bagel bagel komentáře u knih

Zločiny dvorního rady II: Až přiletí kometa Zločiny dvorního rady II: Až přiletí kometa Jaromír Jindra

To bylo ještě lepší než první díl a už se těším na další. Moc se mi líbí taky zasazení příběhů do historických souvislostí.

17.02.2024 5 z 5

Záře Záře Noelia González

Výborně zpracovaný text i kresby, pro děti i dospělé. Jen škoda, že už nedošlo na Saturn a Uran.

25.01.2024 5 z 5

Sudetenlove Sudetenlove Filip Raif

Kresbu hodnotím výš než příběh.

25.01.2024 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Z celé trilogie se mi tato líbila asi nejméně. Konec byl moc uspěchaný a vadil mi přehnaně "květnatý" styl vyprávění.

25.01.2024 4 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Něco takového jsem přesně teď potřebovala - vtipné a pod čarou s hlubším smyslem.

06.12.2023 5 z 5

100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny 100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Ve většině případů jsem si ověřila, že v tom mám jasno, ale docela mě udivilo, jak často je správně dva (i více) tvarů.

28.11.2023 5 z 5

Cesta jinam Cesta jinam Jiří Šesták

Velice příjemné překvapení. Knihu bych doporučila všem čtenářům - starším připomene, jak se žilo za socialismu a mlaším přiblíží paradoxy té doby. Je označována jako úsměvná novela, ale já jsem se několikrát nahlas smála a na konci skoro brečela.

03.11.2023 5 z 5

Neviditelné město : 125 fascinujících informací o městě, které potřebujete znát Neviditelné město : 125 fascinujících informací o městě, které potřebujete znát Kurt Kohlstedt

Kniha Je rozdělelena do šesti kapitol, dále do podkapitol a každá pak obsahuje dvou až třístránkové texty věnující se různým jevům z architektury, designu nebo života ve městě. Nejedná se ale o suché popisy, ale příběhy, které vám ukážou, jak se dívat na město ze všech stran a jinýma očima. Mínus pro českého čtenáře je jen to, že většina se týká měst v USA a některé jsou nám tak dost vzdálené.

30.10.2023 5 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Detektivky čtu ráda a ty ne moc krvavé ještě raději. Kromě toho ráda sleduji soutěže o vaření a pečení, proto jsem na tuto knihu nedočkavě čekala . Postupně se rozvinuly tři příběhové linie, což mi připadalo až moc, ale na konci se vše pěkně spojilo. A poslední kapitole o rok později se ukázala, jak moc průběh soutěže ovlivnil životy všech soutěžících.

26.10.2023 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Zase tak moc mě to nezaujalo. Bylo to příliš brutální, často nereálné a přehnané, hlavně na konci.

23.10.2023 3 z 5

Vida: Neobyčejné příběhy obyčejných Angolanů Vida: Neobyčejné příběhy obyčejných Angolanů Vladana Gomes Adolfo

Až během čtení jsem zjistila, že se jedná už o druhou autorčinu knihu. To byla trochu chyba a mělo to i vliv na mé hodnocení. Příjemně mě překvapila část Angolské tradice a zvyky - očekávala jsem popis tradičních zvyků, ale místo toho jsem se dověděla více o místním školství, maminkách s malý i dětmi nebo postojích k módě a oblékání. Naproti tomu rozhovory s místními mě zase tak moc nenadchly. A fotky jsou moc pěkné. Celkem hodnotím tak 3,5 a určitě si půjčím i první knihu.

18.10.2023 3 z 5

Zloděj tváří Zloděj tváří Arnošt Vašíček

Tady bylo těch záhad až moc, méně by bylo více. Navíc jsem podobně racionální typ jako jeden z vyšetřovatelů, proto hodnotím průměrně.

01.10.2023 3 z 5

Transplantát Transplantát Leonard S. Goldberg

Velmi jednoduchý děj, černobílé postavy - čekala jsem víc.

25.09.2023 3 z 5

Máma má alzheimera Máma má alzheimera Luboš Hacala

Knihu jsem zhltla během odpoledne a večera. Styl psaní mně maximálně vyhovoval. Obdivuji oba, jak dlouho se o své rodiče dokázali postarat bez ústavní péče.

19.08.2023 5 z 5

Na kuchyňské frontě Na kuchyňské frontě Jennifer Ryan

Zpočátku se mně to líbilo moc, ale postupně mé nadšení trošku opadlo. Příběh je dost naivní a předvídatelný, ale v záplavě válečných románů určitě originální. Plusem určitě je, že vychází z reálné situace během války v Anglii a čtenář se o ní může hodně dovědět včetně původních receptů.

15.08.2023 4 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Po dlouhé době jsem přečetla tři autorovy knihy a tato byla nejlepší. Kniha měla spád andověděla jsem se zajímavé informace o genealogii. Rezidentka Aria byla má oblíbená postava, i když to někdy fakt přeháněla. Škoda jen trochu urychleného závěru.

04.08.2023 4 z 5

Nevšedníci Nevšedníci Tereza Přibilíková

Každý ze tří hrdinů žil v jiné době a každého lze charakterizovat jinak - vynálezce, podivín a podnikatel. Vyprávění o nich je stručné, ale zahrnuje vše podstatné a je doprovázeno krásnými ilustracemi.

04.08.2023 4 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

V krátkém sledu jsem přečetla tři autorovy knihy a poslouchala rozhovor s ním. Nijak mě proto nepřekvapila podrobná znalost práce policistů i poměrů v policii. To se mně právě na jeho knihách líbí a ani tato nebyla výjimkou. Měla bych jen tři připomínky pro autora (nebo spíš redaktora): časté opakování spojení "starý tlačítkový telefon" a "zářící/svítící věž žižkovského vysílače a ve dvou povídkách mě zarazilo označování starý muž (žena), stařík (babka) apod., když uvádí, že jim je šedesát.

02.08.2023 4 z 5

Jaké to je být ptákem Jaké to je být ptákem Tim Birkhead

Kniha se bude líbit dětem, ale i dospělým. Autor vybral dvacet ptáků z celého světa a každému věnoval dvoustranu s krátkým popisem daného ptáka a nějakou zajímavostí o něm. Nechybí ani krásné ilustrace. Jen bych uvítala, kdyby autor jednotlivé příběhy neřadil tak náhodně a třeba na závěr objasnil, proč zvolil zrovna tyto ptáky.

31.07.2023 4 z 5

Vir Vir Robin Cook

Poselství knihy (americký systém zdravotnictví a nebezpečí dalších virových nákaz) je určitě důležité, ale zpracování silně pokulhává. Začátek byl slibný, pak však tempo upadlo a opakovaly se popisné pasáže. Hlavní hrdina se choval často divně a nelogicky. No a konec byl hodně urychlený a značně nepravděpodobný.

16.07.2023 3 z 5