ave55 ave55 komentáře u knih

Když peču Když peču Míša Landová

Anotace přesně vystihuje to, co jsem v knize našla. Paní Landovou sleduji dlouho na jejím blogu a tímto děkuji, že kniha vznikla.

20.03.2024 5 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Při čtení jsem si uvědomila, že v Praze se "čůrá", v Ostravě "čurá".

20.02.2024 4 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Ani se mi nechce věřit, že tuhle slátaninu napsala paní Körnerová.

26.01.2024 2 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Tuto knihu by si měla POVINNĚ přečíst naše 5kolka a ostatní vítači, aby věděli, co hlavně Ukrajinci, ale i Rusi prováděli v Polsku. Hážu je do jednoho pytle. O fašistech je to jasné. Můžete se mnou nesouhlasit, ale to je tak všechno. Kniha má spád, dobře se čte.

20.11.2023 5 z 5

Cukrařinka: Pečeme s láskou Cukrařinka: Pečeme s láskou Andrea Burešová Lišková

Úžasná kniha. Moderně zpracovaná, s množstvím názorných fotografií a podrobným popisem. Všechny kategorie pečení.

02.11.2023 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Závěrečný díl mně zklamal, byť hodnotím kladně počin syna autorky. Ztrácela jsem se v postavách, na většinu už jsem si nevzpomínala, protože mezi prvním a posledním dílem uběhlo dost let. Deník, který psal Atlas, byl čtivý.

24.09.2023 3 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Taková blbůstka, kterou jsem si vzala na dovolenou, nevím, co mě to napadlo. Ale lepší než číst u vody Sbírku zákonů, že?

24.07.2023 3 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Za mně moc hezky napsaná kniha. Mám ráda dialogy v moravském nářečí. Snad bude paní spisovatelka v psaní pokračovat.

21.07.2023 5 z 5

... a štěstí osleplo ... a štěstí osleplo Věra Řeháčková

Moc hezký napsaná kniha, ale po celou dobu četby mně bylo smutno. I takový je někdy život.

12.07.2023 4 z 5

Rychle a fit Rychle a fit Lucia Wagnerová

Mé chuťové buňky sice nejsou nastaveny jen na "zdravé" potraviny, ale našla jsem zde inspiraci k vyzkoušení mnoha receptů, hlavně z mně dostupných a známých ingrediencí.

02.06.2023 5 z 5

Velká svačinková bichle Velká svačinková bichle Pája (p)

Prima kniha nejen pro ty, kteří musí každý den vymýšlet svačinky pro školáky. Výborná inspirace, díky.

23.03.2023 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Taková čtivá pohádka "O neposlušných kůzlátkách" pro dospělé. Moje kniha je nějak divně svázána, takže jsem s pevnou vazbou, která nešla pořádně rozevřít, bojovala.

23.03.2023 4 z 5

HF Masterclass HF Masterclass Helena Fléglová

Velice srozumitelně sepsáno, kvalitní křídový papír, vazba, fotografie. Ale dle mého! názoru spíše pro mladší generaci. Některé ingredience jsou mi neznámé. Pro inspiraci fajn.

08.03.2023 4 z 5

Lidičky, nezdá se vám, že se z knih ztrácí ten krásný spisovný český jazyk? A ti naši tzv. umělci jej przní i ve filmech, na jevišti...

26.01.2023 1 z 5

Nedotknuteľný - Príbeh zlodeja z Indie Nedotknuteľný - Príbeh zlodeja z Indie Monika Wurm

Příběh je čtivě napsaný, ale nereálný, splácaný z příběhů (většinou fiktivních) více lidí. Taková krutější pohádka. O prostitutkách, tak zvaných uklízečkách z Ukrajiny u nás už bylo také hodně napsáno. A o migrujících Indech vědí své naše sousední země.

08.01.2023 4 z 5

Leopard nemění skvrny Leopard nemění skvrny Jarmila Pospíšilová

Série se celkem dobře čte. Žádný krvák, život na malé obci plyne klidně. Ale. Nakladatelství MOBA se sice chválí, že je u nás jedno z největších, ale co do chybovosti v textu určitě. To už u nás neumíme dělat korektury?

20.12.2022 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Moc jsem se na knihu těšila. Začínám být na Kate závislá. Jen mám strach, že za pár let v městě Amiši "dojdou".

24.11.2022 5 z 5

Sklenice plné dobrot Sklenice plné dobrot Kasia Marciniewicz

V právě prostudované knize jsem našla hodně nových informací, mnoho ingrediencí vůbec neznám a ani se nechystám si je pořídit. Takové moderní zavařování. Dobře vysvětleno a nafoceno.

22.11.2022 5 z 5

Procházky Ostravou: Krok za krokem ulicemi města. 2 Procházky Ostravou: Krok za krokem ulicemi města. 2 Petr Lexa Přendík (p)

Další skvělý počin pana Přendíka. Je neskutečně čtivý a nutí číst dál a dál.

01.11.2022 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Moc hezky zpracovaná kniha. Trochu jsem se ztrácela mezi všemi jmény - kdo patří ke komu, s kým tvoří rodinu a s kým ne. Pomohl rodinný strom života. O tom, co dělali Ukrajinci a Rusi na východě Polska Židům i Polákům se již po revoluci objasnilo, i když v dějepise se to naši potomci asi nikdy učit nebudou.

26.10.2022 4 z 5