azeret azeret komentáře u knih

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Tak mám pocit, že jsem asi jediná, komu se knížka líbila :-) Je pravda, že zpočátku se mi to zdálo slabší a uvažovala jsem, že ji nedočtu, ale po pár kapitolách mě ty tři příběhy začaly zajímat. Během knížky se mi ty tři různé příběhy líbili různě :-) Někdy jsem si říkala, že je Eva hloupá, že tohle udělat neměla atd. nicméně v příští nebo přepříští kapitole se to zase otočilo. Rozhodně nedokážu říct, že bych si myslela, že jeden ze 3 životů mi připadal nejlepší. V každém bylo něco hezkého a něco špatného. A o to tam asi i šlo.
A možná se mi ta knížka líbila, že tohle je moje celoživotní téma - coby kdyby. Kdybych udělala něco jiného, kdybych se jinak rozhodla...:-)
A nemám pocit, že by se mi nějak pletly postavy, ale to je možná i tím, že běžně čtu třeba 4 - 5 knížek zároveň a taky s tím problémy nemívám.

04.06.2017 5 z 5

Filmové komedie I. Filmové komedie I. Zdeněk Svěrák

Mám strašně ráda buď knižní předlohy filmů nebo naopak přepsané filmy do knižní podoby. Navíc všechny tyto filmy znám, takže taková optimistická a odpočinková knížka.

12.02.2017 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

vtipná, příjemná a hlavně optimistická knížečka (já většinou mívám u podobných motivačních knih problém, že si připadám jako největší looser a to mě vážně nemotivuje) :-)

12.02.2017 5 z 5

Hájíčka mám ráda a u některých povídek mě vážně mrzelo, že je to jenom povídka a ne celý román. Zajímaly mě postavy, ráda bych si o nich přečetla víc

29.07.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

úžasný román, přidala bych do povinné četby :-) asi se mi líbil i víc než Selský baroko, možná to bylo tou atmosférou 80. let, která mě zajímá

22.10.2014 5 z 5

Ilustrátorka a jiné obrázky Ilustrátorka a jiné obrázky Lenka Sobotová

Za hodně dlouhou dobu soubor povídek, který mě vážně nadchnul, vůbec nevím, ke kterému autorovi bych je přirovnala.

04.08.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

No, na to jak jsem byla na knížku natěšená, mě až tak moc nenadchla. Nějak tam nevidím tu podobnost na Harryho Pottera, spíš mi trošku připomíná sérii Oškliví od Westerfelda. Nicméně to základní téma se mi docela líbilo.

04.08.2014 4 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

z nějakého důvodu jsem strašně nesnášela Charlotte, přišla mi jako strašná husička (ale dočetla jsem to). Přečíst se to dalo, ale určitě existuje spousta zábavnějších knížek :-)

07.07.2014

Záskok Záskok David Nicholls

Jeden den byl sice lepší, ale i tak se mi líbila a docela by se mi mohla líbit i zfilmovaná :-)

03.01.2014 4 z 5

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Alan Alda

pro mě překvapivě laskavá kniha

27.03.2013 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

skoro nejvíc se mi líbily Brumbálovy poznámky :-) A úplně nejvíc poslední věta celé knížky :-)

30.07.2011 4 z 5