baji42 baji42 komentáře u knih

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Solidní příběh s famózním detektivem Lincolnem Rhymem. Tentokrát se vše točí kolem elektřiny, která je dobrým sluhou, ale špatným pánem.

16.08.2023 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Přestože thriller není literaturou faktu, tady bylo těch nesmyslů tolik, že mi dalo velkou práci knihu dočíst.

24.07.2023 2 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Tahle Vondruškova detektivka mě moc bavila. Přestože se mi líbily zatím všechny, které jsem četla, tato patří k těm nejlepším.

24.07.2023 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knihu jsem přečetla celkem rychle, ale myslím, že už za dva dny nebudu vědět, že jsem ji četla.

29.04.2023 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Na tomto díle lze ukázat, jak Karel Čapek předběhl svou dobu. Některá jeho díla, mezi která patří i Matka, mají vizionářský nádech a jsou aktuální i dnes.

29.04.2023 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Výborná sci-fi, kterou přečtete jedním dechem. Můžu každému vřele doporučit.

27.04.2023 5 z 5

Zinková cesta Zinková cesta Eduard Fiker

Skvěle napsaná starší detektivka, jejíž filmová podoba je stejně zdařilá.

27.04.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Téma odsunu a Sudet je v posledních letech dost "in" - a to jak ve filmové tvorbě, tak také v literární. V tomto případě mi ale zvolené téma připadá tak nějak ploché, bez hloubky, zvolené spíš kvůli atraktivitě. Nemůžu si pomoct, ale autorův styl mi přijde hodně nevyzrálý a rovněž označení knihy jako thriller a detektivka mi nesedí.

16.04.2023 2 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Přestože se slečna Marplová zapojí do děje až v druhé polovině knihy, detektivka neztrácí nic ze své poutavosti.

16.04.2023 5 z 5

Až se mě dcera zeptá Až se mě dcera zeptá Halina Pawlowská

Milá knížka plná zajímavých rad.

19.03.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Krásně popsaná atmosféra Beskyd, autorčin styl se mi líbí, ale pořád mi to nepřijde jako detektivní literatura.

19.03.2023 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Té morbidity bylo v knize na můj vkus přece jen příliš.

16.03.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Solidní detektivka ze série s detektivem Erikou Fosterovou. Moc hezky napsáno, ale konec mi přišel trochu nedotažený, jako by autora tlačil termín odevzdání rukopisu.

Čtvrtá strana trojúhelníku Čtvrtá strana trojúhelníku Ellery Queen

Zajímavě napsaná starší detektivka.

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Čtení blížící se spíše červené knihovně. Viděla bych to jako film na Prima love. Ale jo, dalo se to přečíst, ženy určitě neodrazuji.

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Eva Kačírková

Od této autorky existují lepší počiny. Toto je takový průměr.

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další psychologický román od tuzemské autorky. Vyzdvihnout musím pěkný popis tajemné severské přírody a zvláštní atmosféru knihy.

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tady zase převládla brutalita hraničící s nechutností a snaha šokovat nad kvalitou a promyšleností příběhu. Ale tohle patrně dnes čtenáři tohoto žánru vyžadují.

Deset plus jeden Deset plus jeden Ed McBain

87. revír a sympatický Steve Carella, klasika , která se čte dobře i v dnešní době.

09.03.2023 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Oddychová, příjemná četba pro ženy.