bararich8 bararich8 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Geniální a nadčasové čtení, smíchu se nelze ubránit.

16.10.2023 5 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Výborná kniha! Skvěle vyprávěný děj mě vtahoval čím dál víc. I když se místy srdce svíralo, co si postavy musely prožít, nešlo přestat číst. Autorka si musela hodně nastudovat, než tenhle skvost sepsala. Doporučuji!

30.09.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Po dovolené v Řecku byla tahle kniha, kterou už jsem měla delší dobu v hledáčku, jasnou volbou. A volba to byla skvělá. Zajímavě vystavěný příběh několika vzájemně propletených postav a historické reálie, o které by mě jinak nenapadlo se zajímat. Prostě vše, co má správná kniha na toto téma mít.

19.09.2023 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Ideální čtení před dovolenou v Provence, příjemně naladí, udělá hlad po všech těch dobrotách a člověk se nemůže dočkat, až to všechno spatří a pozná na vlastní kůži (nebo spíš chuťové pohárky). Bavila jsem se výborně, knihu moc doporučuji. I kdybyste do Provence nechtěli. Protože po přečtení chtít budete.

23.06.2023 5 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Říkala jsem si, co je se mnou špatně, že mi to zas tak strhující nepřišlo. A teď tu čtu( že to tak mají i ostatní. To mě uklidnilo. Kniha co neurazí a nenadchne; za chvíli na ni zapomenu.

20.04.2023 2 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Knížka, do které se mi vůbec nechtělo, ale byla mi opakovaně doporučována. Tak jsem si ji teda otevřela (abych jako už měla pokoj) a hle, ono to bylo vážně dobré čtení! Nikdy bych neřekla, že mě rozhovor s pilotem tam chytne a dozvím se tolik zajímavosti ze sféry letectví. Navíc Martina Moravce mám jako autora moc ráda a rozhovor vedl opravdu skvěle.

28.02.2023 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Čtení jak z jiného světa. Běžný člověk v našich poměrech si ani neumí představit, co se jinde děje a jak moc dobře se tu vlastně máme. Kniha je skvěle napsaná, Jan Trachta má opravdu dar-píše poutavě, bez zbytečných řečí, sám sebe nešetří, čímž je moc sympatický. Po dlouhé době přidávám něco do doporučených. A MSF si vážím jako nikdy předtím!

03.02.2023 5 z 5

Láska, sex a paragrafy Láska, sex a paragrafy Miloslav Mrazík-Mráček

Oddychovka pro zasmání.

15.08.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, tohle téma můžu. Styl psaní mi vyhovoval, čtivost parádní. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu.

15.08.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Příjemné oddychové čtení.

07.03.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl mě i tento pohltil a nepustil až do posledního písmenka. Autorce se podařilo skvěle uchopit silné příběhy za pohnuté doby. Tyhle 2 knihy budu doporučovat, kudy budu chodit.

24.02.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Čtivý příběh, který krásně plyne a sympatické postavy, se kterýma čtenář cítí, i kdyby nechtěl. Moc dobré čtení!

09.02.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skutečně mistrná detektivka! Má první kniha od A. Christie a musím říct “Klobouk dolů!”

02.01.2022 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Moje první fantasy z českých luhů a hájů a jsem moc spokojená! Živý dej, sympatické postavy, stránky pěkně utíkaly. Jsem ráda, že jsem na tuhle knížku narazila.

26.12.2021 5 z 5

Ze života fotografa Ze života fotografa Petr Jan Juračka

Tenhle člověk je blázen, ale v tom nejlepším slova smyslu. Protože kdyby byl jen trochu menší šílenec, nezůstavalo by po něm takové dílo. Jeho postřehy a zážitky sepsané v knize mě moc bavily, vítám množství krásných fotografií (i s EXIFem!) a jen si přeju, aby mu život přehodil ještě hodně neodmítnutelných výzev, ať vznikají další krásné snímky.

22.12.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Nevěděla jsem, co čekat a nakonec knížka mile překvapila. Vlastně to není žádný strhující příběh, ale tak nějak jsem pořád cítila, že potřebuju číst dál a dozvědět se, jak se Štěpánovi vede. Takže nakonec se z toho vyklubalo poutavé čtení o nečekaně silném mladém klukovi, kterého si prostě oblíbíte.

05.11.2021 4 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Příjemné čtení, napínavé, postupně se příběh zamotává a dostává grády. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak tahle kniha asi neurazí ani nenadchne a v hlavě dlouho nezůstane. Navíc je teda v českém překladu kupu překlepů a to mě opravdu ruší.

23.08.2021

Skvělé čtivo, které jsem si bohužel pokazila příliš dlouhým čtením, čímž pro mě příběh ztratil konzistenci. Každopádně moc zajímavé postavy, jejich propojující se příběhy a i vyvrcholení knihy.

13.07.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velká síla a zároveň velmi dobré čtení. Konečně jsem si přečetla něco od Kateřiny Tučkové a jsem ráda, že takovou autorku máme. Není to oddechové čtení, ale u těchto knih jsem vždy ráda, že se tak nějak 'bezbolestně' dozvím něco o historii. Protože tyhle kapitoly našich dějin se musí pořád uchovávat v paměti, aby se nemohly opakovat.

14.03.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Moc zajímavé čtení od skutečné kapacity, která umí zasvěceně hovořit nejen o svém oboru, ale zvládá i přesahy. Je fakt, že by bylo přínosné být v některých věcech konkrétnější, je to podle mě spíš biografie, než naučná literatura, ale na druhou stranu téměř žádná doporučení v medicíně neplatí univerzálně a pan profesor se tak nějakému zobecnění zjevně a vlastně i pochopitelně vyhýbá. Musím ale říct, že ač jde o rozhovor, je to čtení velmi poutavé, protože Pavel Kolář rozhodně má co říct. Knížka mi byla vlastně vnucena, tak jsem si řekla, že se do ní jen tak kouknu, aby se neřeklo. No a já přelouskala pár stránek a řekla si, že si to vlastně musím přečíst celé. A tak to má být.

01.03.2021 4 z 5