslabší. Vlastně celkově to nebyla žádná velká senzace. Nejvíc se mi líbila asi první.
Ještě není sníh a Vánoce, tak to asi nemělo tu správnou atmosféru.

18.10.2016 3 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Zanechalo to ve mně určitě lepší pocit, než první díl, ale stejně to pořád nebylo úplně ono. Jak to skončí bylo tak nějak jasné, jen co jsem knihu vzala do ruky.

29.09.2016 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tak pro mě naprosté uspokojení! Děkuju autorce za tyhle povídky. Potvrdila nejen, že umí skvěle psát, ale hlavně, že vytvořila skvělý příběh a skvělé hlavní i vedlejší postavy.

Nejvíc jsem se těšila na příběh Marlee. Sice byl jeden z nejkratších, ale bohatě splnil má očekávání a jsem spokojená. Líbily se mi vlastně všechny části, které vybrala. Jediná, která mi trochu nesedla, byla o královně Amberly. Přišla mi až moc dětinská a Clarksona jsem si zkrátka nedokázala oblíbit.

25.09.2016 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Super a originální, od postav až po příběh. Moc oceňuju prolínání moderních věcí a středověku, tím je ta kniha jedinečná. Rozhodně se těším na další díl.
Teda ale ty překlepy! :D

18.09.2016 4 z 5

Tak zase takové velké zklamání to nebylo. Možná jsem místy pochybovala o duševním zdraví obou hlavních hrdinů, ale aspoň se to trochu lišilo od ostatních podobných slátanin. Docela obdivuju autorku, že to vydržela přes 400 stran, než se k tomu Daniel a Aubrey odhodlali. Po pokračování možná také sáhnu.

03.09.2016 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Jak už bylo několikrát řečeno, je to oddechovka. Potěší alespoň originální téma a celkově atmosféra není typická slaďárna, takže rozhodně neurazí.

01.09.2016 3 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Sice mi většina knihy neuhranula jako ty dvě předešlé, ale za ten naprosto dech beroucí a originální konec tleskám! Byla to super série, takže vřele doporučuji :)

30.08.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tak já se děsila, když jsem četla, že o proti trilogii je to slabé a hlavní hrdinka je na pěst. A ono to podle mě slabé nebylo vůbec. Možná pomalejší rozjezd, než jsme se začalo něco dít. Ale pro mě skvělé pokračování příběhu, který jsem si zamilovala.

Pokud jde o Eadlyn, nebyla to taková katastrofa, jak jsem čekala, když jsem četla komentáře. Chovala se jako typická princezna, ale na druhou stranu nebyla úplně zahleděná jen do sebe. A pokud si vzpomínám ona America taky byla někdy na ránu a to byla jen obyčejná holka a sebevědomí jí nechybělo. Upřímně autorka udělala Eadlyn s takovou povahu náhodou chytře, je opravdu dcerou svých rodičů - prince a tvrdohlavé a sebevědomé dívky.
Jsem zvědavá, jak to dopadne, ale z Eadlyn bude skvělá královna, líbí se mi, že je nezávislá. Rozhodně hlasuju pro Kilea, i když Erik by byl zajímavá volba.

30.08.2016 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Jednoduše super! Velké plus za originalitu a postavy. Těším se na pokračování.

26.08.2016 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Za ten konec jsem chtěla dát "jen" čtyři hvězdy. Ale nebylo by to fér, protože celá kniha byla super zase od začátku i do toho proklatého závěru. Až teda na Tess, z které se stala hysterka a pěkně se mi zprotivila. Za to Kaede naopak od minulého dílu docela mile překvapila, až mi jí bylo na konci líto. Nicméně příběh putuje moc dobrým směrem, až tedy na ten ukrutný konec. Doufám, že v Šampionovi se to ještě všechno změní. Nevěřím, že by Daye čekal vážně takový osud. Už se na další díl moc těším!

19.08.2016 5 z 5