Barat Barat komentáře u knih

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

!SPOILERY!
Moc hezká knížka, když už nevíte, po jakém thilleru sáhnout dříve. Podle mě stojí děj za starou belu, ale přes nádherný styl psaní a osobitou Elenou se to dá snadno přehlédnout. Naneštěstí to není ani tak thiller, jako spíš detektivka, možná ani to ne. Dvě skupiny - Christian vs. Vanessa, pokud se to tak dá nazvat - tam byly absolutně zbytečné, a obešlo by se to i bez nich. Stačili by pouze Christian a Vanessa samotní. Ale co kniha ztratila na příběhu, to opět získala na svém jednoduchém a snadném čtení. Taková oddechovka, když už se vám pletou nohy a potřebujete si na pár minut sednout do stínu a odpočívat. Navíc ten konec je opravdu pro úroveň 1. třídy (Matka a nějaký kluk, vybavení zbraněmi, a dcera, co se chystá celé nedorozumění zastavit. Páni! Jak děsivé!).

16.06.2015 3 z 5

Horory na dobrou noc 2 Horory na dobrou noc 2 Anthony Horowitz

Podobná jako jednička, jen více napětí a humoru. Ale žádné opravdové horory nečekejte, toto je pouze oddechové čtení.

10.06.2015 4 z 5

Další prima mýtus Další prima mýtus Robert Asprin

Znáte to - Asprin leží doma pod horou ostatních knih, se značnou vrstvou prachu, a tak jej popadnete a řeknete si, tohle musím vyhodit. Ale ještě než uděláte u tohoto fantastického příběhu přímo osudovou chybu, přečtete si pár prvních stránek. A pak další a další, za chvíli už s knihou usínáte, pracujete, relaxujete... Tato kniha mi prodloužila život o několik hodin, protože takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho. Není náročná, krásně se čte, a ten humor určený i pro nejdebilnější se k tomu všemu báječně hodí. Má to děj, osobité postavy a trochu napětí. Co víc si přát?
Rozhodně doporučuji, ale ostatní díly už dle mého skromného názoru stojí za houby.

10.06.2015 5 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Mě se teda tato kniha velmi líbila. Měla větší potenciál, než ty předešlé, jen ten konec už jsme tady viděli, a to hned několikrát. Ale jinak úžasná kniha a až na ty německé bláboly se velmi dobře a rychle čte. Vraha jsem věděla sice už od půlky (protože nejsem tak blbá, abych si nedala 2 a 2 dohromady), ale snad se to pro příště zlepší.

10.06.2015 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Moc krásná knížka, naneštěstí to autorka přehnala s Jacindou. Čtvrtinu knihy tvoří rozmýšlení, jestli Jacinda udělá to nebo tamto, jestli tohle řekne nebo neřekne, prostě samý žvásty o ufňukaný holčičce. Zbytek už je akční, napínavý román, děj je úžasný a všeho je tak akorát (teda až na vylévání srdce naší hlavní hrdinky). Sice mi byla Jacinda docela nepříjemná a každé rozhodnutí bych udělala jinak, ale začátek mě vtáhl do jejího života a konec zůstal se spoustou otázek. Vlastně se docela dalo čekat, co se stane, ale to při hltání jedné stránky za druhou (nepočítám místa, u kterých jsem se vyloženě nudila - a těch tam pár bylo.) jsem si toho nevšimla. A tak neohraný nápad s draky, to už si ty 3 hvězdičky zaslouží.

04.06.2015 3 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Jak už to tak u mne bývá (Předem varuji - vyrůstala jsem na seriálu 'Hercule Poirot'), vraha jsem věděla už po prvních několika desítkách stran. Výkřik do tmy byl prostě průměr, možná i trošku lepší. Postavy mi nesedly, ale bude to nejspíš mou lehce perverzní povahou. K věci - Děj i příběh krásný, dobře se čte. Ale tak trochu jsem nepočítala s tím, že autorka tam doslova naplive spoustu postav, ani jedna z nich není pořádně nepsaná a Franziska mě fakticky štvala. Jako by Martini čekala, že děj oživí nesmyslným blábolením. Takže bez těch zbytečných chyb by se kniha krásně četla, ale teď jen 3,5*, zaokrouhleno na 4. Tleskám, protože tahle kniha mě doslova vyvedla z míry.

03.06.2015 4 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Kathrin Lange

Krásná, jednoduchá, napínavá. Lukas mi sice celkově v příběhu moc neseděl, ale do překvapivého konce zapadl krásně. Místy mi naskočila i husí kůže. Taková kniha do kapsy, když se hodně nudíte. Rozhodně doporučuji.

03.06.2015 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Thomas Brezina

Podle mě kniha pro každého. Jednoduchý děj, který vyvrací snad úplně vše, na čem byla postavena jednička, sympatické postavy, se kterými si autor opravdu pohrál, napínavá atmosféra a přenádherný styl psaní - tohle vše by měla mít nadprůměrná kniha, jakou je Kočičí holka. Navíc se tahle série knih velmi dobře a rychle čte, což je další +. Rozhodně je tento díl lepší než jednička, a to už je co říct. Thomas nastavil laťku hodně vysoko, a to se mu vyplatilo. Prostě oddychové čtení. Jedním slovem krása!

03.06.2015 5 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Hezká, jednoduchá kniha pro menší, avšak ne u všech povídek se budete bát. Pro mě spíš oddychové počtení, ale... co k tomu říct. U některých jsem se i smála, u některých pocit 'normal horor, takové nemastné neslané' a u např. Muž se žlutou tváří i krapítek strachu. Ale nic zvláštního od toho nečekejte.
PS: Tuhle knihu jsem v knihovně našla v oddělení pro děti, což dle mého většinou mluví za vše.

03.06.2015 3 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

(POZOR, SPOILERY)
Jedním slovem NADPOZEMSKÁ kniha. Na knize se mi líbilo vše od začátku až do konce, protože to bylo fakticky úžasné čtení. Sice jsem už asi od půlky knihy tušila, že skončí s Tuckerem a že Christan je anděl, ale o nadšení ze čtení mě to nepřipravilo. Při čtení jsem doslova lapala po dechu a po dočtení jsem se hned vrhla na druhý díl. Clara mi byla velmi sympatická, postavy byly takové... temperamentní. Zbožňovala jsem i to, jak se naše hlavní hrdinka se vším prala a jak to nakonec stejně po*rala. Prostě jedinečné počtení, nemám co vytknout. 5*

02.06.2015 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Knihu jsem začala číst hlavně kvůli překrásné obálce. Naneštěstí mě obsah dost zklamal. Začátek úžasný, líbila se mi hlavně romantická stránka knihy, ale čím dále jsem byla, tím více jsem se musela přemáhat, abych četla dál. A přiznávám se dobrovolně: posledních dvacet stránek jsem už jen narychlo prolistovala. Nejspíše proto, že když do vztahů mezi studenty přinesla tak ohrané věci jako (POZOR, OD TÉTO CHVÍLE SPOILERY!) jeskyni s obřím pavoukem nebo jakýsi vdávající rituál či co, nemohla udržet hladinu akce a romantiky nad červenou čarou zajímavosti a vzrušení opadalo. Některé chvilky se pak ještě přežít daly, ale dle mého cpala do lidského světa s trochou nadpřirozena až moc... nelidského. A proměna Shaye ve vlka udělala za tím vším nadšením ze začátku jednu velkou, tlustou tečku. Na další díl se nepustím, i kdyby byl sebelepší. S touhle sérií oficiálně končím. Hodně mě zklamala. Možná je problém ve mně, ale já na tyto tuctové věcičky, které se tváří jako román, a které se pod rouškou krásné obálky nazývají blbost prostě nejsem.

0,5 hvězdičky za obálku, 0,5 za (dost chabé) postavy, 1 za vlky a děj. A tím končím.

02.06.2015 2 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Opravdu krásná kniha, kterou by jste si neměli nechat ujít. Má originální příběh a styl, kterým je celá kniha napsaná, je prostě ohromující. Jakmile se začtete, kniha vás nepustí. Doporučuji i ještě povedenější druhý díl, který se sice mohl vmáčknout do prvního, ale ne každý by takovou bychli zvládl přečíst. Klobouk dolů, Brezina i tentokrát nezklamal.

02.06.2015 5 z 5