balu balu komentáře u knih

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Země jako skládka mimozemské civilizace . Výborná zápletka děj má rychli spad
člověk to přečte a zároveň ho potěší že i mimozemšťane mají problém s odpadem pokud ovšem existují !?

Chladnokrevná msta Chladnokrevná msta Lincoln Child

Pěkné jako všechny knihy autora o agentu Pendegarstovi . Doufam že nasledující
díl uzavře záhadu o jeho zmizele manželke .

Korzár Korzár Clive Cussler

Dobrá kniha na odlehčeni cela kniha má děj který zaujme , prostě Cussler .

Morová loď Morová loď Clive Cussler

Výborná oddechovká až do konce. Nejvíc mne zaujalo zničeni ostrova satelitem šikovně to autor vymyslel naštěstí pro lidstvo je to jen fikce .

28.08.2015

Rudá Sibiř Rudá Sibiř Sam Eastland (p)

První detektivní román z prostředí gulagu a Stalinové éry co sem čet . Děj se drží historie před a po revoluční doby v Rusku . Jenom některé části hodně nadsazené ale čte se to dobře .

13.08.2015

Válečná sekera Válečná sekera Sara Douglass

Konečně jedna z lepších fantasy která mě zaujala a kterou jsem přečetl během dvou dnu . Vřele doporučují už se těším na další díly .

19.07.2015 5 z 5

Znamení půlměsíce Znamení půlměsíce Clive Cussler

typicky c.c. kniha člověk se nenudi a přitom si odpočine od různých trilleru přečetl jsem ji během dvou dnu a myslím že po dlouhe době mě něco opět přimělo číst .

06.07.2015

Bouře Bouře Clive Cussler

Výborné dílo člověk to přečte rychle protože pořad se něco děje . Akční , dobrodružní jako všechny
Cusslerový knihy .

01.04.2015

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Výborná kniha konečně něco co není moc přehnané a co se nehemži zachranci světa . Prostě Haily
je mistr a jeho knihy i po desetiletích nestratili na přitažlívosti .Škoda že toho nenapsal více . Jen mi je líto že v konkretním románu největší padouch ujde trestu .

23.03.2015

Závod tanků Závod tanků Leo Kessler (p)

Přečteno jako u všech románu Kesslera za pochodu .Jenom lituji že jeho knížky sem nečetl chronologicky po sobě bylo by to více zajímavější. .

04.03.2015

Děti Jidášovy Děti Jidášovy Markus Heitz

Dobře napsané jako všechny knihy které jsem četl od Heitze . Styl hodně podobny knihám Ritus a Sanctum . Minulost se střída s přítomností a jádro příběhu je založeno na na skutečnosti o polemice kolem upíru v době Marie.Terézie jen místo vlkodlaku v něm vystupují upíři . Myslím si že úspěch Heitzových kníh je ta že záporné postavy jsou hlavními hrdiny jeho románu .

04.03.2015

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

O dost lepši než první díl trilogie.Člověk si při čteni odpočine od drsnějších fantasy . Jen doufam že dva hlavní hrdinové k sobě nevzplanou fyzickou láskou k čemu se mi zda že to spěje . Jinak docela fajn.

26.02.2015

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Kniha mne zaujala tím že spojila historii templařu s problémy konfliktu palestincu a židu v dnešní době . Nebyla tak prošpikovana fakty jako Šifra mistra Leonarda a proto sem ji četl z větším zaujetim.
Zápletka ze života Krista mi připomělá skvělou trilogii Evangelium od Katrin Taillefer .

29.01.2015

Plameny pekla Plameny pekla Leo Kessler (p)

Myslím že je to první z knih co jsem četl od spisovatele ve které se děj odehrava těsně po ukončení války kniha má poutavý děj takže se čte jak všechny knihy autora jednym dechem . Navic mne překvapilo že Kessler zařadil do knihy svého hrdinu Schulzeho .

23.01.2015

Píseční panteři Píseční panteři Leo Kessler (p)

Wotan v Africe kde se Pouštní liška snaží překvapit angličany nečekaným útokem v tylu . Jak to dopadne asi tuši všichni čtenáři příznivci Kesslerových Válečných románu .

20.01.2015

Únik z Berlína Únik z Berlína Leo Kessler (p)

Dobrý válečný román přečteno jedním dechem hodně akční na rozdíl od předešlých knih autora.
Zdá se že příběh dvou hlavních hrdinu vystupujících ve většině románu Kesslera Matze a Schulzeho
je u konce . Děj se z větší části odehrává v Hitlerovom úkrytu v Berlíně a toči se kolem nevyjasněného zmizení Martina Bormana .

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Ćet jsem to jako pohádku pro dospěle . Kdo čeká obludy ve stylu pana prstenu nebo podobné fantasy tak asi bude zklamán ale jinak se to četlo docela zajímavě . Snad jsem před touhle knížkou
měl nejprve přečíst Tamířinu trilogii která se odehrává několik století před příběhem Noční běžci aby byl člověk v obrazu .

Džungle Džungle Clive Cussler

Bez komentáře.Jako vždy přečtené za par dni.

12.08.2014

Tiché moře Tiché moře Clive Cussler

Klasicky Cussler Přečetl jsem to za dva dni .Zatím všechny knihy od od tohohle autora mě pobavily . Kdo moc nebazíruje na faktech tomu vřele doporučují .

12.08.2014

Přísaha orků Přísaha orků Michael Peinkofer

Lepší než první díl který mi ze začátku připominal pohádku než fantasy příběh pro milovnika fantasy . Nemůžu prostě přijit na chuť někdy až dětinskému škadlení obou bratru.

25.12.2012