baji42 baji42 komentáře u knih

Tichý Don Tichý Don Michail Alexandrovič Šolochov

Skvěle napsaná kniha, i když je pro mnohé mladé čtenáře patrně příliš obsáhlá a tudíž se do ní málokdo pustí. Škoda.

14.04.2024 5 z 5

Nikdy nepovím Nikdy nepovím Casey Kelleher

Konec dobrý, všechno dobré, dalo by se napsat o této knize. V začátku ovšem hrozilo, že knihu odložím jako nedočtenou. Pak se to naštěstí dalo do pohybu a konec byl i překvapivý. Škoda toho nezáživného začátku.

27.03.2024 3 z 5

Červený pavilon Červený pavilon Robert van Gulik

Skvělá detektivka ze staré Číny. A v hlavní roli, Hercule Poirot orientu, proslulý soudce Ti.

22.03.2024 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Vynikající román, četla jsem 2x a 2x viděla také filmovou podobu. Ani po létech neztratilo dílo nic ze své kvality. 100% a doporučuji!!!

13.03.2024 5 z 5

To To Stephen King

Skvělá kniha od mistra oboru.

07.03.2024 5 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Souhlasím s předchozími komentáři, že kniha je vlastně Dan Brown v historickém hávu. Nečetlo se to špatně, ale dle mého, by knize prospělo mírné zeštíhlení.

05.03.2024 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Skvělá klasika.

01.03.2024 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Této sérii nějak nemůžu přijít na chuť a nesdílím všeobecné nadšení. Na můj vkus je tam příliš nelogičností a některé věci příběhů jsou hodně za hranicemi uvěřitelnosti. Dokonalé ticho mi ale zatím přišlo nejlepší.

01.03.2024 4 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Strhující napínavý román. Na knihu jsem se vždy celý den těšila Zasloužených 5* a vřele doporučuji!

01.03.2024 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Hana Whitton (p)

Pominu skutečnost, že je v knize dost historických nepřesností, ale i jako detektivka je to psáno příliš obšírně, schází tomu tempo, takže se tím člověk prokousával bez toho, aby se na knihu těšil. V kategorii českých historických detektivek je mnohem lepší to, co píše pan Vondruška.

01.03.2024 3 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Průměrná detektivka od známé autorské dvojice. Trochu málo pravděpodobný mi přišel vztah exmanželů Julie a Sida. Od Lars Kepler jsem přece jen čekala trochu víc.

28.02.2024 3 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Moje třetí kniha od autorky. A opět musím hodnotit obdobně. Některá místa jsou napsána dobře, chcete vědět, jak to celé bude. Bohužel vedlejší linky jsou z mého pohledu únavné, ubírají příběhu na tempu. Také je zde opět dost věcí za hranicí uvěřitelnosti a logika dostává na frak. Ano, nejedná se o literaturu faktu, ale i tak by se příběh měl alespoň trochu tvářit jako reálný.

10.02.2024 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Příběh sám o sobě by nebyl špatný. Vadila mi ovšem forma, jakým je to celé podané. Autor do příběhu velmi často promítá své životní pocity a problémy. Hlavně kvůli tomu jsem knihu dočetla jen s největším úsilím.

10.02.2024 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Taková nenáročná oddychovka na jedno odpoledne.

27.01.2024 3 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Pokud má kniha suplovat to, co nás v dějáku neučili, očekávala bych tedy především přesné informace. V této knize je ovšem poměrně dost věcí, které jsou chybné. Nechápu, že na tyto chyby odpovědný redaktor autorku neupozornil.

27.01.2024 1 z 5

Žraloci a malé ryby Žraloci a malé ryby Wolfgang Ott

Krásně napsaná kniha, začtete se a celý den se na ni těšíte. Ovšem při některých scénách se dostavily klaustrofobické pocity. Po této knize bych do ponorky určitě nevlezla :-).

22.01.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Na můj vkus příliš rozsáhlá kniha. Chvílemi jsem se i ztrácela v tom množství postav a jmen. A postava Cormorana Strikea tu již v různých podobách a dílech byla již před mnoha desítkami let.

14.01.2024 3 z 5

Bohumil Bohumil Veronika Hájek Hurdová

Bohužel se musím přiklonit k té části čtenářů, kterým ten konec příliš nesedl. Škoda, jinak se mi kniha docela líbila.

08.01.2024 3 z 5

O trůn i o život (dvojkniha 3 a 4 díl) O trůn i o život (dvojkniha 3 a 4 díl) Jan Bauer

Celkem dobrý historický román, ale přece jen dávám přednost podobným románům od Vlastimila Vondrušky. 3,5*

05.01.2024 4 z 5

Pouštní hvězda Pouštní hvězda Michael Connelly

Tady bylo toho dopodrobna vylíčeného vyšetřování, které jindy kvituji, tolik, až to bylo kontraproduktivní. Takže za mě trochu zklamání.

15.12.2023 2 z 5