baji42 baji42 komentáře u knih

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tady se opět ukázalo, jak je přehnaná anotace vlastně kontraproduktivní, protože čekáte víc, než nakonec dostanete. První polovina byla taková těžkopádná, pak se to sice zlepšilo, ale stejně mi to na "zlatou medaili" nepřipadalo.

03.09.2023 3 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Celkem zajímavá detektivka s neotřelým úvodem. Ono je asi stále těžší přijít v tomto směru s něčím originálním.

02.09.2023 4 z 5

Tento druh humoru mě příliš neoslovuje. Všechny vtípky, jako by člověk někde slyšel, nebo je lze tak nějak předpokládat.

02.09.2023 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Pokud by kniha byla o několik desítek stránek kratší, určitě by jí to prospělo. Tady člověk nutně srovnává s filmem a musím říci, že u mě vyhrává film.

02.09.2023 4 z 5

Bouře Bouře Boris Starling

Stejné jako u většiny "dvojek" - nedopadlo to dobře. Ať už bylo napsání dvojky motivováno komerčními či jinými důvody, bohužel Bouře nedosahuje ani zdaleka na úroveň Mesiáše.

02.09.2023 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Souhlasím s anotací knihy, že se jedná o jeden z nejlepších thrillerů od Mlčení jehňátek. I když je kniha poměrně rozsáhlá, stejně ji přečtete téměř na jeden nádech.

02.09.2023 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Asi zajímavý nápad, ale provedení trochu pokulhává.

02.09.2023 3 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Tuto spisovatelku mám hodně ráda, ale tento titul byl trochu jako americké filmy z béčkové produkce.

31.08.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Výborně napsaná kniha. Postavy jsou skvělé vykreslené, dialogy uvěřitelné a reálné. Příběh nepostrádá napětí ani překvapivé momenty. Doporučuji!

28.08.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se mi líbila víc než Hedvábník, ale i tak mi připadala zbytečně rozvláčná a prospělo by jí zkrácení.

28.08.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tak tady půjdu asi proti proudu. Vůbec se mi nedařilo pořádně se začíst, první polovina knihy byla zdlouhavá, nezáživná a trochu se to rozjelo až v druhé půlce, ale špatný dojem z knihy už to nezachránilo.

28.08.2023 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Musím souhlasit s některými předchozími komentáři. První část knihy mě příliš nebavila a dokonce hrozilo, že knihu odložím. Nakonec se to přece jen trochu rozjelo, ale i tak hodnotím třemi hvězdami.

26.08.2023 3 z 5

Pouta z pavučin Pouta z pavučin Markéta Harasimová

Souhlasím s předchozími komentáři, že sexu bylo v této knížce přespříliš. Děj byl překombinovaný a málo pravděpodobný.

25.08.2023 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Kniha byla příliš dlouhá a tempo rozvláčné. Mnohokrát jsem se přistihla, že mi myšlenky utekly dál od knihy. Druhá půlka byla lepší, i tak jsem ale dočetla s velkým sebezapřením.

25.08.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Klasické čtení pro ženy. Hodně chmurné čtení o to smutnější, že takový příběh prožilo, prožívá a bohužel bude prožívat velké množství žen. Tady mi trochu trvalo, než jsem se v knize zorientovala.

18.08.2023 3 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Přečteno za dva dny, což hovoří za vše. Četla jsem také předchozí autorovy knihy a jeho styl se mi moc líbí. Výborné popisy prostředí a skvělé dialogy. Mimochodem musím pochválit obálku, povedla se.

17.08.2023 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Četla jsem znovu po létech a opět mě kniha nezklamala. Velmi pěkně popsáno prostředí anglické soukromé školy i s jeho pedagogickým sborem.

17.08.2023 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Po létech znovu přečteno a opět se mi kniha líbila. Návrat do dětství :-)

16.08.2023 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Ani nevím, proč jsem po knize v knihovně sáhla. Tento příběh spíš ocení mladší čtenáři, ale od knihy neodrazuji, přečíst se to dalo.

16.08.2023 3 z 5

Noční autobus Noční autobus Per Wahlöö

Další z příběhů s komisařem Martinem Beckem. Vzhledem k datu vydání se stále jedná o napínavou detektivku, kterou lze přečíst i v dnešní době.

16.08.2023 4 z 5