Badger

Království mečeKrálovství mečeF. Niedl

Zase skvělý, příběh se dál vyvíjí skvělým tempem.
Prokreslení postav prostě skvělé, to samé v situacích (práce na Benešově hrádku-to je prostě něco co mě nepustí), obyčejný život obyčejných lidí té doby, ale nejen jich.
Král Jan už má více rozumu a není tak manipulovatelný což se mi zamlouvá daleko více, o Benešovi a Wolframovi nemá cenu snad ani psát-pár správných chlapů u kterých má člověk radost, že se jim autor věnuje rovnoměrně/ defacto střídá jejich příběhy.
Prostě super zas za plnej!!

06.07.2019

Hodina mrtvých očíHodina mrtvých očíH. Thürk

Na akci se tu opravdu nečeká,první strana nás do ní již vtahuje a hned je to dokonale popsané a emotivně vystavěné.
Tahle kniha ve mě zanechala něco silného a já jsem rád,že se mi dostala do drápů (je to jedna z knih,kterou v sobě budu dlouho nosit).
Příběh na sebe skvěle navazuje,postupně vykresluje všechny důležité postavy a člověk chce hrozně vědět jak to dopadne.Na konečné ideje a kázání Rusa si nestěžuji bral sem to jako součást knihy a vymývání mozků z obou stran na což mám svůj názor.
Už po pár stránkách sem ji svíral s neskonalou opatrností a úctou abych ji snad nějak neuškodil-tak mi zbývá jen poděkovat autorovi za takové dílo a snažit se objevovat podobně krásné knihy.

05.09.2016

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Sázka na kvalitu se opět vyplatila.
Jediné co mi v knize kolikrát štve, je vyličování událostí z knih minulých.
Chápu že činěno je tak z důvodu čtenáře, který vezme zrovna tuhle knihu na mušku a předešlé nečetl.
Proto pro člověka co hltá i tuto sérii zbytečné, ale prozíravosti rozumím a nehaním ji.
FN píše skvělým stylem a mě tentokrát více zajímala postava Beneše než Wolframa, který bude nejspíš častějším favoritem. Popis prací na stavbě a jak slasti tak strasti kolem od toho se nedalo odtrhnout a FN mě zase přikoval jak do křesla tak postele, až boleli od lampy oči.
Již si myslím, že monogram FN bohatě stačí jako uvedení autora.
Ten je totiž už mečem vyryt jako pojem a klasika nejen středověkého žánru.

26.04.2019

Rozervané královstvíRozervané královstvíF. Niedl

Království České jen těžko odolává vzpurné šlechtě, která se postavila proti králi Janovi.
To mladý král/rytíř nehodlá jen tak nechat, proto sebere zemskou hotovost a šlechtu, která mu zůstala věrná či změnila názor a vyráží to rozvracečům vysvětlit.
Při tom jsou samozřejmě i naši dva hlavní hrdinové, kteří si na to neberou zrovna bílé sametové rukavičky, ale rukavice železné hrdla svírající, když zrovna meče a dýky v nich nemající.
Musím varovati, že často jsou ti dva nesmlouvající-neesteticky potyčky řešící.

Zase se mi to líbilo, i když samozřejmě už trochu víte co můžete čekat, tak se to čte skvěle.
Tudíž se těším na Pach krve a kdo ví co FN dál přinese svým smečkám, kroužícím kolem jeho skvělých knih.

18.08.2019

Ze světa lesních samotZe světa lesních samotK. Klostermann

Krásná kniha o tom jaká byla Šumava dříve jak divočinou, tak lidem jí obývajícím.
O nelítostném boji hajných a pytláků, drvoštěpů dřinou a počasím.
O složité lásce v nepřístupných, temných a bažinatých hvozdech, tak nádherných dřívějších lesů.
Spisovatel skvěle popsal to co si dnes skoro nedovedeme představit v přírodě tak povaze národa.
Kniha je to nádherná a jsem rád, že se mi dostala do pracek.

Klostermann opravdový pisatel do děje vtahující-užijte si též.

08.06.2018

Martin EdenMartin EdenJ. London

Krásně napsaná kniha, která by snad bez jejího prožití ani nešla napsat.
Moc se mi líbil vývoj postavy Martina, obdivoval jsem dřinu, kterou svému snu věnoval a kolikrát i jeho zachování klidu, když se karta otočila. Tenhle člověk je pro mě synonymem obrovské dříče, kterého nezlomí ani když se od něj odvrátí jak obě vrstvy společnosti tak i vlastní rodina.
Neb dál nepřestane přemýšlet, vzpouzet se módním většinovým názorům a hlavně nezapomene, jací k němu byli ti stejní před jeho úspěchem, kdy díla jak říká byla již napsána.
:KNIHA JE JISTĚ NĚKDE POVINNOU ČETBOU A BÝT BY JÍ MĚLA.
Učila by mladé lidi nevěřit všemu co jim kdo řekne, avšak samotné se zajímat a udělat si svůj vlastní názor - tím pádem nebýt ovcí...

14.04.2019

Lady FuckinghamLady FuckinghamO. Wilde

Zajímavá kniha,která nemůže nechat člověka v klidu...
Divil jsem se kolik lidí ji zde haní,ale rozhodně se k nim nemíním přidat-jsem rád že mám knihu v knihovně a již několik lidí ji chce půjčit,takže to takový odpad určitě nebude.
Jen suprově rozvíjí fantazii,kterou si stejně vetšina z nás sama tvoří.

01.09.2017

Krajina nočních jezdcůKrajina nočních jezdcůF. Niedl

Skvělé zakončení série pána z Boru,budu se těšit na další knihy FN...

08.10.2017

Královny nemají nohyKrálovny nemají nohyV. Neff

Kniha je velice dobře promyšlená, vývoj se vždy ubíral jinak než jsem čekal.
Dílo se dobře čte, vždy jsem se těšil na další dobrodružství.
Knihu nezbývá než DOPORUČIT všem co dobrodruzi jsou.

20.01.2018

Z rodinné kroniky Lady FuckinghamZ rodinné kroniky Lady Fuckinghamneznámý

Knížka nedosahuje samozřejmě kvalit jako Lady Fuckingham, zato jako vybavení na noční stolek postačí.

17.12.2018

NeviditelnýNeviditelnýH. G. Wells

Opravdu zajímavé, hezký příběh napsaný jako kdyby to pravda byla- i když kdo to vlastně opravdu ví?

Kdo by nechtěl být alespoň na týden když né pořád neviditelný co vše by mohl a i nemohl. Příběh je údajně psán aby odradil to mě se rozhodně nestalo jen bych si asi počínal jinak než tenhle pán, ale to si asi každý pomyslí jak by konal sám.
Knihu bych rozhodně doporučil- originální příběh..

02.03.2019

Vyjeď v noci!Vyjeď v noci!V. Moberg

Jedna z mích nejoblíbenějších knih,po její přečtení jsem ihned namaloval plátno této knize věnované na kterém je výjev z knajpy kde se Svedje a Ygge potkají u stolu s katem.
Jinak moje postava byl jednoznačné Ygge.
Doporučuji všem kdo mají rádi přírodu především vandrákům !!

18.05.2016

Ve službách čtyř císařůVe službách čtyř císařůJ. Martiš

Pokračování husara Gabriše po bojištích Evropy.
Opět moc hezky napsané (formou románového vyprávění příběhu strážmistra Gabriše a histrorických událostí té doby v jaké se příběh udává) tyto dvě formy se tu skvěle prolínají a tvoří dokonalý celek.
Stručně:Tímto druhým dílem se dostáváme do období francouzské revoluce.
Mistrně napsaná kniha,která se dá číst i bez prvního dílu-já však doporučuji i ten !!"Takovéto knihy by neměli být opomíjeny-jde o tak zajímavý výklad historie,že by se to možná hodilo i jako povinná četba na školách"

22.09.2016

Markéta LazarováMarkéta LazarováV. Vančura

Měl jsem z knihy obavy ,že bude obtížná na četbu jak je zde často psáno ,avšak musím říci ,že pouze ze začátku jsem si musel zvyknouti ,ale pak už jsem letěl jak vítr.
Musím poznamenat že příběh se mi moc líbil svojí syrovostí ,zasazením do doby i vykreslením postav.
Člověk si připadá ,že tohle se muselo stát !
Nedám plný počet asi jen kvůli autorovým vstupům ,ale těším se na film ,který mě teprve čeká a od Vančury si určitě ještě něco přelouskám.

01.12.2017

AlmuricAlmuricR. E. Howard

V tomto díle není nic co by tam nepatřilo, samozřejmě začátek nás musí dostat do děje a není jako zbytek knihy, který naprosto frčí od akce k akci.
Perfektní návaznost beze zbytečností mi naprosto vyhovovala.
Je to má první zkušenost s autorem, avšak jistě né poslední.Jsem rád, že jsem se nenechal odradit pro mě nevyhledávaným žánrem.

20.10.2018

Císařský kyrysníkCísařský kyrysníkJ. Kovařík

Kniha mě spíše zklamala vyprávění samotného Gruebera je hrozně okleštěné což nutí Kovaříka pořád něco opravovat.
Taky což mi přišlo úsměvné jsme tu částokráte komerčně odkazování právě k dalším Kovaříkovým knihám.
Každopádně kniha je poskládaná z části příběhu onoho Gruebera a dalších dodatků které musel autor přidat jinak by kniha svou tloušťkou v knihkupectví asi tolik nezaujala.Každopádně dodatky mě bavily možná i víc hlavně příběh Čecha Josefa Mullera,avšak ke konci funkce jezdectva jeho řazení a otáčení atd. mě byla k ničemu a spíš s ní Kovařík pěkně zaplnil prázdný papír což uvítal spolu s mraky obrázků,avšak opravdu by mě zajímalo koho řešení jestli bude řada široká na 3 či 4 jezdce opravdu zajímá (možná při nějaké rekonstrukci)

28.07.2016

Odstřelovači II. světové války - Strhující příběhy z let 1939-1945Odstřelovači II. světové války - Strhující příběhy z let 1939-1945*. antologie

Četl sem předešlé knihy o odstřelovačích S.Hayha a Seppovi,proto jsem se těšil jak si je připomenu a dovím se o dalších takových střelcích.
Musím říct,že kniha byla hezká a mě nezklamala-příběhy jsou samozřejmě okleštěné a občas jsem postřehl v některých detailech rozdíly které ve velkých knihách byly jinak.
Přesto bych tuto knihu doporučil právě čtenářům,kteří hledají kterou z dosud pěti vydaných knih na toto téma a v této sérii si vybrat-než dáte peníze za jednu z nich tuhle si třeba vypůjčte a vyberte si kterého odstřelovače si probrat detailně.
Kniha se mi líbila,pro mě byl zajímavý poslední odstřelovač z těch deseti Harry M.Furness.
Protože předešlé dva hrdiny na začátku psané jsem již znal !!

20.08.2016

Cisársky večný vojakCisársky večný vojakJ. Martiš

Krásná kniha z období sedmileté,posléze bavorské atd. války.
Děj se zde opírá o hlavní postavu hussara,ale i o nejvyšší mocnáře a maršály této doby.
Líbil se mi moc děj odehrávající se v naší zemi.

17.09.2016

Ďábel TrenkĎábel TrenkK. Richter

Musím složit hold panu Richterovi, kniha je moc hezky napsaná. Tento styl psaní mám rád-je to pohled jak z osoby Trenka, tak jako do habsburského domu Marie Terezie nebo hlavního stanu Fridricha II.
Dílo pojednává o Trenkově životě už od dětství,přes války o dědictví rakouské až k jeho hořkému konci-tím jak byla kniha psána mi připomněla knihu "Císařský věčný voják" a jsem tomu rád.
Nakonec snad jen ukázku:
"Vivat,Maria Terezia!"
Ostré handžáry sviští jako kosy.Létají uťaté hlavy, ruce...
Hrůza! Samotnému Trenkovi se během okamžiku válí u nohou pět zkrvavených, zkroucených postav.

22.11.2016

Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942J. Rajlich

Kniha je pěkně zpracovaná ,spousty fotografií a zajímavostí. Hodnotím vždy podle toho jak se do knihy dovedu začíst ,proto dávám střed.
Jinak kniha se těžko shání-jistota jak ji však sehnat je vstup do AČR kde ji dostanete při podpisu na rekruťáku.

29.01.2017

Dlouhá hlídkaDlouhá hlídkaA. White

Mistrovsky napsaná kniha.
Skvěle vykreslené postavy,prostředí a hlavně děj...
Jako čtenář jsem byl úplně vtažen do příběhu-za to jsem moc rád.
Dílo je myšleno jako protiválečné a je to i poznat,avšak já si z něj vzal něco jiného.

Dlouhé létoDlouhé létoA. White

Opravdu originální autorovo dílo.
Myslel jsem,že kniha mě nebude tolik bavit když se nevěnuje přímo Commandos jako většina jeho knih,nýbrž je o jedné pláži v den D,ale silně jsem se mýlil.
Děj se prokládá několika minulostmi-jak z dětství hrdiny tak především s učením tance Mary,kde je úžasně vidět rozdílný původ jich obou,kteří k sobě hledají cestu skrze tanec a člověk by kolikrát Toma nakopl.Buď jak se chová nebo jak se k ničemu nedá.Klasický rukopis Whita se zde nezapře,ale já si zvykl a nevadí mi to.
Je to krásná kniha,která by neměla být opomíjena a já jem rád,že jsem ji sehnal do sbírky.

05.02.2017

Dlouhý noční pochodDlouhý noční pochodA. White

Opět super kniha od tohoto autora,mnoho akcí,nečekaných situací s pro mě již typickým závěrem.
Každopádně děj se pořád mění barvitějším přesunem,jaký jsem u Whita ještě neviděl.
Knihu jsem dlouho nemohl sehnat-myslím,že jednou to bude opravdu vzácnost,jestli ji někdo znovu nevydá,proto jsem rád,že patří do mé knihovny.

05.02.2017

Umírání za dlouhého dneUmírání za dlouhého dneA. White

Viděl jsem nejdříve film,ale předtím jsem četl jinou knihu tohoto autora a věděl sem,že se mám na co těšit.
Kniha je asi ještě lepší než film který se mi tolik líbil,navíc pomůže ještě víc pochopit charaktery postav,takže i když jsem její rastr již předvídal stejně se mi moc líbila.
Perfektně popsaná činnost jedince v akci-to se jen tak nevidí..!

05.02.2017

Ohňová zeměOhňová zeměC. Ryan (pseudonym)

Od Ryana už jsem pár knih četl a poslední zkušenosti nebyli tak silné,ba mi přišlo že se již dost opakuje.
Nyní ale musím říct,že tahle kniha mě bavila poměrně hezký příběh s nutnou davkou akce.
Velmi živě popsaná scéna s bajnonetem a mladým argoušem, až se mi huba krčila.

Hodnotím tedy knihu kladně ,určitě bych ji čtenáři prahnoucímu po akci ve sněhu a pampě doporučil.

26.07.2017

Malý pán na ženěníMalý pán na ženěníP. G. Wodehouse

Začátek mě moc nebavil a říkal sem si,že kniha asi nebude můj šálek kávy.
Avšak po chvíli se na tolik zlepšila,že po jejím přečtení říkám moc veselé a chytře vymyšlené čtení.
Skvěle mě provázela na letní dvolené,kam se náramně hodila-vždyť i na obalu je psáno "Čtení na dovolenou"

01.09.2017

Vězni horVězni horG. Bordes

Moc hezká kniha, zajímalo mě jak se děj dál bude vyvíjet a to je u knihy jedno z hlavních pozitiv.
Děti které musí řešit situaci se kterou by si leckteří starší dnes neporadili se s osudem rvali a nedali svojí kůži nepříteli (v podobě mrazu a hladu) zadarmo.
Citát z knihy:"Být mužem znamená bojovat až k nejzazším mezím,vydržet bolest a nikdy to nevzdát."by si možná mnoho dnešních rádoby hrdinů dalo na svůj modrej fb,ale jen zlomek by si jen na chvíli dokázal vyzkoušet podle něj žít.

27.09.2017

Ďáblův elixírĎáblův elixírE. T. W. Hoffmann

Podle komentářů ,které mohou čtenáře ovlivnit již u výběru knihy jsem i já váhal zda se mi vůbec bude kniha z 18.stol. dobře číst ,ale musím říci ,že tomu tak bylo.
Na můj vkus je zde moc náboženství proto hodnotím takto (musel jsem se prostě kousat těmi kapucíny až po papeže) ,avšak na druhou stranu je napsaná tak zajímavým způsobem ,že když jsem za svitu čelovky a zvuku praskajícího dřeva z kamen ve tři ráno četl větu "Sova se vdává ,vylezem na střechu a budeme zápasit, a kdo koho shodí dolů ,je král a může pít krev.",docela mi lezl mráz po zádech.
Proto si myslím že kdo má rád tajemno a hrátky s peklem v trochu starším vyobrazení neměl by toto dílo zavrhnout.

05.11.2017

Kajmaní lejnoKajmaní lejnoL. Simon

Jenička mě průměrně pobavila, ale tohle chvílema sem přemýšlel proč něco takového autor vůbec psal -proč vždyť psal o všedních věcech a vlastně o ničem zajímavým-popisuje obyčejný život blba "Ohledně Chantal souhlasím s HonzouT bejvalá sním vyjebe udělá z něj vola a on nemá nic jiného na práci něž na ní při psaní vzpomínat atd."
Trojku přečtu taky když jsem to koupil najednou, ale dám si slušný oraz s pár knihami co za něco stojí.

28.12.2017

Legie prokletýchLegie prokletýchS. Hassel (pseudonym)

První polovina knih mě tolik nebavila protože sem již dříve četl Vládu pekel a proto jsem popisované věci již znal, ale další část je samozřejmě výživná a četla se jedním dechem.
Je to kniha plná akce, která jde fofrem kupředu od jednoho k druhému takovým tempem, že nejspíš ani nebavit nemůže.

04.02.2018