Aya81 Aya81 komentáře u knih

Bestie Bestie Jakub Ćwiek

Pátrání po bestiálním vrahovi? Soudní proces s vrahem (nebo ne?) hlavy jedné z mafiánských rodin? Jak to zapadá dohromady? V Grimm city rozhodně. V tomto díle se dostáváme konečně i na "druhou stranu" města, setkáváme se krom řady starých známých i s novými postavami. Pod povrchem města přitom něco bublá.. a obří krev to není. I Bestie drží laťku vysoko. Sup rulezz ;)

22.01.2022 4 z 5

Vlk! Vlk! Jakub Ćwiek

Jooo, tohle byla lahůdečka! Jako bonbón, který se pomalu rozplývá v ústech, příjemně sládne na jazyku a někde uvnitř, tam je ukryta šťavnatá náplň. Akorát že tohle není žádná slaďárna. Spíš trochu černota. No, když si představím Grimm City, tak asi spíš hodně černota :) Detektivka v tak trochu tarantinovském stylu, zasazená do smyšleného světa. Název (jak jinak) i obálka tak trochu odkazovaly na legendární Sin City, to mne na tom asi zaujalo. A nelituju. Ne není to Sin City, hlavní postava není žádný hrdina ve stylu Bruce Willise, ale to vůbec nevadí. Je to zatraceně čtivý, napínavý, má to super hlášky... a okamžitě jdu rozbalit další bonbón - Bestii.

14.01.2022 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásný příběh, hluboké osudy, skvostné užití jazyka. Nemohu hodnotit jinak než v superlativech.

05.01.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Tak jako... mně se to líbilo. Karika má jiný styl a fakt to nemusí sedět každému. Snad až trochu přehnaně míchá dohromady rovinu strachu, paranormálna a vlivu lidské psychiky.. plus přidává kapku filosofování. Logika příběhu není důležitá, možná až naopak - určitá nelogičnost hraje prim. Jenže ono to tak je. Lidé se pod tlakem většinou logicky nechovají. Úžasně jsem se trochu bála a hodně přemitala, jak to asi autor rozuzlí.

02.01.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal :)

29.12.2021 4 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Jako vždy, některé povídky sednou víc a jiné méně. V některých jsem se až viděla. Jako celek hodnotím výborně, krátké, příjemné, s nápady.

26.12.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvěle se četlo, děj měl spád, postavy dobře propracované.. jen to bylo malinko.. méně uvěřitelné :)

23.12.2021 4 z 5

Cesta mrtvých: Život a smrt Alexandra Nikolajeviče, lovce národa Mansů Cesta mrtvých: Život a smrt Alexandra Nikolajeviče, lovce národa Mansů Tomáš Boukal

Hřbitov nevěst se mi líbil, tak jsem se pustila i do další knihy od autora. Ale musím říct, že za mne - nene. Vůbec se mi nedařilo se začíst a soustředit myšlenky, což i hrozně znesnadňovala přeskakující dějová linka. Často jsem se vůbec nechytala, že autor přeskočil do jiné časové roviny. A to si v časově spletených příbězích zpravidla libuju. Reálie života a mýty Mansů to ovšem vcelku vyvážily, takže aspoň ty tři hvězdy dávám. Je smutné sledovat v knize umírající kulturu skomírajícího národa, to si člověk až posteskne, co všechno pokrok a globalizace zabíjí...

15.12.2021 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Sérii jsem si zamilovala. Krásná oddechovka, propracovaný svět, temnota, magie.. celkem sympatické hlavní postavy... jasně, jde o čtení nenáročné, ale i toho je potřeba :)

07.12.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Asi začínám být na této sérii závislá.. je to parádní! Ale žít bych tam nechtěla...

16.11.2021 5 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Nezazlívejte mi, že jsem skoupá na hvězdy... ale přestože pana Sováka jako herce zbožňuju a jeho pohled na život je mi víc než sympatický, nemám ráda životopisy a knihy vzpomínek.. Přečetla jsem kvůli výzvě, mnohem raději se podívám na nějaký film nebo televizní pořad s panem Sovákem.

26.10.2021 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Po několika knížkách z řady "klasiky" ... jsem si to moc užila, jsem nadšená. Jo asi (určitě) to má svý mouchy, jo, poznámky pod čarou jsou povedené tak z 10%, zbytek je spíš pro zlost... ale musím říct, těším se na pokračování!

19.10.2021 5 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Oddych, relax, nenáročné a trochu lechtive čtení - vic jsem ani necekala.

14.10.2021 4 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Ve vztazích, v obchodování a v politice se postupem let téměř nic nemění. Tady krásná sonda do mezilidských vztahů zasazena do lázeňského prostředí, kde jsme se krom děje dozvěděli i řadu zajimavosti a pokochali se krásou krajiny.

11.10.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Není to špatná kniha, čte se dobře, je z ní cítit opravdovost... a právě proto. Ne, ne a ne, ani v nejmenším netoužím žít na vesnici a být farmářkou. Z té představy mi běhá mráz po zádech. Brrr. Noční můra.

08.10.2021 3 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Zajímavé prostředí, napínavé pátrání, kde se spojuje minulost a současnost, znepokojivé myšlenky na to, zda některé věci v knize zmíněné opravdu jsou v Grónsku tak běžné...? Dobře se četla a ráda si přečtu i další.

27.09.2021 4 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Žádný komentář nedokáže vystihnout interní dojem z knihy. Slova těžko mohou postihnout to abstraktní cosi, co se při čtení knihy rodilo v mé mysli. Ne, to bych musela být tak dobrá jako autor, abych tohle dokázala. Nedokončené a přece hotové, tak vnímám příběh já. Stejně jako obrazy namalované hlavním hrdinou. To podstatné, ta základní esence je v díle přítomna. Jakýmkoli dolaďováním detailů by hrozilo, že na povrch vyleze něco.. něco, co už vidět nechceme.
Cítím vůni spadaného listí v hájku. Slyším zvuk rolničky. A když zavřu oči, vidím i svět tam za poklopem..
A co je úplně skvělé, dostala jsem obrovskou chuť něco namalovat. Jen tak mísit barvy na plátně, protože tvary nesvedu. Najít v barvách podstatu všeho.
Skvělé dílo.

20.09.2021 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Nečekala jsem, že to bude až tak dobré... úžasný styl psaní, pohlcujici atmosfera, propletene vesměs horkosladke osudy zapadlé vesničky, kde musel být život drsný i malebný zároveň..

25.08.2021 5 z 5

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Hodně zvláštní povídky. Některé se mi líbily, jiné moc ne, některé byly ale fakt ujeté. Každopádně příjemné osvěžení něčeho trochu jiného.

31.07.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Trochu hororový příběh, který vychází z lidových strašidelných tradic z našich krajů. Vzpomněla jsem si, jak jsem jako dítě milovala knihu, nevím už jak se jmenovala, kde byl přehled všech "strašidelných" bytostí včetně tradovaných pověstí o setkání s nimi nebo o jejich působení.
Ne všechny věci mi do sebe zapadly, ale to není podstatné. Atmosféra byla tak akorát, příběh, ač spíše pro mladší čtenáře, jsem si užila. Koupila jsem s cílem přečíst a darovat dceři (pro splnění tématu do výzvy), ale teď nevím, jestli to na ni nebude strašidelné až moc :)

Edit: Tak jsem pohledala, a myslím, že to byla kniha Bubáci aneb Malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel od Radovana Krátkého. Pokud je to ona, vřele doporučuju!!

30.07.2021 4 z 5