azertaaz azertaaz komentáře u knih

Zrzoun ( Hrdina dvou světů ) Zrzoun ( Hrdina dvou světů ) Marcella Marboe-Hrabincová

Hezká kniha o kocourkovi Zrzounouvi a jeho přátelích. Jeden rok v jeho kočičím životě a jedno veliké dobrodružství při záchraně dvou světů.

17.07.2023 5 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Tenhle díl mi opravdu nesedl. Bylo to takové divné i na JFK.

21.06.2023 2 z 5

Hvězdy v bílé hřívě Hvězdy v bílé hřívě Zuzana Nováková (p)

Ani nevím, jak se do naší knihovny dostala. Nikdo z rodiny to netuší, ale od mala ji mám ráda. V rámci výzvy jsem se k ní zase ráda vrátila :)
Pohádky tady jsou jiné, ale dá se najít spousta shodných motivů s těmi u nás známějšími.

02.01.2023 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Nečetlo se to špatně, ale nějak mi to nesedlo. Víc mě bavil film. Někteří tu píšou, že to bylo zábavnější, ale já tam toho vtipu zase tolik nenašla. Možná, kdybych to viděla jako hru, tak bych to dokázala víc ocenit. Takhle dávám 4 hvězdičky.

26.02.2022 4 z 5

Je dobrej Je dobrej Emilia Miluše Baco

Hezká kniha, buď pro ty, kteří četli první knihu "Bude dobrej" nebo pro milovníky psů, kteří si chtějí přečíst něco o výchově.

24.07.2021 4 z 5

Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona Jeff Kinney (p)

Tak jsem to právě dočetla. Netrvalo mi to ani dvě hodiny. Některé "povídky" jsou bláznivější než se dá pochopit, ale o tom to je :)
Prostě pohodová kniha pro každého, kdo se chce pobavit a není mu -cet, nebo mu je věk fuk.

10.05.2021 4 z 5

Brána Ivrelu Brána Ivrelu Carolyn Janice Cherryh

Za mě super. Něco jako Hvězdná brána a JFK dohromady, tedy podle mě, každý ať si tam najde to svoje.
Jen je škoda, že to nikdo nevydal ještě jednou a pořádně, méně chyb a divných překlepů by tomuto titulu určitě dost pomohlo.

19.02.2021 5 z 5

Babičky: Den zkázy Babičky: Den zkázy Minna Lindgren

Jak už tu bylo hodněkrát řečeno, není to detektivka. Alespoň ne ta klasická. Ale za přečtení kniha určitě stojí. Člověk se hodně zamyslí nad přístupem lidí ke stáří a začne se na důchodce kolem sebe dívat jinýma očima.

06.09.2020 5 z 5

Takhle se na koni neskáče! Takhle se na koni neskáče! Tanya Stewner

První kniha, kterou jsem z této série četla. Moc mě bavila i když už nespadám do cílové skupiny. Pořád jsem chtěla vědět, co bude dál. Určitě si přečtu i další díly.

20.08.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tak to byla pecka. Jo, uznávám, normálně je můj žánr sci-fi a tohle do něj rozhodně zapadá. Takže předem říkám, kdo vyloženě nesnáší roboty a počítače, není to kniha pro vás. Ale pro ty, kterým tato témata nedělají vyloženě problém, knihu mohu jen doporučit.
A závěr byl prostě geniální, tohle jsem vážně nečekala.

07.04.2020 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Tak jo, tohle jsem nedočetla. Námět dobrý, ale chtělo by to děj. Asi za to může i fakt, že porovnávám s knihami od Patricie Briggsové a to je jiná káva.

08.03.2020 1 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Kniha má rychlý spád a moc dobře se čte. Sice je zaměřená na náctileté, ale to vůbec ničemu neškodí. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

01.03.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tuhle knihu jsem četla na etapy. V kuse se mi to nepodařilo.
Doporučuji každému, kdo má dítě a pořád si ještě myslí, že když je doma v pokojíčku, tak je pod dozorem a v úplném bezpečí.

27.02.2020 5 z 5

Otázky mladých lidí : praktické odpovědi. 1. díl Otázky mladých lidí : praktické odpovědi. 1. díl kolektiv autorů

Za mě super kniha pro náctileté. Dají se tu najít odpovědi na to, co spoustu dětí trápí, ale rodiče třeba nechápou nebo se jich na to bojí zeptat. Například "Co mi pomůže zvládat stres ve škole?", "Jak si mám povídat s rodiči?", "Proč o mě kluci nestojí?" "Jak se nestat obětí sexuálního predátora?", "Co je špatného na kouření?", "Proč mi naši nedopřejí trochu zábavy?" a spousta dalších.
Je řešená v sekcích a kapitolách a je udělaná tak, aby se do ní dalo zapisovat a "plní se" i úkoly, aby to bylo zajímavější.

18.02.2020 5 z 5

Královská hra 2 Královská hra 2 Nobuaki Kanazawa

Dost dobré, jen některé věci tam prostě nesedí a přijdou mi až moc přehnané. Například policie, nechci spoilerovat, tak posuďte sami.

18.11.2019 4 z 5

Dlouhý Mars Dlouhý Mars Terry Pratchett

Tenhle díl byl lepší než ten druhý. Jen doufám, že pokud bude další díl, tak se konečně objeví nějaká mimozemská rasa na dostatečné úrovni aby stála za zmínku.

28.10.2019 4 z 5

Dlouhá válka Dlouhá válka Terry Pratchett

Druhý díl se mi četl hůř než ten první. Nějak mě nechytl a k dočtení jsem se musela nutit. Třetí díl si ale přečtu. Už jen ze zvědavosti, jak asi vypadají jiné verze Marsu.

13.10.2019 3 z 5

Královská hra 1 Královská hra 1 Nobuaki Kanazawa

Jsem zvědavá, co dají do dalších dílů. Dost se bojím aby to nebylo pořád dokola to samé.

07.09.2019 4 z 5

Sofie a Duha Sofie a Duha Julie Sykes

Pro začínající čtenářku bude kniha vhodná. Není náročná a děj je rychlý. Má i docela hezké obrázky i když nejsou barevné.

12.07.2019 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Přečetla jsem jí jedním dechem, vlastně většinu za jeden den.
Useknutého konce jsem si nevšimla, co tam bylo vzácného je v knize jasně řečené (nebudu spoilerovat). Konec je otevřený, protože je to pouze první díl z plánované série.
Nesmíte hledat složitý děj, nejde tak o to, co se děje, jako o to, jak na to reaguje postava, která není ani hrdina ani záporák. Jen robotický ochránce, který ale své povolání nedělá zrovna s nadšením.

01.07.2019 5 z 5