bai.Cerna bai.Cerna komentáře u knih

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Asi jsem tu knihu nepochopila. Jak píše klaraj093, četla se dobře, ovšem nic mi nedala, nic mi neřekla, stále jsem čekala na nějaké "vyvrcholení", které se však nekonalo. Jak říkám, je to asi moje chyba, nejspíš poslání knihy bylo někde, kde jsem ho nenašla.

07.10.2023 2 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Své nižší hodnocení (***) musím vysvětlit. Nevšimla jsem si, že se jedná o žánr – román pro ženy. A já tento žánr nemusím. Spletla mne anotace – „Evropa 1942, uprchlický tábor…“. V každém případě, kdo má rád romány pro ženy, vřele doporučuji. Kniha je moc pěkně napsaná, což potvrzuje fakt, že jsem ji dočetla.

18.07.2022 3 z 5

Přežila jsem čínský gulag Přežila jsem čínský gulag Gülbahar Haitiwaji

Pokud bych měla hodnotit utrpení a odvahu paní Haitiwaji, jakož i ostatních, kdo si prošli peklem čínských převýchovných táborů, nestačilo by mi pět hvězdiček. Moje hodnocení je hodnocením literárního zpracování. Omlouvám se... Ale nemohu jinak.

04.01.2022 3 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Velmi dobrý počin německé autorky. Dvě ženy, dva osudy poznamenané dvěma světovými válkami. Ač má kniha 470 stran, patří mezi knihy „na jedno otevření“. Tak říkám knihám, které je těžké odložit.

12.10.2021 5 z 5

Než vybledne den Než vybledne den Kristína Hušeková

Kniha není žádným „literárním skvostem“, avšak není úplně bez duše. Vypovídá o vztahu matky a dcery, který je narušen jednáním nemorálního člověka - „přítelem“ sedmdesátileté maminky. V závěru knihy je krátce zachycen postup Alzheimerovy choroby. Život může psát i takové smutné příběhy.

26.08.2021 3 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Silná kniha. Kdo má odvahu intenzivně prožívat s nemocným mužem a jeho nejbližšími postup nemoci ALS, vezměte knihu do ruky a čtěte. Budete číst „na jeden zátah“. To vám garantuji. Budete nenápadně pohlížet na své „funkční“ ruce, nohy, budete vnímat každé své nadechnutí… Autorka Lisa Genova je PANÍ SPISOVATELKA.

21.08.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Vše již bylo řečeno. Přesto musím i já vyjádřit své nadšení. Úžasná kniha. Jedna z těch: otevřu, čtu, čtu a čtu, neodkládám, nejím, nespím a zavírám až na straně poslední.

15.04.2021 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Nenáročné dovolenkové čtení pro ženy a dívky, které si chtějí při knížce odpočinout.

15.08.2020 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné "počtení" z nemocničního prostředí.

13.05.2020 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Dvěma slovy: unikátní kniha.

29.04.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha, kterou sice přečtete rychle, protože je vcelku dobře napsaná, avšak druhý den si jen matně vzpomenete na její obsah. Za mne „dovolenková“ literatura, které je taky zapotřebí, ale mne moc nebaví.

15.03.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Taková čtivá "jednohubka" na jeden, dva večery. A nutno přiznat, že v určité části knihy mne jímal i strach ;-) Příjemné dovolenkové čtení.

05.08.2019 4 z 5

Sloužil jsem Arafatovi Sloužil jsem Arafatovi Tass Saada

Mám období, kdy chci proniknout k jádru izraelsko-palestinského konfliktu (to se mi nikdy nepodaří, vím). Očekávala jsem od této knihy hodně, a je mi líto, že hodnotím tak, jak hodnotím. Vážím si autora, že dospěl od nenávisti k lásce, ale toho „božského“ v druhé polovině knihy bylo moc, to prostě není "můj šálek kávy". Omlouvám se.

28.11.2018 2 z 5

Chytré jídlo: Zdravé tipy a recepty, které vám prodlouží život Chytré jídlo: Zdravé tipy a recepty, které vám prodlouží život Cinzia Trenchi

Nádherně ilustrovaná kniha, srozumitelně napsané recepty s docela dostupnými ingrediencemi. Avšak i když jsem vyznavačem zdravé stravy, nějakou velkou (nebo lépe řečeno novou) inspiraci jsem nenačerpala.

23.11.2018 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, dlouho jsem čekala, až bude v knihovně k vypůjčení. Bohužel nesplnila mé očekávání. Z důvodu častého opakování témat jsem „přeskakovala“ stránky. Nepopírám však, že někomu může kniha, resp. popsaný systém úklidu vyhovovat. Každý musí zkusit „na vlastní kůži“.

23.11.2018 2 z 5

Život bez peněz Život bez peněz Mark Sundeen

Určitě k zamyšlení, ale nejspíš jsem netrefila ten správný čas ke čtení této knihy. I to se stává. Přišlo mi, že je to pořád tak nějak "dokola". Dostala jsem se asi do poloviny a nedočetla.

31.10.2018 2 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Nedávno jsem četla knihu „Hana“ od Aleny Mornštajnové, kterou nebylo možné odložit. Říkala jsem si, že nejspíše dlouho už na nic tak vynikajícího nenarazím. Myslela jsem špatně. Kniha „Prozření“ je další knihou, kterou nepustíte z ruky, u které vám i zvlhnou oči, u které se zamyslíte nad věcmi, nad kterými jste se možná nikdy nezamýšleli. A připojuji se k výzvě čtenářky kristynao: „Přečtěte si ji…..“

08.03.2018

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Kniha splňuje své hlavní „poslání“ – seznámit čtenáře alespoň okrajově s problémem falešných léků. A donutí "pátrat" po dalších informacích o tomto ohavném byznysu. Velmi dobrý komentář od Jana_Hlus, lépe bych to nevyjádřila. Čtvrtá hvězdička za hlavní téma, jinak 3/5.

04.02.2018 4 z 5

Farma paní Láryfáry Farma paní Láryfáry Betty MacDonald

Tentokrát už nebyly příběhy tak poutavé jako v první knížečce, kterou jsem četla (Paní Láryfáry - 5*).

04.02.2018 3 z 5

Sexuální život slavných Sexuální život slavných Radim Uzel

Lehké, příjemné, zábavné čtení. Pro každého slavného zhruba tři stránky. Král Karel II., Kateřina II. Veliká, Honoré de Balzac, Fréderic Chopin, Paul Gauguin, Vladimír Iljič Lenin, Benito Musolini, Charlie Chaplin, Adolf Hitler, Ernest Hemingway, Aristotle Onassis, Eva Perónová, John F. Kennedy, Elvis Presley atd.

03.02.2018 4 z 5