babyboar babyboar komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Když je vám 15, tak vás příběhy tohoto typu nadchnou. Když je vám 15 už podruhé, je to o něco horší. Bohužel největší zklamání přinesla prostřední povídka od proslulého Johna Greena. Kdyby v knize nebyla, bylo by to lepší, neboť povídky, ač od tří autorů, mají společný rámec a postavy volně prostupují jednotlivými příběhy. Vánoce, sněhová bouře a zamilovaní dospívající, oddechové čtení pro mladé a mladší. :)

26.01.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ale jo, za to, že jsem četla, kudy jsem chodila, tak dávám plný počet hvězd. Hlavní hrdinky mi lezly na nervy všechny a ti dva kohouti taky. Nakonec si moje sympatie asi nejvíc získala ona samotná "dívka ve vlaku" Rachel. Jestliže je 50 odstínů "porno pro mamky", tak Dívka ve vlaku je "detektivka/ thriller pro mamky". Hlavním tématem tam je těhotenství a rodina, ať už chtěná, nechtěná, vytoužená či odmítnutá. Protože nepatřím k pravidelným čtenářům kriminálních románů, tápala jsem do posledních stran, kdo je vlastně vrah. A závěr se bude jistě velmi vyjímat ve filmovém zpracování.

21.01.2016 5 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

S každou další knihou si říkám, že už to nebudu číst. Mám na seznamu k přečtení tolik lepších knih! Jenže nikdy neodolám a říkám si, co kdyby náhodou. Bohužel, ani tentokrát ona náhoda nenastala. Dle názvu jsem doufala, že vyprávění o aortě na 100 způsobů ho už přešlo po té, co se vyblinkal do dvou knížeček. Nuda, šeď, sem tam vtipno, tragično už nikoho nevzrušuje.

16.01.2016 2 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Zajímavá kniha. Sama bych po ní asi do poličky nesahla, ale díky ocenění a propagaci jsem si ji nenechala ujít. Ač se jedná o filosofický román, rozhodně není nudný a autorovi se skutečně daří přinutit čtenáře filozofovat nejen o víře, ale především o víře v sebe sama, o vztazích k druhým lidem a o smyslu lidského života. Alegorie, které autor využívá, je velmi dobrý a povedený nápad.

21.12.2015 4 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Souhlasím s ostatními čtenáři, že nejkvalitnější je první povídka od paní Körnerové. Bylo to pro mne první setkání s její tvorbou a musím říct, že bylo příjemné, přestože se jednalo o červenou knihovnu. Druhou povídku si do knihy protlačil majitel vydavatelství a je to na ní vidět. Na to jaké si zvolil téma, tak nepřinesl nic čtenářsky zajímavého. Navíc slovník, který by snad neužila ani blondýna stižená laktační psychózou. působí u muže středního věku velmi tragicky. Poslední povídka byla klasická ženská oddechovka, která se bude jistě líbit čtenářkám Kateřiny Petrusové.

16.12.2015

Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Petra Dvořáková

Velmi povedená dětská kniha s krásnými ilustracemi. Flouka bych si podle obrázků hned chtěla pohladit! Příběhu nechybí vtip, nápad i lehké didaktično. Navíc se jedná o moderní příběh z kancelářského prostředí, který potěší nejen děti kancelářských "krys". :-)

16.12.2015 5 z 5

Jedno morče a dvě mámy Jedno morče a dvě mámy Pieter Feller

Knížka pro děti a o dětech, která jen tak mimochodem ukazuje, že mezi námi žijí nejen homosexuálové, ale i autisté a pomlouvačné drbny.

04.12.2015 5 z 5

Detox šatníku Detox šatníku Petra Šestáková

Autorku si představuju jako totální blonďatou Barbínu. Jazyková stránka příšernost, přínost knihy 30 %. Rady typu kupte si svetr za tři litry a na nákupy a úklid skříně si pozvětě mě, specialistu za dva tácy na hodinu, fakt se to vyplatí, mě tedy nepřesvědčily. Krom Módního pekla doporučuje i Mimibazar. Nu, vydělat peníze se dají různě.

02.12.2015 2 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Krásná nostalgie. "Drsnější" varianta želváků mi vyhovuje. Jen jsem byla z Egmontovské verze zvyklá kluky odlišovat podle barvy pásky na očích. Už se těším na další!

02.12.2015 5 z 5

Autorka knihy je asi totální cvok. Nikdo normální se nechlubí tím, že si od 5 let čte časopisy o úklidu. Její uklízecí metoda je pro mnohé neméně bláznivá jako tato osoba. Bohužel žijeme v době, kdy je dostupná velká spousta levného zboží a my se neustále obklopujeme zbytečnostmi. Kdybych bydlela sama, asi bych taky půlku bytu vyházela. Navíc se tato kniha celkem slušně prodává i po světě a autorka se věnuje pořádání přednášek a worshopů o vyhazování věcí, tudíž totální cvok asi nebude. Nemusím si povídat se svým spodním prádlem, ani se klanět na podlahu po příchodu domů, ale věřím, že s úklidme nepotřebných klumpů z nás může spadnout i notná dávka stresu a špatné nálady. Shrnutí. Knížka za vás neuklidí, ale v zásadě vás utvrdí, že to co jste chtěli udělat už dávno, udělat máte.

27.11.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moje první kniha od JM. Souhlasím, že je velmi čtivá,ale tak nějak to té paní nevěřím. Zpracovala velké téma, zajímavý příběh. Člověk, který má alespoň minimální zkušenost s pečovatelstvím se v něm najde. Bohužel styl psaní se mi zdá nepřesvědčivý. Nápad s kapitolami z pohledu jiných postav je dobrý, ale bohužel jej autorka neumí příliš využít. Při čtení jsem chvílemi i zapomněla, že teď vypráví např. Trina, protože její projev byl stejný jakou Louisy. Možná je to však pouze problém českého překladu. Na téma péče o ochrnutého člověka doporučuji nádherný film Nedotknutelní (respektive knižní pdoobu Druhý dech). K tématu asistované sebevraždy pak romám 100 dní štěstí.

23.11.2015 4 z 5

Jazykové jednohubky Jazykové jednohubky Jan Táborský

Při čtení této knihy jsem musela zadržet několik záchvatů smíchu v prostředcích veřejné hromadné přepravy. To se nepovedlo ani Aristokratce, ani Analfabetce. Asi jsem opravdu jazykovědný úchyl. Neméně vtipné jsou i doplňující ilustrace. Kniha však však není snůžkou prosté srandy. Ba naopak, jde o krátké sloupky, někdy i fejetonky na zajímá jazykovědná témata. Některé jsem zastihla publikované na autorově facebookové stránce, ale takhle koncentrované v jedné knize jsou mnohem lepší. Mnohé by se daly využít i při výuce na různých stupních vzdělávání od zš až po bohemistické katedry vysokých škol.

12.11.2015 5 z 5

Kouzelný klobouk Kouzelný klobouk Thierry Capezzone

Původně jsem se domnívala, že se jedná o komiksové zpracování životního příběhu známého spisovatele. Ovšem není tomu tak. Ten zde vystupuje co by protagonista. Na počátku stojí duch slavného spisovatele v rozpravě s ostatními zemřelými velikány literárního nebe. Ve svém vyprávění však spíše než o svém životě fabuluje ústy T. Capezzoneho o snovém dobrodružství malého kluka a hrdinů z knich H.Ch.A. V prvním díle je to především Děvčátko se sirkami. Následovat budou alespoň ještě 4 další díly. Nápad to není úplně hloupý, ale ani mi není úplně sympatický.

09.11.2015 3 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Musím říct, že na této sérii se ti dva švédští kluci pěkně vyblbli. Povedlo se jim držet čtenáře v napětí a donutit jej koupit si tři knihy, přestože by samotný příběh jistě vystačil na jediný svazek. Každá kniha v podstatě popřela tu předchozí a dařilo se jim čtenáře mást, ale taky i naštvat. U třetího dílu jsem prvních 100 stran zhltala, pak se mi zdálo, že už to chlapci jen natahují a kapku jsem klimbala. Bylo mi však jasné, že musí následovat peckovní konec. Pod stůl jsem z něj nespadla, ale v záplavě bizarností, jež série čtenáři předkládá, se jedná o zajímavé vyvrcholení, které by v první knize nikdo nečekal. Detektivka bez detektivního konce, spíše tedy sonda do temných zákoutí lidské mysli.

30.10.2015 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Pro mne jednoznačně kniha roku! Knížka, při jejímž čtení jsem se smála i brečela. Pohádka pro dospělé, která nám připomíná, že bychom ani v dospělosti neměli ztrácet fantazii a občas se ztratit v Zemi před usnutím. Jaké to je být jiný, ať už jste dospělý či dítě a jak se s tím poprat, aby to byla vaše výhoda (supervlastnost)! Jak složité mohou být lidské vztahy a křehká lidská duše. Jako pejskař jsem měla i velkou slabost pro worse a jeho konec mě dojímal snad ještě víc než konec celé knihy. :-) Pomineme-li pár drobností, jako proč lékařka bydlí v činžáku (což je v knize v podstatě vysvětleno) či jak je možné, že pes konzumující čokoládu vydrží na živu déle než do druhého dne (což není příliš výchovné), jedná se krásně napsanou knížku, které bych klidně dala ještě o hvězdičku více než Ovemu.

20.10.2015 5 z 5

Čaj s nápadníkem Čaj s nápadníkem Marjan Kamali

Po této knize jsem sáhla náhodou a udělala jsem dobře. Přidávám se ke kladným recenzím. Pokud vás zajímá něco z historie Íránu, něco o tom, jaké to je emigrovat do USA, jaké to je přemýšlet o tom, kam patříte a zda-li vůbec někam, jaké to je, když vám matka mluví do života a taky toužíte po trošce napětí i závěrečné romantiky s hlučnou a kořením provoněnou íránskou svatbou, hledáte právě tuto knihu!

07.10.2015 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Říká se, že bychom měli žít, jak kdyby byl každý den tím posledním. A jaké by to bylo vědět, že máme před sebou těch posledních dní 100? Umírání není veselé ani ve slunné Itálii, přesto se s ním hlavní hrdina vyrovnává a pere tak nějak, že neprobrečíme celou knihu. Knížka se čte sama, jedná se vlastně o deníkové záznamy odpočítávající protagononistův konec a pořád tak nějak čekáte, že třeba přijde ten happy end. Ale ne, tohle není pohádka ani sci-fi, tak to v životě prostě je.

29.09.2015 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Krásný příběh, který musí zaujmout i dnešního čtenáře. Mnohovrstevnatá kniha, kterou lze, podobně jako Malého prince, různě inerpretovat. Jde o filozofický spis zabývající se posmrtným životem, nebo snad totalitní společností? Nebo jde jen o dětský fantasy příběh plný dobrodružství, napětí a věrného přátelstv? AL byla geniální spisovatelkou!

25.09.2015 5 z 5

Výchova štěněte Výchova štěněte Charlotte Schwartz

Praktická příručka, která je vlastně kurzem k výcviku štěněte v poslušného pejska.

25.09.2015 4 z 5

Po přečtení Analfabetky a Himmlerovy kuchařky už to asi člověka tolik nepobaví. Chvílemi jsem se nemohla začíst (zpočátku mi některé ty politicko-historické popisy lezly na nervy), chvílemi bylo poznat, že Analfabetka využívá stejnou kompozici i kontrukci některých vtipů a témat. Stále se však jedná o humor, který baví a už se těším na film.:-)

25.09.2015 3 z 5