Avielin Avielin komentáře u knih

Handling a nošení dětí Handling a nošení dětí Vanda Schreierová

Poučné, ale četla jsem hned po knize “Mámě” a tak polovina knihy se opakovala. Takže doporučuji spíše přečíst si Mámě a podívat se na instruktážní videa.

13.01.2023

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

První jsem viděla film, takže jsem byla dost překvapená z toho, co na mě čekalo v knize. Stovky postav, některým na začátku věnovaných pár stran, ale poté už o ně autor ani nezakopl. No a příběh samotného Fantoma mi možná přišel uveritelnejsi ve filmu než v knize. Ve výsledku z toho mám dojem, že kniha vedle filmu působí jako prekombinovana slatanina, kdežto film příběh oklestil o balast a nechal to důležité (kromě vzhledu Fantoma tedy, protože Butler byl sexy i s půlku tváře :)).

25.01.2022 3 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Zajímavý náhled na nemoc... Dobře se mi příběh četl. Můžu jen doporučit.

04.08.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přeslazené, bez pořádného děje, asi stárnu, ale moc mě to nebavilo.

16.07.2017 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Ke konci jsem se musela nutit to dočíst, ale i tak ukápla slzička.. Sama byla škoda :(

06.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Je to takové Stmívání zahalené rouškou světa víl. Pořád si myslím, že je Skleněný trůn lepší, ale bavilo mě to. Autorka vás donutí zamilovat si postavu chrabreho ochránce a v mžiku jste nuceni ho nenávidět a o to víc si zamilovat postavu v duši rozedraneho drsnaka, který přijde hned po něm. U obou sérii se hlavní hrdinka vyvíjí, stává se samostatnou a desive silnou a samozřejmě romantarna nesmí chybět.

26.05.2017 4 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

1984/equilibrium v balení červené knihovny.. ale tak, líbilo se mi to.. ale ani zdaleka se neřadí mezi mé nejoblíbenější :)

23.05.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nestkutečné, neobešlo se bez kapesníku a výkřiků zášti do ticha.. Všem doporučuji přečíst.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Kniha se mi líbila a i když má pokračování, skončilo to pro mě dostatečně, že nemám ani potřebu číst dál, jako u jiných děl.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Rozhodně doporučuji, stojí za to přečíst.

23.05.2017

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Chvilkami jsem se do díla musela nutit, ani nevím proč. Souhlasím s nadčasovostí, děj by se dal zasadit skoro do jakékoliv doby.

23.05.2017

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Ze začátku mě to vůbec nebavilo, ale je třeba vytrvat, nakonec se to rozjede. Sledovat děj očima dítěte byl rozhodně něco jiného.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Prvně jsem viděla film a až pak četla knihu. Nicméně film je krásně podaný, kniha ještě doplnila nějaké drobnosti. Děj mi uvízl v mysli natolik, že kdybych se nezačetla do série, která mě úplně pohltila, myslela bych na knihu úzkostně doteď. Jen nevím, jestli se chci vrhnout na další díl, když vím, co v něm bude..

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Krásná kniha, i když nejslabší z celé série, jelikož se další rozvíjí a nabírají na tempu. Nicméně stale zaujme natolik, že musíte číst dál, i když v celé knize šlo jen o assessment centre. :)

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Skvělý díl, každý je lepší a lepší, zvlášť když dojde k vývoji citů, jak už je pro autorku typické.. nejdřív jste zdrcení ze změny a vývoje, pak si postavy zamilujete.. doporučuji, přečteno jedním dechem, jako všechny díly.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Navzdory všem doporučením se mi série Skleněný trůn líbila mnohem víc. Nicméně je to první díl a všichni se dušovali, že druhý je lepší než celá série ST, takže tomu dám dneska šanci :)

23.05.2017 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nejlepší série, jakou jsem kdy četla :)

21.05.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Přečteno bez dechu, dva dny jsem nedělala nic jiného, všechno šlo stranou.. hltala jsem a hltala. Něco tak dobrého jsem nečetla už dlouhou dobu a vřele doporučuji všem, co váhají! :)

21.05.2017 5 z 5

Zkažená holka Zkažená holka Thea Devine

Příliš sexu, ze začátku slibná zápletka, ale odfláknutý konec..

02.04.2017 3 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Přečteno jedním dechem, druhá část se mi teda četla lépe. Nakonec hodnotím 4 hvězdičkami.

31.03.2017 4 z 5