axi81 axi81 komentáře u knih

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Taková velmi bolestivá čtivá jednohubka. A k tomu krásná

22.07.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Kniha si vyloženě říkala o detailní popis hrůz těch tragédiíale naštěstí se jim autor citlivě vyhnul. O to snazší čtení bylo. Výborná kniha, jsem moc ráda, že se věnovala fenoménu Baťa, který mě vždy velmi zajímal. Velmi doporučuji!

14.05.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Jo. Dobré to bylo. Taková jednohubka ze života. Ten, kdo se kdy staral o někoho blízkého, tu nechuť, to každodenní musím, moc dobře zná. Ví, jak to člověku zamíchá s nervy, s pocity špatného svědomí vůči dětem, psychické vyčerpání, protože je to kolikrát opravdu nevděčná práce, a ti příbuzní plní výmluv - ani mi nemluvte. Jo, znám. Fakt dobré to bylo :)

03.03.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Bála jsem se, že po dlouhé pauze od prvního dílu a množství knih přečtených mezi tím, si nebudu pamatovat, na co příběh navazuje. Naštěstí autorka zapomnětlivým občas něco připomene, takže jsem se úplně neztrácela. Kniha je rozhodně opět skvostným dílem. Jsem ráda, že díky ní mohu nahlédnout do té části historie, která nezasvěceným není známá. Díky! :) Dám si malou pauzu a vrhnu se na Životice.

01.03.2023 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Má první kniha autorky…no, čtení to teda nebylo veselé, moc mi nevyhovoval ani styl psaní. Bylo toho na mě prostě místy moc. Moc vzteku, moc zloby… Přesto přečteno za tři dny, určitě dobrá kniha. Trošku mě mrzí, že jsme se víc nedozvěděli o Ottle.

01.03.2023 3 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Dobré to bylo! :) Jediné, co po přečtení postrádám, je nějaká konkrétnější historie Lovkyně, motiv…její životní příběh…

27.06.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

To, že Petra jako že fakt umí, to tady tak nějak všichni víme. Na této knize mě štvalo jen jedno. Byla tak moc reálná, že člověk, který si jde ke čtení odpočinout, na chvíli vypnout, přijít na jiné myšlenky...tak ten nemá moc šanci. Byla - jako vždy - naprosto skvělá! :)

27.03.2021 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Markéta umí :-)

26.05.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Bavilo i přesto, že již dávno nespadám do kategorie YA. Nejspíš sáhnu i po dalším dílu :-)

18.03.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Velmi povedený příběh, párkrát jsem ji v návalu emocí musela odložit. A podle toho si já knihy pro sebe prostě hodnotím. Buď mě něčím zasáhne, nebo jen steče po povrchu. Tohle byl ten první případ.
Nádherně popsaná Aljaška - hned bych se tam jela podívat.
Nevadí mi, jak kniha skončila. Vždyť špatných konců je nejen knižní trh plný. Proč si občas nedopřát nějaký ten pěkný..?

29.02.2020 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Novou knihu Markéty Lukáškové jsem si moc užila. Hrozně jsem se na ni těšila, Losos mě zasáhl, Pandu jsem vdechla (bohužel už si ale ani nevybavím, o čem byla), tato byla lehká, jakoby se nic nedělo, sled vzpomínek, ve kterých si každý najde to své. Nízké hodnocení knihy je pouze subjektivním hodnocením mého dalšího vztahu k ní. Asi si za pár týdnů opět nevybavím, čím mě tak bavila. Navíc, Barcelona mi přišla mimo. Ačkoli tuším, že právě Barcelona je pro Markétu osudným mezníkem, připadala mi psaná úplně jiným jazykem, stylem...prostě pro mě byla v této knize tak nějak navíc... Autorka si ji mohla nechat např. do své 4. knihy..? :-)

28.12.2019 2 z 5

Klikaté cesty Klikaté cesty Elin Olofsson

Těšila jsem se na Švédsko, bohužel tam z něj bylo velmi málo. Obě hlavní hrdinky mně docela lezly na nervy. Příběh určitě námětem zajímavý, ale dalo se z toho vykřesat víc. Trošku zklamání, no...

11.09.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pěkné to bylo :) Nic náročného, nic světoborného... Na oddech je to fajn.
Vytkla bych jen odfláknutý překlad.

29.08.2019 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Ach... Ta bolela...

24.06.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Škoda těch chyb... Takovéto knihy si zaslouží větší pečlivost.
Krásně napsané příběhy tří žen, budou mi chybět, holky...

22.04.2019 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

U knih se nesměju. Jakože nikdy. Tady mi to teda 2x ujelo, a to nahlas, takže odpouštím nižší literární hodnotu. Musím teda říct, že ten vtip a nadhled mi velmi seděl, neměla jsem pocit, že by to bylo přehnané, strojené. Prostě se mi to líbilo a pobavilo.

15.03.2019 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak obyčejné, silné, krásné.

04.03.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Výborná. Nechtěla jsem, aby skončila. Obě hlavní hrdinky tak trochu na zabití, ještě že to tam vyvažoval nějaký fajn mužský :)

02.03.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ze začátku mi tato kniha moc nešla, trošku jsem se nutila. Koňský svět mě jaksi míjí. Nicméně příběh Sarah mě nakonec vtáhl a už jsem ji v tom nemohla nechat :)

18.02.2019 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Hrozně mě štvou jazykové chyby... Zde ubírám na hodnocení jinak milé knížce právě proto, že jich bylo až moc.

10.01.2019 3 z 5