aya116 Online aya116 komentáře u knih

Bělouš historie koně Bělouš historie koně Josef Hais Týnecký

Pohnutá historie koně, bez přikrašlování. Moje oblíbená od dětství.

06.06.2020 5 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Nikdo není příliš sympatický, hlavní hrdina už vůbec ne. Ten nejvíce symaptický je nakonec ten, kdo se umí nejlépe přetvařovat?

29.05.2019 3 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Úžasná kniha, tak láskyplná, tak opravdová. Jen více takových knih s příběhem, který se může klidně odehrávat někde poblíž vás, ve vašem městě, vaší ulici.
Připomíná mi knihy Liane Moriarty, doufám, že brzy vyjde některý z dalších románů této spisovatelky, přečetla bych si ho moc ráda.

07.02.2018 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Příběh, který vás nenechá vydechnout, nutí číst bez přestání dál a dál, abyste už konečně zjistili, jak nakonec vše dopadne. Naprosto chybí lichá místa, autorka umí udržet čtenáře v napětí až do konce.

17.02.2016 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Tato kniha mě opravdu nenadchla. Do dvou třetin se téměř nic neděje, pak se děj trochu rozbíhá, ale připomíná mi edici Karavana v sešitovém vydání - jednoduchý, nepravděpodobný děj- a to Karavaně křivdím, byla pro dospívající, tak trochu nadsázky se předpokládalo. Láska a pátrání po vrahovi otce policisty celých téměř dvacet let, během kterých hrdinka, jak jinak, než policistka, pravděpodobně nežije, jen hledá. Její soukromý život, mimo kamarádky, na kterou žárlí a matky, kterou dle popisu nesnáší, neexistuje, mimo zdůraznovaného zájmu o kvalitní alkohol, což mi u ženy připadá nepravděpodobné. V příběhu nechybí nyní často diskutované téma homosexuality, dokonce ve dvou případech, sice přítele, ale zato duševně vyšinutého a otce, jehož sice čtyřicetiletá, ale evidentně nedospělá hrdinka stále postrádá, i když jeho obraz nevyznívá právě příznivě. Nechybí odporný mafián se zlatými prsteny,nemožný kolega, který je nakonec vlastně děsně fajn, parta krutých únosců, happy end a i o pejska je postaráno. Br.

08.02.2016