_Bára_ _Bára_ komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Srdcem proti zdi se četlo samo. Nepostrádalo to drama, humor, smutek. Vanessa byla super hlavní postava a hned jsem si ji oblíbila. Aiden byl oproti tomu strašný bručoun, jeho chování mi mnohdy neskutečně vadilo, ale na konci se choval už líp. Samotný děj dával smysl a až na některé časti, které se zbytečně táhly, se mi líbil a můžu říct, že jsem na začátku byla docela překvapená, co se z toho vyklube. Neskutečně jsem si oblíbila Zaca, který byl skvělá vedlejší postava. Už se nemůžu dočkat na další knížku, která bude určitě zase super!

01.08.2022 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

(SPOILER) Přemýšlím, jestli se mi tenhle díl líbil víc nebo míň než ten první. Oba dva mají své nedostatky. V tomhle mě možná lehounce zklamal milostný trojúhelník. Hrozně jsem se těšila, že se chce konečně někdo s tímto, ne zas tak lehkým tématem, popasovat. Bohužel to bylo jako vždy. Už od začátku vám je jasné, jak to vlastně skončí. Ale zase musím uznat, že by bylo brutální, kdyby s Willem vážně neskončila. Celkově mě děj bavil, Izzy mi neskutečně sedla a byla to prostě pohodová oddechovka.

19.04.2022 4 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Typická Laura! Bylo to boží. Auri a Cassie pro mě byli super postavy v prvním díle. Tady se to nezměnilo. Sice mi neskutečně vadila Mikey, ale to už je asi můj problém. Neskutečně se těším na další díl!!!

19.04.2022 4 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Nemohu říct, že by mě to nebavilo. Spíš jsem byla lehce zklamaná, protože mi to připadá jako příběh Eden a Tylere z jiné galaxie. Nebylo to zas tak něco nového a originálního. Bylo zde spoustu podobností a začátek byl celkově hodně stejný. Kluk, co se ze začátku nechová hezky a holka, co jela někam, kde nechce být. Zápletka pro mě nebyla až tak Wow. Naopak mi ten konec přišel takový, unáhlený. Těším se na další díly, ale asi si to v budoucnosti nepřečtu tolikrát jako DIMILY.

30.03.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) Konečně jsme se dočkali dalšího dílu.
Knížky jsem se vůbec nebála, protože vím, že měla dobré ohlasy v zahraničí.
Bylo to něco lehce odlišného od předchozí trilogie, ale možná to je dobře. Feyre a Rhysand si své slávy už užili až až.
Nesta byla velice zajímavá postava a rozhodně jsem jen uvítala popisování jejích myšlenek.
Pokud jste předtím Cassiana nemilovali, tak teď určitě budete. Jak mu všichni řekli, tak udělal, dal jí šanci.
Celková romantická linka je dost okatá, ale i tak jsem četla se zatajeným dechem. Děj byl lehce ke konci zrychlený, ovšem je mi jasné, že už můžeme přemýšlet nad tím, jak to bude pokračovat, protože ten konec není úplně uzavřený. Při poslední části jsem vyloženě nedýchala.
No prostě, bylo to boží.
Hodně lidí si stěžuje na zvýšenou sexualitu v tomto díle, ale mně nepřišlo, že by jí tam bylo oproti minulým dílům víc. Spíš tyto scény byly více popsané.
Jediná věc, která mi vyloženě vadila byly časté chyby v překladu. Za to Maasová nemůže, ovšem když už na tu knihu čekáme rok a její vydání se přesouvá, tak bych čekala, že tam nenajdu tolik chyb.

Teď nás čeká druhý díl Půlměsíčního města, které u nás snad vyjde ještě letos. No a na další příběhy z Velarisu si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

28.02.2022 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nemyslela jsem si, že by mě knížka nějak zaujala, ale nakonec se mi i dost zamlouvala. Rychlé a pohodové čtení.

09.02.2022 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Rozhodně je zde opět skvěle zpracováno vážné téma, ovšem nebyla jsem tak nadšená jako u Dopisů, něco tomu chybělo. Příjemné zpestření času, ale nebylo to tentokrát ono.

27.01.2022 3 z 5

Film Vězeň z Azkabanu jsem už od malička neměla moc ráda. Ovšem knížka mě neskutečně chytla. Je zde spousta novinek a já si to neskutečně užívala. Nejvíc jsem si samozřejmě užívala famfrpálová utkání. Rozhodně už se neskutečně těším na Ohnivý pohár.

12.01.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na tuhle knížku jsem se vážně dost těšila a nějak si nedokážu urovnat myšlenky po dočtení. Od čtvrtiny knihy jsem tušila hlavní tajemství, což mi nevadilo, ale zároveň už na mě na konci nečekalo takový wow, což mě trochu zklamalo. Od autorky jsem četla už dva romány, takže na romantickou linku a milostné pasáže si nestěžuju, ale na mě tam bylo málo takového toho pravého a drsného fantasy. Musím ovšem říct, že i tak se kniha četla velice rychle a celková atmosféra mě bavila. Jsem zvědavá, jak se autorka rozpíše v dalších 6 dílech. Na závěr musím nesouhlasit se všemi, kdo tvrdí, že je kniha jako od Maasový, já to tam nevidím. Pro mě jsou tyto knihy odlišné.

30.12.2021 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen opět nezklamala. Bylo zde vše, na co jsme od ní zvyklí. Musím v této knížce ocenit nápadivost, protože jsem se ještě nesetkala s knížkou, která by měla kapitoly vždy jako jeden den po roce. Celá kniha vířila emocemi a byla to taková horská dráha. Rozhodně to nepatří mezi ty top knihy od Colleen, ale rozhodně patří ke knížkám, na které nezapomenete.
A doufám, že nejsem jediná koho potěšilo, že jsme zde potkali Tate a Milese z Odvrácená tváře lásky...

26.12.2021 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Díky povinné četbě jsem se na tuto klasiku dostala i já. Některé příběhy byly neskutečně napínavé, ale třeba Odysseovi cesty jsem s námahou dočítala.

14.12.2021 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět krásná knížka. Líbilo se mi, že v tomto díle byl větší prostor dán Ronovi a Harrymu. U valentýnské kapitoly jsem byla smíchy bez sebe a mrzí mě, že jsme se s ní nesetkali i ve filmu. Moc se těším až se opět vydáme do Bradavic, již do třetího ročníku.

07.12.2021 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Tato knížka byla velice zajímavá a nějakým způsobem mě vážně bavila. Lékařské prostředí je něco pro mě. Ze začátku jsem se bála, že tyhle dva budeme řešit celý tři díly, ale naštěstí je druhý díl o Amber a Emmetovi, takže už se neskutečně těším.
Děj měl svá slabší i silnější místa, ale i tak byla všechna poměrně psychicky silná.

02.12.2021 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

(SPOILER) Druhá Maasová na scéně... Nový hit podobný Krutému princi... Pro fanoušky Selekce...
Tohle všechno mě už na začátku odrazovalo, protože nechci číst nějakou kopii skvělých knížek. Ovšem jsem měla nutkání zjistit, jestli jsou tyto průpovídky pravda a zjistila jsem, že jsou i nejsou.
Ano, je to hodně podobné Dvoru trnů a růží.
Ano, je to podobné Krutému princi.
A ano máme zde i prvky ze selekce.
A já bych k tomu přidala ještě Falešný polibek.
Když dáte různé prvky z těchto sérií dohromady, dostanete Prázdné sliby.
Okamžitě si zaškatulkujete hlavní postavy a už tady si všimnete jisté podobnosti s ACOTAREM. Princ ze světlého dvora, co vám tvrdí, že ten druhý je špatný a Princ z temného dvora, co vlastně říká to samé o tom druhém.
S krutým princem to má podobnou atmosféru.
Celou knížku jsem si připadala, jako kdybych četla něco, co moc dobře znám.
A musím říct, že mi to ani nevadilo. Ano, kniha má i další chyby, ovšem, pokud se vám líbil ACOTAR a Krutý princ, tak si to budete užívat, protože už budete moc dobře vědět, jak to asi dopadne.
Ovšem Maasovou a Holly Black to jen tak nedožene a já jsem zvědavá, jestli ve druhém díle, který v originále vyjde příští rok v červnu, bude autorka trochu sama sebou a nepoužije jen myšlenky jiných skvělých autorek.

23.11.2021 4 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Na knížku jsem se velice těšila, protože zbožňuju styl psaní Laury, ovšem měla jsem zde stejný problém jako u Strmého pádu od Bianci - nedokázala jsem se tolik vtáhnout do děje. Roxy mi dost sedla, což si všímám, že docela dost lidem vadila, ale já už jsem na takovéto hlavní hrdinky zvyklá. Shaw pro mě byl jeden velký oříšek. A strašně jsem si oblíbila Finna.
Měla jsem menší problém s romantickou linkou, od které jsem prostě čekala víc.
Celkově má knížka uzavřený konec, který je otevřený pro další díly.
Dějově mi to hodně připomínalo Lovce stínů.

23.11.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha, která nadchne všechny čtenáře různého věku.

30.10.2021 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Laura Kneidl umí psát. Dokáže vás vtáhnout do děje a totálně vás rozbije. Bylo tomu tak už u série Neopouštěj mě a nyní tomu nebylo jinak. Během pár stránek jste vtažení do děje a nechcete odejít. Musím říct, že mě se tato knížka nedotkla tolik jako předchozí série, ale i tak jsem úplně nadšená.

Mikey je neskutečně silná a nezávislá postava. Snaží se žít tak, aby dala svou strašně polámanou rodinu dohromady. Chce najít své dvojče. Ale zároveň žije.

Julian pro mě byl celou dobu neskutečně tajemný a pořád mi nic o něm nedávalo smysl. Byl uzavřený a měla jsem z něj zvláštní pocit. A to, proč tomu tak je jsem rozhodně nečekala.

Nečtu moc knih s takovouto hlavní myšlenkou ovšem myslím si, že Laura ji popsala naprosto skvěle. Nebylo to nic zvláštního, nic trapného. A myslím si, že je dost důležité se nad hlavní myšlenkou děje zamyslet.

Musím ale taky podotknout, že víc než romantická linka mě možná zajímalo pátrání po Adrianovi a rodinné záležitosti. Krapet jsem si připadala jako při sledování večeří u Gilmore Girls.
Rozhodně se ovšem těším na druhý díl, kde se konečně podíváme na vztah Cassien a Auriho.

30.10.2021 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Na pokračování série Zachraň se jsem se nemohla dočkat. Mona umí psát úplně skvěle a už jen proto se na to těšíte. Ruby mi v tomto díle hodně sedla a celkově jsem z ní měla mnohem lepší dojem než v prvním díle. James byl úplně výměněný. Jako pardon, ale tohle nebyl ten samý James jako v prvním díle.
Úplně skvělý byl prostor, který zde Mona dala vedlejším postavám. Stejně jako v sérii Znovu, kde si prostě ty vedlejší postavy zamilujete.
Druhý díl byl možná lehce zbytečný, ale musím uznat, že mně se možná líbil ještě víc než první díl.
Teď už jen musíme počkat na jaro, kdy ukončíme tuto sérii a budeme vyčkávat, jestli se k nám dostane nějaká další kráska od Mony Kasten.

28.10.2021 4 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Kniha mě hodně zaujala a četla jsem na ni spoustu kladných ohlasů. Ovšem mě už tak moc nenadchla. Prvních 100 stran jsem si i docela užívala, ale postupně tam pro mě nebyl žádný děj. Bylo to několik kapitol o různých událostech. Nejsem fanda tohoto žánru, řeckých bohů, a asi u toho zůstanu.

28.10.2021 2 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

(SPOILER) Celou tu dobu bylo nebylo...
Po skvělé knížce Pět kroků od sebe jsme měli příležitost si přečíst další krásku od těchto dvou autorek.
Anotace je vlastně jenom zrníčko popcornu. Nic nám pořádně neřekne. A takhle probíhá i děj.
Myslíte si, že všechno víte, ale nevíte. Jste zmatení a myslíte si, že tohle je přece v pořádku, co se bude dít. Ovšem během minuty se vše změní a nikdo vám nevěří a mají vás za blázna.
Celou dobu jsem si říkala, že tohle mě nebaví. Všichni jsou šťastní a pořádně se zde nic neděje. Jak já se mýlila.
Všechno se začne dít během posledních deseti kapitol.
Přišel jeden zvrat a Kyle se s ním začne vyrovnávat i když pomalu.
Jenže bum, zvrat číslo dvě je na scéně. Nevymýšlel si.
A aby toho nebylo málo, zvrat číslo tři. Všechno může jít do kytek.
Kniha je ke konci vážně čtivá a prostředek je docela vtipný.

Na Pět kroků od sebe to sice nemá, ale rozhodně se zařadí mezi knížky, na které jen tak nezapomenu.

,,SNY SE ASI OPRAVDU STÁVAJÍ SKUTEČNOSTÍ."

17.10.2021 4 z 5