babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Králova spravedlnost Králova spravedlnost E.M. Powell

příjemné překvapení, dobře napsané, čtivé, zajímavé;
takže neodolám a pustím se hned do dalšího dílu;

07.12.2023 4 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

hodně drsné, ale člověk nemůže přestat číst....

06.12.2023 4 z 5

Smrt hraje vrhcáby Smrt hraje vrhcáby Martina Novotná

Příběh docela dobrý, i slušně gradoval.
Ovšem jazykově absolutně nezvládnuto: autorka používá velmi omezenou slovní zásobu, výrazy i celé věty se stále dokola opakují. Celé je to literárně hodně upocené.
Škoda.

29.11.2023 2 z 5

Tajemství hradu Klamorná Tajemství hradu Klamorná Martina Novotná

ne, ne a ještě jednou ne! i do historické detektivky nacpáno dnes módní LGBT - to už opravdu autoři nedokážou napsat nic bez toho, aby to všem pořád cpali?
normálně bych knihu ohodnotila výše (i když žádný zázrak to taky není), ale tohle mě dokonale znechutilo; a díky neustálé "masírce" ze všech stran to má (nejen na mě) zcela opačný efekt - namísto akceptace menšiny se z tolerantních lidí začnou stávat homofobové;

24.11.2023 1 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

povedená detektivka, příjemní protagonisté, udrží v napětí;
už se těším na další díl;

19.11.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

slabé, zdlouhavé, nudné

17.11.2023 2 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

těšila jsem se, hodně; a taky jsem byla pak hodně zklamaná - neseděl mi styl, mnohdy křečovitě a upoceně se snažící o humor (bezvýsledně); škoda....

13.11.2023 3 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

první díl byl fajn, druhý se dal... a třetí je už jen natahování stále stejného, nebavilo;
takže přestože má kniha otevřený konec, nejsem si úplně jistá, že si další díl raději nenechám ujít ve prospěch něčeho zajímavějšího;

28.10.2023 2 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

UPB (čti úplně blbý), škoda času i na těch pár stránek, co povídka má;
takový školní sloh žáka základní školy;

25.10.2023 odpad!

Vražda v opatství Vražda v opatství Irina Shapiro

nenáročné poklidné čtení, které jsem si ale nadmíru užila

25.10.2023 5 z 5

Lovcův úplněk Lovcův úplněk Dana Stabenow

tedy - hodně drsné, ale skvěle napsané;
i když tedy z jedné "linky" nadšená nejsem a je mi dost líto, kam dospěla (víc neradno dalším čtenářům prozrazovat);
tak uvidíme, jak se budou příběhy Kate vyvíjet dál, na další díl jsem notně zvědavá...

22.10.2023 5 z 5

Vražda za trest Vražda za trest Catherine Shepherd

za mě velké zklamání - až na posledních cca 30-35 stránek jen donekonečna se táhnoucí a opakující děj;
zdá se mi, že série má v kvalitě spíš sestupnou a unavenou tendenci, jako by autorce poněkud docházel dech;

19.10.2023 3 z 5

Záhada domku číslo devět Záhada domku číslo devět Claire Douglas

za normálních okolností bych dala snad i 5 hvězd: kniha je dobře napsaná, příběh graduje (i když ne zcela neočekávaně), téma je zajímavé;
ale: ty dvě hvězdy ubírám za všudypřítomné lesby; vztah protagonistek se mohl velmi dobře vyvíjet i bez toho; v poslední době mám pocit, že se autoři skoro předhánějí, kdo do svých knih nacpe víc LGBT tématiky (jako by to měli povinně v zadání); a spolu s dennodenní "masírkou" všude v médiích na toto téma se přiznám, že už to, co mi nikdy nevadilo, pro mě už přerostlo únosnou míru a začínám na to být silně alergická;
škoda...

13.10.2023 3 z 5

Pohřešovaný profesor Pohřešovaný profesor Andreas Suchanek

první díl se mi líbil víc, ale děti to možná vnímají jinak

09.10.2023 3 z 5

Znamení viny Znamení viny Sharon Dempsey

tak jsem tomu ještě dala šanci a udělala druhý pokus;
bohužel stejně nepřesvědčivé jako první díl...

05.10.2023 3 z 5

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

no, nepřesvědčilo mě to - chyběla tomu lehkost psaní i švih;
v podstatě nejzajímavější na knize pro mě byl popis atmosféry a života i chování lidí v době největšího teroru IRA;

01.10.2023 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

dobré, jen ta část v sektě mi připadala místy dost přestřelená;

27.09.2023 4 z 5

Dobrodružství začíná Dobrodružství začíná Andreas Suchanek

docela dobře se to čte, i když normálně fantasy vůbec nemusím;
je to tak pro děti 8 - 10 let;
trochu dobrodružství a tajemství, trochu pohádka :-)

27.09.2023 4 z 5

Případ tajemné krinolíny Případ tajemné krinolíny Nancy Springer

tenhle díl byl poněkud slabší; přesto se těším na to, jak se budou život Enoly a její dobrodružství vyvíjet dál :-)

27.09.2023 3 z 5

Knihovna na Páté avenue Knihovna na Páté avenue Fiona Davis

četlo se dobře, dvě časové linky (ta starší je zajímavější); hvězdy ubírám za - opět - módně docpané lesby (ty si opravdu autorka mohla odpustit - člověk už pomalu nenarazí na "normální" knihu bez LGBT);

24.09.2023 3 z 5