Bablu

HanaHanaAlena Mornštajnová

Moje první kniha od paní Mornštajnové a byla jsem ztracená. Je skvělá!

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Neuvěřitelně dobrá a smutná kniha, vůbec se mi do ní nechtělo a pak jsem se nemohla odtrhnout. Brzy to bude povinná literatura ve školách.

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Nádherná kniha, doporučuji přečetní.

25.12.2020

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná (audio)knížka, velmi zajímavý příběh a skvěle namluvená Simonou Postlerovou, doporučuji k poslechu.

16.08.2017

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Velmi čtivá kniha, raději mám Hanu a Slepou mapu, ale tohle bylo taky hodně dobré.

08.09.2019

Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičkyRozpustilé básničky pro malé dětské ručičkyRomana Suchá

Naše dvouletá dcera tuto knížku miluje, většinu říkanek už za mě dokončuje sama a ráda si jen tak sama prohlíží obrázky.

30.12.2014

Dráček Drápek a Království ohněDráček Drápek a Království ohněBarbora Kvasnovská

Knížku jsme zrovna dočetli a děti byly nadšené. Je to snad první kniha která se líbila oběma (3 a 7 let, takže dost velký věkový rozdíl a vkus na knihy) a příběhy dráčka Drápka opravdu prožívali. Doufala jsem, že najdu nějaké pokračování, ale bohužel je to jen jedna kniha od autorky. Třeba se jednou dočkáme...

08.04.2020

Je to i můj životJe to i můj životJodi Picoult

Hodně smutná kniha, obzvláště pokud máte děti. Ale stojí za to si ji přečíst.

Po strništi bosPo strništi bosZdeněk Svěrák

Moc krásná knížka, čte se jedním dechem, obzvláště pokud si člověk představuje postavy z Obecné školy. Jediné mínus je, že je tak krátká :-)

23.03.2014

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Velmi čtivá kniha, člověka pohltí osudy všech postav a nemůže se od ní odtrhnout. Je vtipná a zároveň nakonec i trochu smutná tím, jak rychle ty jejich životy proběhly. Moc ráda si přečtu i druhou knížku autora.

Nekonečná nocNekonečná nocAgatha Christie

Taková zvláštní detektivka, vlastně ani nevím jestli se to tak dá nazvat. Je to trošku pomalejší styl vyprávění a člověk čeká, kdy to začne. A nakonec začne a docela překvapivě skonči. Každopádně po záplavě severských knih to pro mě bylo skvělé osvěžení.

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Od knihy jsem nic nečekala, ale po par stránkách mě úplně pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to tak lidský příběch, chvílemi mě rozesmál a párkrát rozplakal, až mi bylo líto, že jsem ji dočetla. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

23.01.2015

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Naprosto skvělá romantika! Musím říct, že snad poprvé si nejsem jista, jestli se mi líbí víc kniha nebo film, oboje je perfektní.

28.01.2018

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Nečekaně skvělá kniha, líbilo se mi prolnutí dvou časových rovin, i když ta válečná doba byla velmi smutná.

28.01.2018

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Začátek mě moc nebral, říkala jsem si co z toho asi bude, ale nakonec se z toho vyklubala skvělá kniha. Eleanor je výborná, takový trochu Forest v sukních a určitě bych si o ní chtěla přečíst pokračování.

07.04.2018

Dívka s jahodamiDívka s jahodamiLisa Stromme

Nečekaně hezká kniha, koupila jsem ve slevě za pár korun a velmi mě překvapila. Určitě si ji přečtu ještě jednou. Hned jsem měla chuť jít se na nějaké jeho obrazy podívat :-)

08.09.2019

Dívky ve voděDívky ve voděVictoria Jenkins

Taková klasická detektivka, neurazí ani nenadchne. Na dovolenou dobrá.

V kleciV kleciEllison Cooper

Knížka mě moc bavila, byla opravdu napínavá, četla se jedním dechem.

07.05.2020

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Moje oblíbená kniha z dětství, do kterého jsem se teď vrátila, když jsme jí dceři četli před spaním. Krásné ilustrace a roztomilé příběhy, prostě klasika.

21.12.2014

Jedna dvě, Honza jdeJedna dvě, Honza jdeLadislava Pechová

Knížku jsem koupila náhodou v antikvariátu při čekání na autobus a dcera jí od té doby nedala ruky. Spousta říkanek je moc hezkých, některé jsou malinko divné, ale celkově je to moc hezká knížka.

21.12.2014

Zoubková vílaZoubková vílaNeville Astley

Roztomilá knížka o tom, jak Peppině vypadne mléčný zub, na konci je i výchovná část o tom, jak se starat o zuby. Dcera si to čte moc ráda, nejvíc se jí líbí zoubková víla.

30.12.2014

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Napínavá knížka, od které se nedá odtrhnout. Líbilo se mi, že všechny postavy byly trochu divné a každá měla dost velké mouchy a líbilo se mi i přeskakování mezi nimi. Jen mezi daty jsem měla někdy chaos a musela znovu zjišťovat kdy se co vlastně stalo.

03.01.2016

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Moje oblíbená knížka z dětství, četla jsem jí mnohokrát a milovala i ty ilustrace. Nedávno jsme jí četly s dcerou a bylo to jako by mi bylo zase osm.

08.03.2016

SedmilhářkySedmilhářkyLiane Moriarty

Skvělá knížka, moc mě bavila a těším se na seriál, co podle ní natočili. Jen mi přišlo, že je od půlky knihy jasné, jak to skončí a to mám (co se týká detektivních zápletek) opravdu dlouhé vedení :-) Každopádně jsem se stala po této knize fanynkou a jdu si hned vybrat další.

05.04.2017

Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware (pseudonym)

Audiokniha namluvená Simou Postlerovou je skvělá - byla velmi napínavá a byl tam přiměřený počet postav (při poslechu se často ztrácím :-)

16.08.2017

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Knihu mám v audioverzi namluvené Veronikou Kubařovou a opravdu se mi moc líbila, někdy jsem se i venku nahlas smála.

01.10.2017

OsmOsmRadka Třeštíková

Skvělá, velmi čtivá kniha.

28.01.2018

Snaž se nedýchatSnaž se nedýchatHolly Seddon

Napínavá knížka přečtená jedním dechem.

Ztracený slibZtracený slibKate Morton

Všechny předchozí knížky mě moc bavily, ale teď už mi to přišlo trochu jako přes kopírák. Dvě časové roviny, detektivní zápletka atd. Ale nebyla špatná, jen se mi prostě asi netrefila do nálady :-)

14.03.2018

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Výborná kniha, moc se mi líbila. Jediné co mi trochu vadilo, jsou tři podobná jména, dost se mi pletly.