ave55 ave55 komentáře u knih

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Slabošský otec, matka kráva, rozmazlené děcko. A 500 stran neustálého omílání jak vézt děcko do kroužků, jak matka musí těžce pracovat a otec nemůže najít práci. Děkuji, ale mám svých starostí dost.

02.09.2020 1 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Tak se mi zdá, že tady už se míchá zbytečně moc jablek s hruškami. Nadává se pořád a hlavně na všechno. Místy nejen neuvěřitelné, ale hlavně naivní až stupidní. Ale aspoň že tam ta sranda je, "ostravakum to ma furt co řict".

26.08.2020 4 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Na Magnesii literu to není, ale na rychlovku to šlo. Až na tu obálku. To byla střela vedle.

26.06.2020 4 z 5

Poslední polibek Poslední polibek Adriana Macháčová

Jsem jedna z mála čtenářů, kteří si i u detektivky přečtou, kdo je vrah. Můžete si teď ťukat na čelo, prostě to tak mám u každé knihy. I noviny čtu odzadu. Paní spisovatelka mi to zde usnadnila, známe vraha od začátku.

12.06.2020 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Za pomalejší rozjezd strhávám jednu hvězdu. Ale pak už to byla stará dobrá jízda s Mayem.

20.04.2020 4 z 5

Jasná šance Jasná šance Val McDermid

Ke knize jsem se dostala v době pandemie Covid-19, kdy jsou zavřeny knihovny a tak si mezi sebou se známými půjčujeme cokoliv. Nebylo to špatné, trochu místy přitažené za vlasy. Kate mi připomínala Bo z knihy Vila na Sadové, také neřízená střela. Jen stále nezdůrazňovala, že jde čurat.

15.04.2020 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Tak mě mí 4 vnuci přemluvili, abych dala knize 5 hvězd, což tak činím. Napřed jsem jim to půjčila v knihovně jako audioknihu na cestu do Rakouska na lyže, pak si to postupně přečetli ještě v knižní podobě. Vnuky mám ve věku 7, 10 , 12 a 13 let. Ta sedmiletá to sice poslouchala, ale asi ji to moc neoslovilo, ale ti starší se u toho chechtali. Samozřejmě jsem to aspoň letem světem otestovala na sobě, ať jsem v obraze. No, tak jo teda. 5*

16.03.2020 5 z 5

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Tak jsem oprášila slovenštinu a šla do toho. Celkem vtipné a osoby sympatické.

08.03.2020 5 z 5

Takoví jsme byli... Takoví jsme byli... Pavel Černocký

Pěkně napsaná kniha. Ocení hlavně starší ročníky, pro mladé je to historie stejná jako husitská doba. Jsem ráda, že je kniha psána spisovnou češtinou a prostor dostali tehdejší bigbíťáci a lidé, kteří se motali kolem hudby.

09.01.2020 4 z 5

Pečeme chleba: Voňavý poklad z trouby Pečeme chleba: Voňavý poklad z trouby Anna Walz

Některé recepty už jsem vyzkoušela, a dobrý. Pěkně popsáno, jak už píše níže "alnahu".

29.12.2019 5 z 5

Stejně se vrátíš Stejně se vrátíš Nora Roberts

Typický americký příběh, kdy ženské mají dlouhé nohy až do nebe a chlapi svaly ocamcaďpocamcaď. Ale některé dialogy byly vtipné.

02.12.2019 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

To se táhlo jak smrad. Za tu Ostravu aspoň jednu hvězdu.

18.11.2019 1 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Tři roky jsem čekala, až vyjde druhý díl, abych si je přečetla po sobě. Marně. Druhý díl nevyšel. Teď po přečtení si říkám, že to je dobře, protože takovou americkou blbinu už bych nedala.

10.10.2019 1 z 5

Tajemství žlutého domu Tajemství žlutého domu Amanda Hampson

Z mého pohledu nuda. Většinu knihy se mluvilo o něčem, co bylo, ale čtenář neví, co bylo a proč bylo. Na konci na pár stránkách přišlo vysvětlení.

09.10.2019 2 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Začalo to slibně. Ale pak to nadpřirozeno, nene.

05.10.2019 1 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Tato kniha od Sandry mě výjimečně neoslovila, nějak jsem se stále plácala od stránky ke stránce. Má i lepší knihy.

30.09.2019 3 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Mně kniha vůbec neoslovila, ztrácela jsem se neustále v množství postav, rozjezd byl nezáživný a pomalý.

22.09.2019 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hodnotím knihu. Za 5*. Ale stále nechápu, proč se o 59letém chlápkovi píše jako o dědulovi. Můj 71letý "dědula, stařík" či jak chcete, jezdí skoro denně na kole, v zimě na běžkách, lyžuje, běhá s vnuky po horách.

29.08.2019 5 z 5

Strmá cesta Strmá cesta Jevgenija Ginzburg

Sovětský svaz byla jedna z mála zemí, která si ve velkém likvidovala svůj lid. Přečetla jsem od revoluce spoustu knih s touto tematikou (dříve nebylo moc možností se k nim dostat). Vždycky jsem se také divila naivitě ruských lidí, hlavně komunistů. Tato kniha mně v tom rovněž utvrdila. Je zde podrobně popsán život ve vězeních a pracovních táborech. No, chtěla bych věřit, že je to tam už trochu lepší. Mnoho znám z vyprávění mého otce, který toho dost zažil za války, ale hlavně po válce v padesátých letech. Proto u nás vždy bylo slovo Rus málem sprosté slovo.

25.08.2019 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

I některé voloviny jsou o něčem. Ale tato ne.

22.08.2019 odpad!