babicka_amalka Online babicka_amalka komentáře u knih

Dobrodružství začíná Dobrodružství začíná Andreas Suchanek

docela dobře se to čte, i když normálně fantasy vůbec nemusím;
je to tak pro děti 8 - 10 let;
trochu dobrodružství a tajemství, trochu pohádka :-)

27.09.2023 4 z 5

Případ tajemné krinolíny Případ tajemné krinolíny Nancy Springer

tenhle díl byl poněkud slabší; přesto se těším na to, jak se budou život Enoly a její dobrodružství vyvíjet dál :-)

27.09.2023 3 z 5

Knihovna na Páté avenue Knihovna na Páté avenue Fiona Davis

četlo se dobře, dvě časové linky (ta starší je zajímavější); hvězdy ubírám za - opět - módně docpané lesby (ty si opravdu autorka mohla odpustit - člověk už pomalu nenarazí na "normální" knihu bez LGBT);

24.09.2023 3 z 5

Z Oděsy do světa a zase zpět Z Oděsy do světa a zase zpět Mark Polevoj

pro mě trochu zklamání, čekala jsem stejnou lehkost psaní jako u Babelových Oděských povídek nebo Historie mého holubníku;
nebylo to zlé, ale moje očekávání holt bylo větší, než pak požitek ze čtení :-)

17.09.2023 3 z 5

Morový ostrov Morový ostrov Marie Hermanson

o fous lepší než první díl, ale ani tak to žádný zázrak nebyl;

28.08.2023 3 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

užila jsem si četbu nadmíru, stejně jako u prvního dílu (a ostatně i u všech dalších autorových knih);
právě teď (31. srpna 2023) vychází v originále už třetí pokračování téhle zajímavé série: Der Totengräber und der Mord in der Krypta (Hrobník a vražda v kryptě); takže se moc těším a doufám, že ani my nebudeme moc dlouho čekat na překlad a vydání :-)

23.08.2023 5 z 5

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

četla jsem už před delším časem a moc se mi líbila; jen škoda, že Motto zůstalo pouze u té jedné z celé série (bohužel častý a obvyklý jev u nás), vyšlo jich doteď už 15 a i ty další by stály za přeložení a vydání;

27.07.2023 5 z 5

Černá Madona Černá Madona Astrid Vollenbruch

no, číst se to dalo, ale kvalit původní série o "třech pátračích" Roberta Arthura jr. to nedosahuje;

18.07.2023 3 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

kdyby se kniha omezila jen na dobrodružný thriller, líbila by se mi;
přítomnost různých stvůr tam pro mě byla zbytečná a čtení mi znechutila; takže po dalších dílech už určitě nesáhnu; škoda, a to mám Rollinse ráda;

16.07.2023 1 z 5

U „Bernatů“ U „Bernatů“ Šimon Wels

moc pěkné čtení, plné laskavosti a rodinné lásky;
i když protagonisty osud nijak nehýčkal, přesto byl jejich život plný lidskosti a přes všechna utrpení i plný naděje;

14.07.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

trošku ta série začíná ztrácet dech; no, ale dám tomu ještě šanci, třeba se kvalita zase zvedne

13.07.2023 3 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

hm, tak z trilogie nejslabší, už hodně nastavované, dost se opakující (přišlo mi to jako časté používání CTRL+C, CTRL+V ;-) );
no ale na prázdniny to šlo;

11.07.2023 3 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

no, první 2/3 mi připadaly jako hodně nastavovaná kaše prvního dílu, konec byl o něco lepší; ale jako prázdninová oddechovka se to dalo číst, nebylo u toho nutné vůbec přemýšlet ;-)

09.07.2023 3 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

sice opět přečteno na jeden zátah, ale z dosavadních tří se mi asi líbilo nejméně;
no - uvidíme, jaké budou další díly (pokud tedy u nás někdy vyjdou ;-) )

06.07.2023 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

tedy, opět se člověk od knihy nemohl odtrhnout; i když už to víc než detektivka byl spíš horror a možná by neškodilo místy poněkud ubrat na drastičnosti...
takže jdu honem na třetí u nás vydaný díl (v originále jich už je 13, tak se snad dočkáme dalších pokračování případů sympaťáka Ketta);

05.07.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

četlo se skutečně jedním dechem; osvěžujícím momentem byly tři Kettovy malé dcerky, jejichž začlenění do příběhu přineslo nejen pár humorných chvilek a Ketta značně zlidštily, ale hlavně se tak jinak celkem běžná detektivka odlišila od mnoha dalších podobných;

05.07.2023 5 z 5

Zahrady mrtvých Zahrady mrtvých William Brodrick

první díl se mi líbil, proto jsem nedočkavě sáhla po druhém;
naštvaně odkládám nedočtené - překlad je tak příšerný, že se to opravdu nedá (první díl překládal někdo jiný); nějak už mě přešla chuť překládat si knihy "z češtiny do češtiny" kvůli neschopným překladatelům, kteří zřejmě proženou text nějakým překladačem, a protože postrádají jakýkoli cit pro jazyk, výsledkem je tahle hrůza; škoda!

03.07.2023

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

pro mě to bylo zklamání - neskutečně rozvleklé a autorka jako kdyby nevěděla, co si s textem počít; plně mé pocity z knihy vystihly Kerriova a petrarka72 níže;
na druhý díl už nedojde;

01.07.2023 2 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

moc ráda čtu příběhy nejrůznějších žánrů především z viktoriánské Anglie - ale zároveň jsem moc ráda, že v té době jako žena nemusím žít ;-) ; a také mi to nebrání vyhledávat stále další a další - takže se mimo jiné těším na druhý díl a pokračování osudů Nory, které je avizované na letošní podzim (https://www.databazeknih.cz/knihy/chirurgova-dcera-502989)

01.07.2023 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

to je tak hloupé, že jsem odložila nedočtené! pokračování v četbě by byla absolutní ztráta času;

29.06.2023 1 z 5