BarboraZ BarboraZ komentáře u knih

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Poslouchala jsem ji jako audioknihu namluvenou Klárou Issovou, přednes měla hodně procítěný, líbilo se mi to. Příběh knihy byl hodně silný, myslím, že ve mě zůstane ještě dlouho. Ten konec se moc povedl ️.

10.02.2022 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Moje první kniha od autora a určitě si přečtu i další. Přečetla jsem ji za dva dny, bylo to hodně napínavé, zamotané, na konci jsem měla dokonce husí kůži. Doporučuji

07.02.2022 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Pro mě to byla hodně užitečná kniha, poslouchala jsem ji jako audio. Věřím, že kdyby ji lidé více četli a skutečně pochopili rozdíly mezi ženami a muži, ubylo by radikálně nedorozumění a rozvodů. Doporučuji

06.02.2022 4 z 5

Srdce písněmi dotýkané Srdce písněmi dotýkané Vítězslav Hálek

Básně se mi moc líbily, myslím, že je to dosud živá poezie. Četla jsem i doslov a autor to v životě neměl jednoduché, zemřela mu milovaná manželka i dítě, přesto nezahořkl a radoval se ze života a uvědomoval si, jak je krátký.

Co jsme všecka pokolení?
Málo víc než oka mrknutí -
Jedno vstává, druhé stojí
a to třetí má se k usnutí...

06.02.2022 5 z 5

Nepřehlédnutá: Ty jsi Bůh, který mě vidí Nepřehlédnutá: Ty jsi Bůh, který mě vidí * antologie

Některé příběhy byly velmi silné, budu si je ještě dlouho pamatovat, některé byly slabší. Skoro celou knihu jsem si říkala, že to bych vážně nechtěla zažít. Jednotlivé ženy popisovaly jak prožívaly např. nemoci svých dětí, potraty nebo krize v manželství. Jedno měly společné a to, že naději a sílu hledaly u Boha. Doporučuji.

22.01.2022 4 z 5

Porod a budoucnost Homo sapiens Porod a budoucnost Homo sapiens Michel Odent

Kniha se mi nečetla snadno, místy je dost odborná a hlavně se mi vybavily vlastní nepříjemné vzpomínky na porod a pochopila jsem, co vše bylo špatně, přesto ji moc doporučuji všem těhotným, porodním asistentkám a doktorům. Snad ještě není pozdě na pozitivní změny v porodnictví!

07.01.2022 5 z 5

Verše potrhlé Verše potrhlé Jan Ledecký

Knížku jsme si pořídili přímo od Janka na jeho autorském čtení ve Šternberku. Dceři se nejvíce líbí básnička o zmijích jak se myjí. Mě se zase líbí ta o malé jepici. Básně jsou určené spíše k pobavení rodičů. lustrace jsou opravdu povedené.

28.09.2021 5 z 5

Chvilka pro pohádku Chvilka pro pohádku Ivona Březinová

Knihu dostala dcera na bookstartu. Obsahuje 12 známých pohádek. Líbí se mi, jak na sebe pohádky navazují tím, co mají společného. V průběhu čtení může dítě odpovídat na otázky napsané v aktivitách na konci každé pohádky. Taky obsahuje obrázkový slovník, který pomáhá pochopit pojmy jako např. verpánek. Líbí se mi, že že autorka zvolila ty hezčí verze. Dceři se moc líbí ilustrace.

28.09.2021 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Jako správný knihomol jsem si knihy všimla na návštěvě - měli ji na záchodě. Po pár stránkách u mě hostitelka dost klesla. Na WC se ten blitek opravdu hodí tak akorát na utření ...

18.07.2021 odpad!

Mateřský kód Mateřský kód Carole Stivers

Knoha se mi moc líbila, i když jsem ji v první části často odkládala. Byla místy hodně vědecká a musela jsem vzpomínat na hodiny genetiky, abych věci správně chápala. V druhé části byl dej napínavější a tempo svižnější. Líbilo se mi zapojení indiánů Hopiů ze Stolových hor do příběhu. Celkově ve mě kniha zanechala skvělý dojem a můžu ji doporučit.

03.04.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nečekala jsem, že mě tahle 220 let stará romantická klasika tak pobaví a že v ní najdu i ironii. Líbily se mi propracované postavy a množství přímé řeči místo popisů. A také šťastný konec, který se už moc často nevidí.

16.03.2021 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Moc milé příběhy, docela jsem se i nasmála. Vzpomínka na návštěvu krále Juana Carlose, který dostal od prezidenta darem březí kladrubskou klisnu mě dojala. Doporučuji!

16.03.2021 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Úžasná oddechová knížka, která mě neskutečně pobavila a místy i dojala. Líbily se mi i zápisky z cesty lodí do Ruska a letadlem do Istanbulu. Vřele doporučuji!

27.02.2021 5 z 5

Rodičovství s láskou a logikou Rodičovství s láskou a logikou Foster W. Cline

Je to pro mě užitečná kniha. Radí neřešit za každou cenu problémy svých dětí, ale nechat je, ať si je vyřeší samy. A taky nechat je rozhodovat a čelit důsledkům svých rozhodnutí. Doporučuji

22.02.2021 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Nejprve jsem poslouchala přednášku od pana Jiřího Haldy a pak se mi náhodou dostala do rukou i tato malá kniha. Jsem z ní nadšená a určitě ji doporučuji přečíst všem rodičům.

11.02.2021 3 z 5

Bílá smrt Bílá smrt Petri Sarjanen

Sima mi byl sympatický, bojoval za svůj statek a svou vlast, dělal co musel a v čem nejlépe vynikal. Určitě doporučuji, kniha je napsána velmi čtivě.

07.02.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Kniha se dá přečíst za dvě odpoledne, děj je napínavý, ale příběh kazí příliš časté vulgární popisy sexuálních scén. Ti, kdo by to ocenili si přece raději pustí video, ne? Nesedělo mi, že Verity zvládla předstírat svůj stav před ošetřovatelkou natož před lékaři. Dopis na konci pro mě nebyl překvapením.

05.02.2021 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Hezké zakončení celé série. Čtyřku jsem měla mnohem raději než Tris. Bylo fajn vrátit se zase na pohodový začátek.

12.01.2021 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

(SPOILER) V posledním dílu trilogie se mi nelíbilo pár věcí. Jak Tris zaútočí na svého bratra, klidně ho málem pošle na smrt a jak následně dopadne ona sama 35stran před koncem.
Líbila se mi závěrečná scéna, kdy zase sjíždí z Hancockova mrakodrapu:
,,Život občas stojí za houby. Ale víš, co mě drží nad vodou? Chvíle, kdy zrovna za houby nestojí. Vtip je v tom nepropásnout je."

12.01.2021 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Hlavní hrdinka Tris, která je ve filmu hodná holka snažící se všem pomoc, se v knize chová hrozně zákeřně. Několikrát se vrhá vstříc nebezpečí bez zbraně, snaží se obětovat a pak toho lituje. Příběh se čte dobře, ale některé věci autorka prostě nedomyslela a drhne to. Tenhle díl mi přijde nejslabší.

12.01.2021 3 z 5