baji42 baji42 komentáře u knih

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Tady byla snaha o napsání drastického příběhu alá severský thriller natolik zjevná, že to v konečném důsledku bylo spíš ke škodě. Přišlo mi, že autorka snad neslyšela nikdy mluvit jedenáctileté předpubertální dítě. Jinak by nepoužíval tolik zdrobnělin.

19.11.2023 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Nechala jsem se nalákat reklamou a slušným hodnocením. A to je asi hlavní důvod, proč jsem byla trochu zklamaná. Čekala jsem víc, než mi nakonec kniha nabídla.

19.11.2023 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Další thriller od této dvojice - v hlavní roli Joona Linna. Kniha je čtivá, řazení do krátkých kapitol tomu napomáhá, ale trochu mi tam vadila ta paranormální linka. Jinak příběh je napínavý, i když tradičně dost nereálný.

18.11.2023 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Nenáročná oddychovka pro ženy. Ale od čtení neodrazuji, svou cílovou skupinu si kniha jistě najde.

18.11.2023 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná klasická kniha.

14.11.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další přečtená detektivka ze série s Erikou Fosterovou. Tato by měla být druhá. Trochu mi tu vadilo to, jak bylo s Erikou ze strany nadřízených zacházeno, ale asi to k současné anglosaské detektivce patří. Bryndza psát umí, ale přijde mi, že v poslední době píše hodně a rychle, a na knihách je to bohužel znát.

12.11.2023 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Na úvod musím říci, že mě kniha, vzhledem k tomu, jaké jsem měla očekávání, zklamala. Autorka dokáže hezky popsat prostředí, kde se příběh odehrává, používá hezký jazyk, ale první půlka knihy se zbytečně dost vlekla a chybělo tomu větší tempo. Škoda - námět nebyl špatný.

05.11.2023 3 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Vcelku zajímavý úvod, ale postupně se tam objevuje příliš nelogických věcí (hlavně Tora se svou nadpřirozenou schopností vidět to, co ostatním uniká) :-) Od čtení neodrazuji, kdo má rád určité mystično a duchařinu, asi mu bude tato kniha sedět víc než mně.

05.11.2023 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Slušná severská detektivka. Díky této autorce jsem se dozvěděla o existenci ostrova Gotland a o životě na něm.

04.11.2023 4 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Výborná starší česká detektivka s šarmantním Michalem Exnerem je jako vždy zárukou kvality.

04.11.2023 5 z 5

Co se do vás vejde: Z venku dovnitř a zevnitř ven? Co se do vás vejde: Z venku dovnitř a zevnitř ven? Kamil Pešťák

Knihy tohoto autora mi byly doporučeny jako detektivky, ale jednalo se spíš o dobrodružnou literaturu. Trochu jsem se v tom občas ztrácela, některé dialogy působily nepřesvědčivě, ale od čtení neodrazuji, jistě si to své čtenáře najde.

04.11.2023 3 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Vcelku zajímavá a vtipná kniha, kterou známe i v její filmové podobě. Vyloženě odpočinkové čtení na léto má ale v sobě i témata k hlubšímu zamyšlení.

04.11.2023 4 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Moc hezká a milá kniha z dob dávno (bohužel) minulých.

04.11.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Chvílemi jsem se přistihla, že mi mysl ubíhá jiným směrem a to je vždy neklamnou známkou toho, že mě kniha příliš nechytla. Přestože je tento autor momentálně hodně uznávaný a čtený, tento titul mě příliš neoslovil. Přišlo mi to chvílemi zdlouhavé a bylo tam dost nereálných situací.

02.11.2023 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q s komisařem Morckem v akci. Napínavý thriller, ale pokud se na tím člověk více zamyslí, celé je to spíš na efekt a v praxi absolutně nereálné. Ale detektivky a potažmo thrillery jsou prý pohádky pro dospělé, takže vlastně proč ne? :-)

01.11.2023 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Ztotožňuji se s komentářem od Danago. Více se mi líbila kniha U severní zdi. Knihy této autorky jsou napsány poutavě, autorka psát umí, ale na mě je to příliš depresivní četba. V této detektivce ze Šumavy byla bohužel řada nelogičností a věcí, které svědčí o autorčině slabší znalosti policejní práce.

01.11.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Hodně smutná kniha, která není tradiční detektivkou. Je to dost chmurné čtení, které vás zasáhne.

01.11.2023 3 z 5

Bylo jich deset Bylo jich deset Heinz Günter Konsalik

Přestože tento druh válečné literatury příliš nevyhledávám, tohle se mi líbilo. Příběh byl napínavý a autorův styl se mi moc líbí.

28.10.2023 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tak tohle byl omyl ve výběru, byla jsem zvědavá, jak píše sestra známé herečky. Možná si to své fanoušky najde spíše u mladé generace.

28.10.2023 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen