balaclava balaclava komentáře u knih

Satori v Paříži Satori v Paříži Jack Kerouac

Nedočetl jsem, ale toto musím předat pro ty, kteří se rozhodují přečíst, udělali obrázek:
"Zdá se mi, že se do mne ženy zamilují a pak zjistí, že se zpiju, až je mi všecko jedno, a to je přivede na myšlenku, že se nedokážu soustředit delší dobu jen na ně, pročež začnou žárlit, a ze mě je ten vůl, co miluje pánaboha. Jo."
"Tato kniha má však ukázat, že bez ohledu na to, jak cestujete, jaký "úspěch" má vaše cesta, nebo oč dříve se skončí, pokaždé se něčemu naučíte a naučíte se měnit myšlenky.
A já jako vždycky jsem všechno jenom koncentroval do jediného mohutného , ale tisícerého "Ach!"

09.07.2023

Tajemství jeskyně pokladů Tajemství jeskyně pokladů Petr Hugo Šlik

moc pěkný napínavý příběh i pro malé čtenáře/posluchače. výchovné vsuvky ohledně rozvodu rodičů, kouření cigaret, generace dětí trávící dny u počítačů, ...ale vše lehce a nevtíravě napsáno. ilustrace dodaly knize další rozměr, hlavně mapa města.

16.01.2021 5 z 5

Poklad v jediné růži Poklad v jediné růži Ann Philippa Pearce

Záhada, tajemství, napětí - to láká vždycky. Problémy na první pohled neřešitelné přitahují pozornost: vždycky se najde řada lidí, kteří si chtějí vyzkoušet bystrost svého úsudku a vypořádat se s nimi. A což teprve, když rozluštění slibuje přinést skutečný, skvělý, nádherný poklad, poklad, který by šťastného nálezce zbavil spousty finančních i jiných starostí!
Adam a David stojí před právě takovýmhle problémem. Dávný alžbětinský předek jednoho z nich ukryl kdysi v nejistých dobách na bezpečné místo starý rodinný poklad. Kam - to právě nikdo neví. Jediným klíčem k celé záhadě je prapodivná říkanka, zdánlivě úplně nesmyslná. A přece se chlapcům podaří její tajemství odhalit. Není to samozřejmě záležitost snadná: poklad rozhodně není nalezen náhodou, jeho objevení je výsledkem logického uvažování chlapců, kteří po dlouhém a napínavém pátrání přijdou záhadě přece jen na kloub. Hodně jim přitom pomůže i jejich kánoe Střelka, s níž se vydávají na dlouhé výpravy po blízké řece Sayi.
Je to zkrátka příběh málem detektivní a zaujme čtenáře od začátku až do konce. Přes všechnu romantičnost, napínavost a efektnost námětu vychází děj z normálního, docela obyčejného života chlapců - v jejich jednání a způsobu myšlení není nic násilného. Prostě oddechová četba, jak se sluší a patří.
/Opsáno z obalu knihy, ale dle mě dobře knihu vystihuje. Lépe bych to neuměl. Doporučuji./

23.03.2020 5 z 5

Bez doprovodu bubnů Bez doprovodu bubnů Hester Burton

Začátek není pravda až tak dobrodružný, ale poutavě psané, takže se kniha dobře čte. Pak začíná ovšem zvrat za zvratem a přichází hodně napětí. Dobře napsané charaktery postav, při kterých se vžijete minimálně do hlavního hrdiny. Historicky poučné období hladu a nepokojů v Anglii. Pak se děj dostane až do Australie, kde jsou Joeovi vzpomínky na domov a myšlenky proč žít poutavě popsány. POZOR PROZRAZENÍ KONCE: konec je šťastný, i když trochu moc červená knihovna. Nicméně napsáno na základě skutečných událostech, takže...mohlo se to stát. Škoda jen, že od spisovatelky nevyšla její další díla v češtině. Děkuji Ms. Burton.

17.03.2020