baji42 baji42 komentáře u knih

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tradičně moc hezky napsaná detektivka. Přestože jsou autorčiny knihy často na hraně uvěřitelnosti a v tomto případě obzvlášť, kniha se četla hezky a vraha jsem samozřejmě neuhodla.

12.12.2023 5 z 5

Kniha je psaná s úmyslem informovat o životě v jiném světě, ale jazyk, kterým je to celé podáváno, je hodně slabý a působí jako slohová práce žákyně střední školy. Je zde plno stylistických neobratností, překlepů i chyb. Škoda.

10.12.2023 2 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Velmi zajímavá kniha plná otazníků. Z některých částí textu skoro až mrazí. Samozřejmě vzhledem k tomu, kdy byla kniha napsána, se mohou některé věci jevit již zodpovězené, ale i tak stále nabízí mnoho k zamyšlení.

10.12.2023 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Vynikající knížka a velmi zajímavě napsaná. Spíš než detektivka je to psychologický román. Kniha je složena z několika částí, vyprávěných různými postavami celého příběhu. Je to jedna z těch knih, které si určitě někdy ráda přečtu znovu.

04.12.2023 5 z 5

Každý něco tají Každý něco tají Andrea Sedláčková

Zkusila jsem druhou knihu této autorky, ale ani ta mě příliš nenadchla. Plytký, nezajímavý příběh jedné nepříliš sympatické rodiny.

04.12.2023 2 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Klasická oddychovka na vyčištění hlavy. Příjemné čtení pro milovníky suchého anglického humoru.

04.12.2023 4 z 5

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Milá knížka, která působí jako pohlazení zvláště v dnešní hektické době.

03.12.2023 5 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Skvělá detektivka od tohoto mistra napínavých příběhů z dostihového prostředí. Přestože je to již šedesát let stará kniha, čas jí nic neubral na atraktivitě a stojí za přečtení.

03.12.2023 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Další z dílů s Joonou Linnou. Hodně brutality a samozřejmě zase ten Jurek, který mi v těch příbězích prostě vadí.

02.12.2023 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ke knize jsem přistupovala s mírným despektem. Jednak mě trochu děsil počet stran, ale hlavně nejvyhledávám špionážní romány. Ale kniha měla takové reference, že mi to nedalo, a dobře jsem udělala. Kniha je čtivá, napínavá a stránky naskakují jako nic. Rozhodně to stálo za to.

01.12.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silné, ale hodně bezútěšné a depresivní čtení. Přesto se mi, ale Hana líbila více.

01.12.2023 4 z 5

Skvělé tři historické detektivky od našeho nejlepšího autora tohoto žánru. Tentokrát ale vyšetřuje Jiří Adam z Dobronína. Nejvíce se mi líbily Plzeňské mordy.

26.11.2023 5 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Kniha plná hodně černého humoru. Super! Doporučuji.

25.11.2023 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q, Carl Morck, Assad a Rose = výborný a v tomto případě i pořádně drsný thriller.

25.11.2023 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Zajímavé téma, za kterým jazyková úroveň a styl značně pokulhávají.

25.11.2023 2 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Dobře rozjetý historický příběh, který se ale postupně zaseknul, a tempo natolik zpomalilo, že jsem dokonce uvažovala o tom, že knihu nedočtu. Nakonec jsem to ale přece jen zvládla. Souhlasím s předchozími komentáři, že knize by prospělo výrazné zkrácení.

25.11.2023 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Pro mě asi nejlepší díl z této řady. Robert Bryndza píše velice čtivě, děj plyne rychle, žádné zbytečné a rozvleklé pasáže, jako je tomu někdy u některých autorů.

25.11.2023 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Devadesátky s jejich typickými kriminálními případy. Slušná detektivka od renomovaného autora detektivek od našich sousedů.

24.11.2023 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Slušně napsaný příběh člověka, který je tragickými okolnostmi vehnán do situace, do které by se sám nikdy nezamýšlel dostat. Autor má cit pro gradaci a jeho styl se mi líbí.

20.11.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jako většina knih od této autorky jde spíš o psychologický román než o detektivku. Dobré popisy, pěkný úvod, ale z mého pohledu hůře popsané charaktery postav. Autorka psát umí, její styl je vytříbený, chvílemi až poetický, horší je to u jejích knih s detektivní stránkou.

19.11.2023 4 z 5