bara2004 bara2004 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka mě nadchla. Byla krásná, příjemně vtipná a zároveň neuvěřitelně smutná. Autorka umí skvěle vyobrazit postavy a situace, které se dějí. Knížku jsem přečetla jedním dechem.

Film také určitě stojí za zkouknutí :)

29.05.2022 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Upřímně na zhodnocení této knihy, jsem potřebovala trošku času. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli se mi ve finále líbila či nikoli. Nakonec ale převládá spíše pozitivní názor.

Knížka má krásný nápad, libí se mi ,,pohádkový" koncept. Plus ta nádherná obálka. Autorky se toho zhostily úžasně a prvních cca 200 stran jsem přečetla během chviličky. Přišlo mi, že si umím přesně představit podobu a charakter postav které mi byli sympatické. Příběh rychle utíkal a najednou bum. Přišel velký zvrat.. a najednou jsem nevěděla, co se vlastně děje. Chvíli jsem myslela, že se ani nepokusím knížku dočíst. Bylo toho nějak moc a postavy jakoby ztratily svoje počáteční kouzlo a charakter. Určité z nich mě začaly až vytáčet.

Z konce jsem pořád trochu zmatená. Zbytečně rychle ukončené a takové.. podivné řekla bych.
Ale ve výsledku to bylo takové odpočinkové čtení, nepotřebovala jsem se nad tím nějak extrémně zamýšlet a v ději se dalo poměrně dobře orientovat.
Jediný, co mi opravdu vadilo, byl konec, který mě docela dost zklamal.

14.01.2022 3 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Knihu jsem jíž jednou četla a pamatovala jsem si ji jako totální pecku. Nedávno jsem na ni znovu narazila a chtěla jsem ju zkusit ještě jednou. Takové malé ověření, jestli je vážně tak skvělá, jak si pamatuji.
Obálka není zrovna nic extra, ale pokud se nenecháte odradit, budete mile překvapeni.
Že začátku je děj trochu pomalý, jste vhozeni do života mladé holky a musíte si zvyknout na její nálady, které lítají sem a tam. Ale příběh nezklamal. Bylo to příjemné čtení a ne nikterak náročné. První díl jsem ocenila asi nejvíce. Čím více jsem poznávala postavy, tím méně mi vadilo jejich občas nevyzpytatelné chování. Které se k nim ve finále hodilo. Aby jsem to shrnula, kniha se mi moc líbila i na druhé čtení.

10.06.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Bylo mi potěšením dostat se do kontaktu s tak úžasnou knihou. Nejdříve jsem se toho trochu bála, že se nedostanu pořádně do děje, ale tento pocit brzy vymizel. A já si mohla užívat tuhle horskou dráhu.
Velmi jsem ocenila prostředí, do kterého je příběh vsazen. I postavy jsem brzy poznala a upřímně si je moc oblíbila. Ať se jednalo o hlavní postavy tak vedlejší. Děj měl nápad a vyvíjel se příjemným tempem.
Tato série má u mě velký potenciál stát se nejoblíbenější sérii od Maas. Jen mě mrzí čekání než se objeví pokračování.
Upřímně posledních dvě stě stránek bylo neuvěřitelných. Nejen že jsem totálně nečekala takový konec z některých hledisek, ale zároveň jsem si i pobrečela u některých pasáží. Ať smutkem nebo radostí.
Kniha rozhodně splnila veškerá očekávání.

10.06.2021 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Na nový díl jsem narazila úplně náhodou, ale nějak jsem cítila, že ho musím přečíst. Začala jsem číst téměř okamžitě a úplně mě okouzlil. Od druhého dílu nikdy nečekám nic převratného, je jen pár výjimek a Koláčky a spiklenci mezi ně rozhodně patří. Úplně jsem se zamilovala do nových postav a do těch dvou nejhlavnějších z nejhlavnějších ještě víc. Druhý díl se mi četl a líbil více než Muffin a čaj.
Ať to shrnu- čtivá, příjemná, skvěle vyobrazené postavy a samozřejmě děj, který je od začátku po poslední stránku zajímavý a originální, řekla bych. A nazávěr, samozřejmě ty místa děje, kdy se nad roztomilostí jen usmíváte, jak idioti. :)

12.05.2019 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Upřímně? Dle mého názoru nejhorší díl z celé série. Začneme, ale od dobrého konce. Strašně jsem si přála od prvního dílo, aby skončilo happyende. A taky skončilo! Trošku mě mrzelo, že to byl poslední díl a přesto nejkratší, Anna toho mohla povědět o tolik víc, ale to je její názor. Vadilo mi, jak postavy změnily charaktery. Tess i Hardin se chovali úplně jinak, vůbec jsem nebyla schopna se s tím srovnat, ale možná mi to je přišlo, nevím. Ale jinak moc krásné, ne vždy jsem souhlasila s autorkou a nápady, které nám dala, ale nějak jsem se s tím poradila. Je mi líto, že série končí, ve finále se mi vlastně moc líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla předtím, než jsem ji odsoudila.

20.04.2019 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Podle mě nejlepší díl. Bylo tam všechno, co jsem očekávala. Postavy se vyvíjí a příběh má i nadále, co nabídnou. Knihu jsem nebyla schopna odložit a přečetla jsem ji jedním dechem. Měla jsem strašnou radost z knihy, ale nebyla schopna mě připravit na to, co mě čekalo v posledním díle, ale o tom později. Jednoznačně nejlepší díl z celé série a naštěstí i nejdelší.

20.04.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druhý díl jsem začala číst hned, co jsem si přečetla Polibek. A nelitovala jsem. Dost často mě štvalo, že se neustále střídalo jenom "nesnáším tě - nemůžu bez tebe být - jsme spolu znova strašně šťastný - nesnáším tě -....". Občas to bylo unavující, ale i tak to byla moc příjemné čtení. Líbilo se mi, jak se postavy vyvíjejí a mění. Trochu jsem soucítím s Tess, že si nás hlavní drsňák Hardin sundal piercing, mně se to k němu prostě líbilo a hlavně hodilo. Jako vždy, čtivá, hodně čtivá, kniha. Jako první díl jsem měla přečtený za den a obětovala jsem přestávky ve škole, protože jsem prostě nemohla přestat číst xd. Doufám, že stejný bude i další díl, ale už musím jít, už na mě čeká další díl.

17.04.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Upřímně, říkala jsem si, že to asi bude největší blbost, kterou kdy přečtu. Viděla jsem ukázky na film (stále jsem ho neviděla a nevím, jestli si ho nenechám raději ujít) a říkala jsem si, že jestli je kniha stejná, tak to potěš.. Ale na druhou stranu mi bylo líto to odsoudit tak rychle a zle. Sehnala jsem knihu a začala číst. Průběh čtení probíhal ve stylu - nuda, blbost,... Počkat ono to je docela dobrý..
Kniha ve finále prošla docela obstojně. Bavila mě, přečtenou jsem ji měla za den, ale některé postavy mě umí vytočit geniálně. Děj nestojí dlouho na místě a vše se příjemným tempem, alespoň tedy pro mě, vyvíjí.
Na tento typ příběhu nejsem moc zvyklá, moc je ani nemusím, ale After mě moc mile překvapila. Stojí to za to, zkusit to;).

17.04.2019 4 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

První věc, obálka, to byl důvod proč jsem ji začala číst, úžasná. Příběh byl ucházející. Líbili se mi příběhy postav a jejich minulost. Bavil mě především Sam. Zajímavá postava, Penny byla.. No občas na facku. Občas byla úžasná, zajímavá a občas se chovala, jak totální nána, co neví, jak naložit s životem. Taky mi vadilo, jak jsem se během čtení ztrácela v textu, to má být myšlenka nebo si Penny zrovna píše se Samem?? Taky samozřejmě bylo od začátku jasné, jak to skončí, ale nevadilo by mi, kdyby autorka přidala ještě pár kapitol. Ale jinak taková oddechová četba, které mě úplně nezklamala.

04.02.2019 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Prostě miluju. Je tady poslední díl trilogie Drahokamů a já nechci, aby skončila. Přesto (a velice překvapivě) druhý díl mám stále nejraději, třetí díl byl přesto dokonalý. V knize jste našli vše lásku, akci, zábavu i smutek. Velice se mi líbí, jak spisovatelka mě umí, jako čtenáře, vtáhnout do knihy. Přišlo mi, jakoby jsem celou dobu byla s Gwenny v příběhu a stále hned vedle ní, jako duch :). Knihu jsem zhltla jako minulý díl za den. Jediné, co bych možná mohla vytknout je, že stále mám některé otázky, na které hledám odpověď. Jako třeba, proč doktor (když Gwen předstírala nemoc) zalhal, aby se ples odložil? Nebo, kde se vzal chronograf u Gwen v domu (jeden měli Strážci a jeden Lucy a Paul, kde se tedy vzal ještě jeden, který využívala zmíněná hlavní hrdinka?) možná ostatní ví odpovědi a já jsem jenom slepá a nemůžu na ně přijít XD.
+Xemerius je pro mě miláček :) a snesla bych klidně i pokračování knižní série
5/5*

29.11.2018 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Kde začít? Obvykle mám druhé díly nejméně ráda, buď jsou pro mě zklamání nebo průměrná. Ale tohle? Modrá jako safír mě totálně dostala. Tento díl jsem si zamilovala z celé trilogie nejvíce. Líbí se mi vývoj postav a odhalování pravdy. Obvykle nejsem zrovna fanda slaďáren, ale tady jsem byla spokojena, jak se vztah mezi Gwen a Gideonem vyvíjel. Měla jsem problém se od knihy odtrhnout a za jeden den jsem měla knihu dočtenou (raní budík mi to dal dost sežral, ale nelitovala jsem :)). Shrnutí, nejlepší druhý díl, který jsem pravděpodobně četla. 5/5*

29.11.2018 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Tak, co s tím? Knihu jsem začala číst a zase rychle přestala. Nevěděla jsem, jak s ní naložit a po půl roce se odhodlala ji zkusit znova. Tentokrát se povedlo a já knihu přečetla až do samotného konce. K myšlence nemůžu nic říct, celý nápad byl skvělí a určitě originální. Zpracování bylo také fajn, ale občas jsem se ztrácela a musela přemýšlet jak a kdo a hlavně proč se děje to, co se děje. Přes všechny malé chybky byla kniha příjemná a docela i čtivá. Obal knihy jsem si, ale zamilovala na první pohled a kapitolu a zmínky o strašákách a kukuřici též. *Tři

25.11.2018 3 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Upřímně, od knihy jsem čekala více. Na první pohled mě zaujal obal knihy, díky kterému, jsem knihu začala číst. Od začátku mě kniha nebavila, ale bylo mi líto knihu hned odkládat. Bohužel jsem i tak knihu nedočetla dokonce. Nápad dobrý, ale příběh mě nebavil a nezaujal. Škoda.

24.11.2018 1 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Na knihu jsem se hodně těšila a začátek byl velice poutavý. Když jsem viděla knihu, hned mě zaujal obal a věděla, že ji musím přečíst. Líbil se mi nápad i fotky z léčeben. Postupně mě ale začáteční nadšení opouštělo. Děj mě přestal bavit a v ten moment jsem věděla, že knihu už budu číst z donucení, protože mi bylo líto přestat v půlce. Možná jsem moc nedávala pozor a nevím jestli konec úplně chápu. Bylo to zvláštní a možná bych konec trošku zpomalila a lépe vysvětlila. Ale možná to je jen můj pocit.

22.07.2018 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Je to taková oddechovka. Nečekáte od toho nic extra, ale zároveň to nemůže být úplně zklamání. Mně se osobně kniha velice líbila. Líbil se mi poměr romantiky, humoru, ale i akce. Některé postavy mě dost iritovali, ale to ke knihám patří. Těším se až se pustím do dalšího dílu a na zodpovězení otázek, na které chci znát odpovědi. Chcete-li, vědět jestli je to klišé, ano je, ale velice příjemné.

22.07.2018 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Kniha mě příjemně překvapila. Fantasy mě nikdy moc nelákalo, ale Diabolik bylo příjemné čtení. Nemesis mi sedla okamžitě a její postavu jsem obdivovala až do konce. Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a jen tak ho nepustí. Konec byl trošku uspěchaný a upřímně mě trošku zklamal po tak úžasném ději, který se odehrával. Taky myslím, že to není úplně kniha pro mladší. Co si budeme povídat, Nemesis plánovala zabít skoro každého a některé další postavy měli taky dost temné stránky. Za mě 4*

22.07.2018 4 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Určitě zajímavý nápad a taky hodně čtivá kniha. Přesto ohledně kniha mám jisté pochybnosti. Jako hlavní problém byl určitě milostný trojúhelník, který od začátku nesnáším. Nejvíc mě štvalo že Laurel věděla o milostném trojúhelníku a v podstatě s tím nic nedělala. Druhý důvod je nespíš, že některé dějství mohly být rychlejší a některé na opak pomalejší. Myslím, že by nám autorka mohla trošku lépe představit některé části děje a ne hned je poslat pryč. Osobně Laurel se občas chovala fajn a občas jako slepice. Takové pocity jsem taky občas měla u Davida. Hodný, milí, jednoduše klaďas, Tamani naopak takový ten "rebel" prostě jak ve Stmívání.
Tři *

30.04.2018 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Musím říct, že to bylo poprvé co jsem něco četla ve formě deníku. Bylo to příjemné, ale zároveň těžké. Deník jsem četla na můj vkus příliš dlouho, často jsem nebyla schopna přečíst můj denní průměr. Nejspíš to bylo situací, která byla vyjadřována Annou. Nějaké pasáže byly radostné, některé nikoli. Je vidět, že deník psala mladá dívka, která by mohla mít celičký život před sebou. Je hrozné číst něco takového co, když se nad tím zamyslíme, není tak dávno jak bychom si přáli. Bylo hrozné deník dočíst a vědět, že to neskončí happyendem. Deník je, ale současně dobrou upomínkou, že se musíme změnit, respektovat se navzájem, aby se neopakovalo něco tak hrozného. Deník Anny Frankové je určitě kniha která vám dokáže otevřít oči.

30.04.2018 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Určitě zajímavý nápad, to musím říct hned na začátku. Knihu jsem již jednou začala číst, ale nějak jsem si k ní nenašla správnou cestu. Za nějaký čas na ni opět doška řada.
Pastavy byly v pořádku. Moc se mi líbilo, že jsem je měla ráda, ale také mě uměly naštvat, že jsem měla chuť je povraždit. Děj mě hlavně bavil na začátku, na konci jsem se do čtení už trošičku nutila. Po dočtení jsem úplně nevěděla jak se k tomu postavit. Ano, povedená kniha to určitě je a stojí za to, ale je nespíš pro jiný typ lidí, než jsem já. Takže série asi zůstane pro mě otevřená a možná si ji jednou přečtu. (Vždycky je mi líto, když nějaká knížka není to, co jsem hledala...)
Tři *

30.04.2018 3 z 5