bara0452 bara0452 komentáře u knih

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Kniha mě bohužel nezaujala příběhem, myšlenkami, a ani dokonce stylem psaní. Plachetnice na vinětách je moje první kniha od Jiřího Hájíčka a je pro mě velkým zklamáním. Přesto nedokážu pořádně přijít na to, proč tomu tak je, možná je příběh psán pro lidi, kteří se s ním více ztotožní. Pocity a strasti Marie mi nic neříkaly, přeci jen je mezi námi velký věkový rozdíl, ale i tak, její postava mi byla nesympatická. Dialogy mi často přišly plytké, někdy až příliš přibarvené a vyhrocené.
Na druhou stranu se mi líbily popisy prostředí Českého Krumlova, odkazy na literární díla a obálka byla hlavním důvodem, proč jsem po knize sáhla, což je možná to největší úskalí.

15.09.2022 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční kniha je jedna z mála knih, kterou jsem si koupila na základě oblíbenosti mezi mladším publikem především na sociálních sítí. Proto jsem ke knize přistupovala skepticky, nyní již mohu říci, že zbytečně. Příběh mě oslovil od prvního momentu, myšlenkami napěchovaná kniha je nejen skvělým odpočinkovým čtením, ale také donutí člověka opravdu se zamyslet nad hodnotou života. Osobně jsem si během čtení hrála s myšlenkami, jak by vypadal můj život, kdybych se rozhodla jinak a o tom přesně ta kniha je. Ačkoliv bychom mohli často litovat našich rozhodnutí, máme pocit, že zde pro nás nic není, tak vždy lze najít cestu, po které se bude člověk rád procházet, a to se všemi překážkami a nástrahami.

15.09.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se svým příběhem vyrovná předchozí knize Loutkář, ale pokud se zaměřím na poslední třetí díl Konec hry, tak už to není ono. Proto jsem ráda, že Hadrový panák byl zajímavým příběhem a napětím!

10.04.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělé satirické dílo, které nám přínáší pohled do historie, ale také poznáváme lidské vlastnosti. Pro mladší čtenáře možná bude těžké pochopit celou alegorii, ale za mě knížka, kterou by si měl přečíst každý.

10.04.2020 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Ke knize jsem se dostala jako většina z nás v dětství. Dnes se k ní ráda vrátím i v podobě audioknihy. Miluji tento příběh z tajemných zákoutí a autor skvěle zobrazil sílu přátelství a dětského dobrodružství.

10.04.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Na knížku jsem se strašně těšila, ale nevím, jestli to stalo za to. Já osobně mám ráda napínavý příběhy a pořádnou zápletku, jako byly v předchozích knihách. Tady mi to přišlo, jako chození kolem horké kaše... Fajn oddechovka, ale nevrátila bych se k ní.

10.04.2020 3 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Knihu jsem nikdy nedokázala přelouskat, tak snad až přijde s věkem rozum a nadšení pro tyto příběhy.

04.04.2020 1 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Poprvé, když jsem knihu četla, se mi moc nelíbila, možná to bylo tím, že jsem ještě moc načteno neměla. Později jsem se ke knize vrátila, protože jsem si ji dala do maturitní četby. Opravdu stojí za přečtení, jen to chce možná čas, než si k ní člověk najde cestu!

04.04.2020 3 z 5

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě na VŠ a jsem ráda, že jsem po ní sáhla. Příběh je napínavý, dobrodružný a čtenáři zobrazuje středověkou společnost, ve které by nikdo z nás nejspíše být nechtěl.

04.04.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knih na podobnou tématiku je nespočet, ale tahle měla určité kouzle, i když by to člověk nečekal, když ví, o čem vlastně příběh je. Neuvěřitelně dojemný příběh, který zasáhne každého z nás.

04.04.2020 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Knihu jsem právě dočetla a pro mě to bylo velké zklamání. Děj byl předvídatelný, hlavní postava Isa mi byla opravdu nesympatická, mnoho věcí se tam opakovalo (např.: Isa měla neustále potřebu hledat v jídle nesmysly a nakonec zjistila, že je to přece jen kulinářský zážitek). Po druhé bych se k ní nevrátila, ale jak píšou ostatní, jako letní oddychovka se to dá:)

02.09.2018 2 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a nelituji, že jsem si ji půjčila:) Jednoduché, poutavé, romantické vyprávění, a přesto to není klasické romantické klišé. Ačkoliv je v knize mnoho postav, člověk se neztratí a může prožívat osudy s hrdiny příběhu.

30.08.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, která mě rozesmála, rozplakala, ponaučila a naučila mnoho věcem. Jsem neskutečně ráda, že jsem na ní narazila!

19.08.2018 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Humorná knížka, která nešla odložit. Povídky P.Šabacha mohu opravdu doporučit na chvíle, kdy se potřebujete od srdce zasmát a možná vzpomenout na dřívější dobu.

19.08.2018 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nikdy jsem moc nechápala velký humbuk kolem autora Johna Greena. Snad každý v mém okolí četl "Papírová města" a byly z toho unešeni. Místo, aby mě to navnadilo knihu přečíst jsem se jí vyhýbala. Nakonec jsem šáhla po této knize a byla jsem mile překvapena. Nenáročná četba plná emocí a myšlenek, která mě příjemně překvapila. Mohu doporučit i starším čtenářům :)

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha přečtena za jedno odpoledne, odpočinková četba, která není nejlepším knižním zážitkem, ale neurazí. V knize nastaly momenty, které mě překvapily a nakonec to bylo příjemně strávené odpoledne :)

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

Ze začátku opravdu skvělá kniha, ke konci mi také vadily hádky různých stránek osobnosti, ale jinak Čapkův postřeh a popisnost každé maličkosti jsou neuvěřitelné.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Film jsem zatím neviděla, ale kniha mě strašně bavila. Přistupovala jsem k ní skepticky, protože to byla povinná četba ve škole, ale musím říct, že mě příjemně překvapila a rozhodně bude moji volbou k maturitní četbě, ačkoliv musím uznat, že určité části byly založeny až moc na popisnosti.

13.08.2018 5 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Kniha se mi líbila jako každá z této série, ale snad poprvé jsem se v tom zamotala, a jak se říká, nevěděla která bije :D Každopádně příběh poutavý s humornými okamžiky.

13.08.2018 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Odpočinková četba po které jsem sáhla, protože se mi líbil film a chtěla jsem porovnání s knihou, ale upřímně...kniha mě moc nebavila, asi mi nesedl autorčin styl, protože si jinak myslím, že téma a zápletka jsou skvělé:) Pro mě teda rozhodně film vítězí.

13.08.2018 3 z 5