babyboar babyboar komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Příběh Lily mě bavil asi víc než samotného Willa v předcházejcí knize. Příběh první knihy byl natolik všude propírán a styl vyprávění tak silně zaměřen na city čtenářů, že mi přišel ze strany autorky neupřímný. Trochu hloupý byl hon na mobilní telefon s kompromitující fotogafií a víroul že se tato fotografie nemohla dostat nikam dál. Moyesová píše čtivou romantiku se zápletkou, tudíž nevylučuji, že ještě nějakou další zkusím.

13.03.2017 3 z 5

Nejedná se o žádný sofistikovaný humor, ale já jsem se bavila a klidně bych se i v metru smála nahlas. Vtipy se možná lehce opakují, ale rozhodně ne tak trapně jako v Aristokratce. Chvílemi připomíná Lukáše Pavláska, chvílemi humor Šimka či Krampola.

28.02.2017 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Tři hvězdičky s přimhouřením oka. Co mě během čtení napadalo nejčastěji bylo "kravina" nebo "ať už je to za mnou". Knihy neodkládám. Příběh je dost nekonzistentní, místy je cítiti jak autorka vaří z vody. Místo zaplňuje názvy módních značek a světových restaurací. V poslední čtvrtině se kniha lehce blíží tomu, čím chce být, tj. thrilleru. Ovšem ve scénách, které mají působit dramaticky a šokovat, se čtenáři chce spíše smát.

17.02.2017 3 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

Dala bych tři hvězdičky, ale za knihovnické téma přidávám čtvrtou. Knížka je pěkná, propaguje čtení a knihovnické řemeslo. V některých místech je až příliš didaktická, ale když člověk vidí, jak se někteří chovají ke knihám, tak si říká, že to těm dětem neuškodí. Škoda jen těch rádoby pověstí, které dětem akorát motají hlavu. Viz pohádka o vzniku písma a knih.

09.02.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hartl nevybočil ze svého standardu. Nejdříve jsem četla Veroniku a jsem ráda. Jáchymův příběh končil časově o něco později. Nápad s oboustrannou knihou mne zaujal, ale chtě nechtě, čtení v pořadí druhého příběhu postradá kouzlo napětí a čtenář čeká, kdy se která situace objeví. Příběh plný "hartlovských" neuvěřitelných náhod je čtivý a pobaví. Snad jen toho hulení tam mohlo být méně.

05.02.2017 4 z 5

Asi jsem od této knížky čekala něco víc, nebo spíše něco jiného. Úplně mi není jasné, co je vlastně "noir", i když se nám to Pavel mandys snaží vysvětlit v předmluvě. Sám ovšem přiznává, že autorů pravých noir detektivek se v ČR moc nevyskytuje a tak knihu doplnil alespoň zvučnými jmény. Najdeme tu 14 detektivně laděných povídek rozdělených do 4 tematických kategorií. Povídky se vážou ke konkrétním místům v Praze, ale u většiny z nich to působí trochu uměle. Pokud by se příběh odehrál kdekoliv jinde, vyzněla by pointa nastejno. Nejvíc se mi líbily povídky těchto autorů: Procházka, Neff, Stančík, Tučková, Sýkora, Soukupová.

25.01.2017 3 z 5

Jedničky a nuly Jedničky a nuly Tomáš Grombíř

I přes podivný konec a odstavení nejsympatičtější postavy v půlce knihy, hodnotím maximem. Knihu jsem si vybrala protože mě zajímají knihy reflektující dopad IT technologií na život současné společnosti. Grombířovi se povedlo upozornit na problém ztráty soukromí a vlastní identity vlivem nezodpovědného používání sociálních sítí a internetových aplikací. To vše v knize vyplouvá na povrch v průběhu života hlavního hrdiny, kterého potkáváme jako nesmělé dítě nadané na práci s prvními osobními počítači a opouštíme jej jako miliardáře. Trenýrky název "Jedničky a nuly" tak neodkazuje pouze k binární soustavě, ale také k úspěšným a neúspěšným. Jaká je hranice úspěchu a co je jeho zdrojem? A je úspěch zárukou štěstí? Průvodce milníky IT posledních 30 let, místy humorné, místy až příliš peprné kontakty mužů se ženami, přechod zlatých 90. do prvních let nového milénia, privatizace, mafie, obrovské peníze, drogy, touha po moci, úspěchu i lásce. A pokud někomu přijde chování některých postav přehnané, tak se obávám, že se mýlí.

14.01.2017 5 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Moje tečka za letošní vánoční četbou. Ženský román, který se netají tím, že je čtením pro ženy. Kromě vztahu mezi mužem a ženou (a bývalým mužem) řeší i otázku mateřství. To vše v zapadlé francouzské vísce s připomínkou dobrého jídla a pití a také vánočních tradic ve Francii. I přes tragické motivy se jedná o pěkné vánoční čtení s dobrý koncem.

09.01.2017 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Vánoční jednohubka. Doják pro náctileté, pro zasloužilou třicátnici už jen oddechovka s nádechem americké naivity. Zápletka trochu podivná (i psychciky labilní hoch si zaslouží odpuštění a velkou lásku na tisícikilometrovou vzdálenost). Čte se to ovšem samo a jako bonus se dozvíte něco o životě pěstitelů a prodavačů vánočních stromků.

30.12.2016 3 z 5

Zimní záře Zimní záře * antologie

Povídky prodchnuté atmosférou zimy, Vánoc a doby o 100 let zpátky. Některé příběhy jsou smutné, jiné romantické, ale většina má dobrý konec způsobeny kouzlem Štědrého večera. Velmi milé čtení.

28.12.2016 5 z 5

Setkání o Vánocích Setkání o Vánocích Abby Clements

Milá romantická knížka, která čtenářky naladí do sváteční nálady. Sympatičtí hrdinové různých věkových kategorií, lehce dramatický příběh s happy endem a blížící se Vánoce. Doporučuji číst jako adventní kalendář. :)

26.12.2016 5 z 5

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Výbor povídek oblíbené irské autorky románů pro ženy. Vánočních povídek tam bylo pomálu, ale všechny jsou sladké pohádky s happyendem, tudíž v předvánočním shonu zahřejí, pobaví a nevyčerpají mozek. Naštěstí se neodehrávají v USA, ale v Irsku. Musím však souhlasit s popisem knihy, že v některých povídkách člověk pozná sám sebe, nebo své blízké. A i přes odpočinkový žánr kniha obsahuje poselství, že každý je strůjcem svého vlastního štěstí bez ohledu na to, co si myslí okolí.

14.12.2016 3 z 5

O Vánocích se dívám do nebe O Vánocích se dívám do nebe * antologie

Kdo hledá naivní patetické vánoční příběhy, tak ať tuhle knihu ani nebere do rukou. Pokud máte chuť si uprostřed předvánočního blázince uvědomit, že vždycky může být hůř než jen, že v obchodě vyprodali máslo a vejce, sáhněte po těchto povídkách. Vánoce nejsou vždy jen třpyt a úsměvy ve tvářích, přesto je to výjimečné období.

07.12.2016 4 z 5

Za obzorem jiný svět Za obzorem jiný svět Lubomír Mikisek

Zajímavý vhled do problematiky bezdomovectví. Těší mne, že tento příběh má sice otevřený, ale vesměs pozitivní zakončení. Bohužel mne ani tento příběh nepřesvědčil, že by si za to většina bezdomovců nemohla sama, včetně protagonisty této knihy.

02.12.2016 3 z 5

Perfektní ukázka toho, že komiks není žádným pokleslým či méněcenným žánrem. Jediná nevýhoda tohoto grafického románu je, že jej přečtete příliš rychle a rádi byste četli jak to bylo dál.

02.12.2016

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Burleskní, zábavné, neuvěřitelné, požitkářské! Až na pár míst mě kniha bavila natolik, že jsem se při jejím čtení musela smát i na veřejnosti. Kam se hrabe rada Vacátko. :-D

25.10.2016 5 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Tahle kniha má jistě hluboké myšlenky a ušlechtilé poselství. A má také velmi krásný jazyk. Určitě však není četbou pro mládež. Přílišná lyričnost většinu (mladých) čtenářů může odradit.

13.10.2016 3 z 5

Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat Dale Carnegie

Rady a postřehy pro nově zvolené vedoucí pracovníky. Nijak nevybočují z řady podobných příruček.

29.09.2016 4 z 5

Narozdíl od mého švédského oblíbence Backmana nemají Jonassonovy knihy vzestupnou tendenci. Jonasson používá stále tentýž mustr, do kterého zasazuje své příběhy. Je to nudé, chvílemi až otravné, takže jsem se několikrát přistihla, že je mi vlastně jedno, co čtu. Pobavila jsem se spíše až v závěru. Kladné body snad jen za snahu trochu odlehčit tolik závažnou náboženskou otázku a téma uprchlíků, které současná Evropa jistě potřebuje. Za mě stále vede Nombeko a nejsem si jistá, jestli ještě chci nějakého Jonassona do budoucna číst.

29.09.2016 3 z 5

Výcvik psa na procházkách Výcvik psa na procházkách Helge Sieger

Pěkně udělaná příručka o výcviku pejsků nejen pro zaneprázdněné páníčky. Zatím jsem jen přečetla vypůjenou a nevyzkoušela v praxi, ale uvažuji o tom, že si ji koupím. Navíc tak trochu boří mýtus, že "starého psa novým kouskům nenaučíš."

06.09.2016 4 z 5