baja1122 baja1122 komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Píšu komentář, zatím co mám knihu v živé paměti (dočetla jsem včera).
Shrnutí:
- hned z počátku se mi bohužel znelíbila hlavní hrdinka Kim - rádoby výjimečná, moc egoistická, jako v rámci možností bych to brala, ale ona je opravdu "až moc" nad mé cítění
- příběh dobrý, spíše trochu nadprůměrný a nad má očekávání, trošku nedořešený konec s postavou Nicoly, ale nijak mi to nakonec nevadilo
- pachatele jsem neuhodla (což je pozitivní, protože pak by ho uhodl každý)
- hodnotím 4 z 5ti, při některých pasážích se mi až zatajoval dech (a to je sakra dobře!)
- zpočátku se to rozjíždí pomaleji, ale konec za to stojí, ten jsem přečetla jedním dechem, zatímco začátek knihy jsem měla rozložený do mnoha dní
- opravdu uvažuji nad přečtením dalšího dílu, ale... trochu mě odrazuje hlavní hrdinka
Doporučuji přečtení :-)

22.11.2016 4 z 5

Život střídá smrt Život střídá smrt Petr Prouza

Realistický smutný příběh z obyčejného života napsán zvláštní čtivou formou.
Kniha stojí opravdu za přečtení a konec.. Konec, ten mě "totálně" složil a odrovnal! (i když byl docela předvídatelný).
V knize se neustále píše, že "Naděje umírá poslední", tak jsem věřila v obrat v lepší konec, ale bohužel neúspěšně.

22.07.2013 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tuto knihu považuji za nejlepší, kterou jsem kdy v mém krásném, ale ne moc dlouhém životě četla. Není to třeba komentovat.
390 stran jsem přečetla jedním dechem za necelé 4 dny (a to je u mě neobvyklé). Tohle vám musí stačit.
Vřele, opravdu nejvřeleji ji doporučuji všem! A to i takovým laikům, jako jsem já.
I když se o mafii vůbec nezajímám, kniha mě bavila, jako doposud žádná jiná. A to opravdu nepřeháním.

10.04.2013 5 z 5

Sprostá holka Sprostá holka Megan Hart

Naivní, trapný román pro ženy, který je napsaný tak s prominutím hnusnou formou, že nejlepší pasáže byly asi ty o sexu. Což možná bylo cílem této knihy (musím se tomu zasmát - haha). Hlavní hrdinka mi byla postupem času tak nesympatická, že jsem ji v duchu musela neustále proklínat, jak je hloupá, slabá a nevyrovnaná žena s přemýšlením 14leté dívky... V této knize najdete jen naprostou šeď a vůbec nic výjimečného. Vroucně NEDOPORUČUJI! Pro mne to byl zbytečně strávený čas, který jsem mohla využít mnohem zajímavěji.

02.03.2013 1 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Musím se přiznat, že na tuto knihu mám trochu úchylku. Kdybych měla spočítat, kolikrát jsem ji četla, nestačily by mi prsty ani na čtyřech rukách. Když jsem toto krásné dílo četla poprvé, zalíbilo se mi, ale nepochopila jsem ho - a to je chyba všech odpůrců (dle mého mladého věku) této knihy. Přečtou si knihu jednou a odloží ji. Myslí si (ale opravdu jen myslí), že ji přečetli, ale vůbec ji nepochopili. Znám z té básně každý verš, každé slovo a je něčím tak úchvatná, že to nejde ani popsat. Za tím vším popisem okolní přírody se skrývá dechberoucí, možná trochu kýčovitý příběh, který není vůbec jako ve stejnojmeném filmu. Tuto knihu miluji, a budu ji milovat navždy. Vše je skryto a cílem čtenáře je to všechno odkrýt. Je to ale velice těžké.
Doporučuji si tuto knihu přečíst několikrát..odkryjte tu krásu, kterou tato kniha skrývá.

20.02.2013 5 z 5