babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

autorka je opravdu mistrem zkratky - v tak útlém dílku dokázala soustředit tolik silných myšlenek a dovést k dokonalosti vývoj děje - od prosby k příteli přes "přítelovu" neblahou myšlenkovou a charakterovou proměnu až k rafinované pomstě; k téhle knížečce se vracet určitě budu! doporučuji

01.01.2021 5 z 5

Záhada dolu Esmeralda Záhada dolu Esmeralda Jørn Lier Horst

pořád na jedno brdo, místy se opakují doslovně celé pasáže (ctrl+c, crl+v ?)

13.12.2020 3 z 5

Záhada mloka Záhada mloka Jørn Lier Horst

no, nic moc - dokonce ani pro děti; takové trošku upatlané...

10.12.2020 3 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

docela příjemné; právě jsem zjistila, že série má zatím 39 dílů.... tak jsem zvědavá, kolik toho vyjde u nás ;-)

09.12.2020 4 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

knížka prima, skvěle se čte, ale překlad místy silně drhne (používání obratů typu " a oni vás tu pustili" ap. mi vadilo hodně ;-)
v minulém díle série se sešli Bosh a Ballardová, tady k nim přibyl Haller; a tak čekám, jestli se v dalších postupně objeví ještě McEvoy, popř. Terry McCaleb ;-)

08.12.2020 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

tentokrát jsem byla napnutá až do konce; skvěle napsáno a moc dobře se četlo; už se moc těším na Skleněné domy!

04.12.2020 5 z 5

Ve staré cihelně se svítí Ve staré cihelně se svítí Petr Hugo Šlik

podstatně slabší než první díl - spíš taková aktivistická agitka....

18.11.2020 2 z 5

Tajemství jeskyně pokladů Tajemství jeskyně pokladů Petr Hugo Šlik

sice značně okopírovaný styl pana Foglara (včetně formy psaní i skladby vět), ale jinak celkem příjemné čtení; jen se trochu obávám, jestli právě volba jazyka nebude pro dnešní děti trochu archaická;

18.11.2020 4 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

to tedy byla docela jízda :-) napínavé až do konce;
takže teď jdu honem rychle sáhnout po něčem poklidném...

17.11.2020 4 z 5

Ďáblovo opatství Ďáblovo opatství Josep Maria Morreres

nerada nechávám knihy nedočtené - ale tohle se opravdu nedalo! škoda zmarněného námětu, mohlo to být zajímavé;

13.11.2020 odpad!

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

ještě, že to byla knížka a ne film - chvílemi bych se asi i bála do tmavé předsíně ;-)
četlo se dobře, na jeden zátah - i když si od podobného asi dám na chvíli pokoj;

11.11.2020 4 z 5

Gustav a Anton Gustav a Anton Rose Tremain

jsem z knihy trochu na rozpacích - podle anotace jsem čekala trochu něco jiného; především závěr mě dost zklamal, i když náznaky v knize byly;

06.11.2020 3 z 5

Mstitel Mstitel Rory Clements

i tentokrát jsem si čtení krásně užila: oblíbené období, oblíbený žánr, oblíbená destinace;
jediným mým zklamáním - zato velkým - je, že knih v této sérii vyšlo 7 a u nás byly přeloženy a vydány pouze 2; a obávám se, že na zbytek nedojde - škoda!

04.11.2020 5 z 5

Jmenuji se Maryte Jmenuji se Maryte Alvydas Šlepikas

naprosto úžasně napsáno! skvěle zpracované téma, doporučuji k přečtení;

28.10.2020 5 z 5

Dům na Hrabivém vrchu Dům na Hrabivém vrchu Mikki Lish

příjemné čtení pro děti, veselé i strašidelné, dobrodružné, napínavé - knížka stojí za přečtení;

27.10.2020 4 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

přestože to byla taková "kláda" - přes 500 stran, přečteno téměř na jeden zátah; četlo se velmi dobře, člověk se nemohl odtrhnout;

24.10.2020 4 z 5

Stíny Vichrovského kláštera Stíny Vichrovského kláštera Klára Kubíčková

takový průměr: číst se to dá, ale žádný zázrak to opravdu není ;-)

09.10.2020 3 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

nezklamalo, opět jsem se spolu s Taytem nemohla odtrhnout od pátrání - tentokrát především v Indii;
docela bych byla zvědavá i na jeho dvě další knihy z viktoriánské Anglie, ale ty asi někdo hned tak do češtiny nepřeloží....

25.09.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

tentokrát mi to přišlo hodně natahované - zkrácení tak o třetinu by tomu dost prospělo; takový standard - neurazí, nenadchne;

21.09.2020 3 z 5

Tajemný kód Tajemný kód Josef Hendrych

rozhodně lepší, než první díl: ucelenější vyprávění, svižnější, i tématicky pro děti jistě zajímavé;

08.06.2020 4 z 5