Babsy Babsy komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělé, naprosto, se slzou na konci..

11.02.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První díl Vás uhrane a hltáte co to jde.. druhý? Žasnu a opět smekám. Autorka svět rozvádí, ta fantazie, originalita, ty detaily a uvěřitelnost spolu s kouzelnem se mi ohromně líbí. Postavy získávají jiskru a dozvídáte se víc jak o nich tak i o světě a jeho historii.. začíná Vám to secvakávat, chcete sami vědět víc a přitom všem se furt posouvá děj a vy prostě hltáte stránku po stránce.

Pokud Naslouchače odkládáte z jakéhokoliv důvodu, prosím nedělejte to.. oberete se o skvělý zážitek! Fakt.

21.07.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle byla naprostá bomba! Už na prvních stránkách jsem věděla, že tohle se mi bude líbit! Styl vyprávění, charaktery, vykreslování světa.. já jsem prostě nadšená. Nechci aby tento svět kdy skončil! Smekám a souhlasím, že díky autorce budu více koukat po české literatuře, kterou jsem dříve nevyhledávala.

P.S. asi 10 stran před koncem jsem si všimla, že na konci knihy je slovníček pojmů.. tak ať se třeba zbytečně netrápíte … ;-)

21.07.2018 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Líbí se mi námět roadtripu s již známými postavami. Bohužel taktéž souhlasím, že se jedná o nejslabší díl. Předešlé byli především o erotice, tady ale rapidně klesla a je to spíše romatické klišé. Celkově se mi líbil a přečetla jsem ho stejně rychle jako ostatní. Celá serie je velmi čtivá. Nejedná se sice o ´kvalitní´ čtivo a je to celé předvídatelný hollywood, ale přesně takový brainwash jsem potřebovala.

10.03.2018 2 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Rozptýlení a odlehčení to posloužilo dobře. Není to má klasická volba žánru, ale četlo se to samo a bylo to i vtipné. Myslím, že se k autorce pro takovýhle druh rozptýlení a odlehčení vrátím.

05.03.2018 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Velice nenáročná YA fantasy. Čekala jsem ale větší akci a napětí. Zkoušky jsou v knize postaveny na vedlejší kolej, což byla podle mě škoda a celkové napětí bylo jak na houpačce. Celaena je tou YA slečnou, která se se vším popere. Místy je nebojácná, tvrdá, drzá a teče krev, na druhou stranu je to stále jen nevinné děvče, které se schovává před klukem pod deku ... Milostný trojúhelník mě zde bohužel nepohltil na 100%, od začátku jsem tým Chaol, takže u Doriana jen čekám až už se holka vzpamatuje..

Nepřipadá mi to dějově na takové terno o kterém všichni tak básní. Možná je to tím, že to čtu s odstupem hlavního boomu. Vzhledem k tomu, že mi styl psaní autorky vyhovuje a je krásně čtivý a oddychový, pustím se brzy do dalších dílů, uvidím co z toho všeho vzejde. Pokud nejste nároční čtenáři, jděte do toho.

26.02.2018 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Jsem z toho taková nesvá.
Už je to nějaký ten pátek co jsem četla Nástroje, ale souhlasím, že je to na stejné brdo. Ale tady mě hlavní postavy vůbec nezaujali. Jediný Jem mi byl sympatický a zajímalo by mě jak to s ním skončí.
Pokud neznáte Nástroje smrti, může to být zajímavé představení celého světa Lovců. Chápu však i nadšence, kterým to rozšíří tento svět, který JE zajímavý!

Za mě krásný steampunkový potenciál, který mě bohužel nebavil i proto jak moc je osnova podobná Nástrojům, ale hlavně pro postavy, které pro mě byli nezáživné.
Děj se neskutečně táhne a teprve okolo str.150 se začne něco dít. Také mi vadili neustálé detailní popisy prostředí a šatů, které vůbec nepomáhaly v budování atmosféry. Mnohem radši bych nechala více prostoru fantazii samotného čtenáře a dala jich méně. Místy jsem byla upřímně i dost zmatená nad nelogičností popisů prostorů, situací nebo chováním hrdinů.

Pekelné stroje nejspíš nedočtu, ale zkusím dát ještě šanci Paní Půlnoci.

22.02.2018 2 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Já se neskutečně bavím :-D

19.02.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jsou tu zvraty, akce, napětí, kouzla, láska/nenávist, vývoj hlavních postav, nové postavy si zamilujete hned! A ten konec.. promyšlené a pobuřující, pokud nemáte po ruce další díl.. :-D

Mrzí mě, že autorka nedala víc do popředí události/historii celé války/světa atd. Spousta toho jakoby visí ve větru, ale to je tak vše..
Všeho všudy? Nechtěla jsem se odtrhnout, je to chytře/líbivě napsané a vážně povedené. Je to nenáročný fantasy svět u kterého se zatím bavím na jedničku.

18.02.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Pokud Vás zajímá realisticky uskutečnitelný dystopický příběh, zkuste to. Nedoporučovala bych ale slabším povahám a např.ženám, které mají zkušenost s násilím.

Knížka je skutečně temná, diktatura a bezmoc z ní sálají. Místy mi bylo nepříjemné pokračovat ve čtení. Vykreslení atmosféry je bravurní. Zakončení knihy mě osobně dostalo a ještě více podkreslilo tu bezmoc.
Všeho všudy se mi kniha četla těžko. Styl přelévání příběhu v různých liniích je ze začátku matoucí, psáno jako proud myšlenek/asociací, které přeskakují sem a tam. Místy mě to fascinovalo a místy rušilo a ztrácela jsem pozornost.

Viděla jsem nechtěně první díl seriálu a teprve poté jsem si přečetla knížku a myslím, že mi ten díl nejspíš pomohl se do četby dostat rychleji. Chápala jsem pak popisované flashbacky a na první pohled matoucí text.
(Pokud kouknete třeba jen na seriál chybu taky neuděláte, je v něm vše co je v knize, informace navíc nezískáte.)

14.02.2018 4 z 5

Povstalecká trilogie (box) Povstalecká trilogie (box) Veronica Roth

Pro mě první díl nejlepší, čtivý a napínavý..dobře rozjeto. Na další díly jsem byla natěšená, ale všeho všudy to šlo z kopce dolů. Celá serie neurazí, ale za mě škoda dobrého potenciálu, ten svět i postavy mě bavili ale moc. Tris a Čtyřku jsem si jako pár oblíbila. Počtení celkově příjemné.

09.02.2018 3 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Krásná jízda plná fantazie, představivosti, humoru, nemožného a absurdního. Já se bavila a četlo se to hezky, místy skutečně trochu matoucí, ale do toho se dostanete.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tato knížka je všude rozebíraná, je na ní spousta narážek a odkazů v jiných knihách, filmech atd.. tak jsem do toho šla. Dle anotace mi bylo jasné že to nebude slaďárna.. kniha je vážně ponurá, plná negativismu, pesimismu, agresivity a vykresluje skutečně tu zlou stránku lidskosti a síly pomstychtivosti... Pokud je v tom kouzlo této knihy, tak budiž, ale nebylo to nějak záživné... mě se to prostě nelíbilo. Možná kdybych to četla v roce 1850.. kdo ví. Nezanechalo to ve mě ani smutek, lítost nebo pochopení, něco k zamyšlení.. nic, bohužel ale ani zděšení .. Za mě ne-e.

09.02.2018 1 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Začátek jsem hltala a pak se to nadšení pomalu začalo ztrácet. Stále je to Langdon a struktura je skutečně podobná jako v předchozích dílech, ale místy to skutečně bylo takové zvláštní.. Rozhodně budu v serii pokračovat, tento díl je ale slabší.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Četla jsem kdysi. Psané divadelní hry miluji a Manon se mi moc líbila. Nejsem na poezii, ale zde jsou verše čtivé a máte to přečtené během chvilky. Za mě ano.

09.02.2018 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Mě se četla sama, děj utíkal, postavy jsou krásně vykreslené a vcítíte se do nich raz dva. Popisy Paříže jsou rozsáhlejší, ale mě osobně nevadily a podtrhly mou představivost. Já doporučuji.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje první Deaverovka... a zárodek mé lásky ke knižním detektivkám a psychologickým thrillerům. Já doporučuju dál.

08.02.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krátké, čtivé, rychlé, smutné, svižné, romatické, tragické. Je to jednohubka s tím něčím navíc.

08.02.2018 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Další z klasik. Co se týče příběhu, již známá krásná věc.. Co se týče četby samotné, já se zkrátka nemohla začíst a když už ano.. tak jak tu všichni píšou, bylo to spíše za trest. Sotva jsem se prokousala do konce. Za mě bych doporučila audioknihu nebo film.. ta pionta je stejná a z knihy jsem nic navíc neměla.

08.02.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý prince je základ. Tečka.

08.02.2018 5 z 5