Avalong Avalong komentáře u knih

Ráno kúzelníkov Ráno kúzelníkov Jacques Bergier

Štýl, akým je písaná je veľmi náročný na pozornosť. nie je to žiadna oddychová literatúra. Počas čítania som mal pocit, že iba bezducho čítam ustrižky novin a vyňatky najroznejsich diel. akoby som sa iba prehraboval v kope informácií o záhradách bez zjavneho ciela.

01.11.2021 2 z 5

Átman Átman Miroslav Detko

Na začiatku som bol trocha skepticky, hlavne kvôli predsudkom - neetablovaný mladý autor, okázalá obálka a názov. Knihe som sa niekoľkokrát vyhol až sa mi sama ponúkla a tak som viac neodporoval a začal ju čítať.
Je pravda, že je to sladký v niektorých miestach až super presladený duchovný román. No to nič nemení na tom, že človek ak je otvorený odnesie si odtiaľ veľa pokladov.
V celku jednoduchý dej v ktorom niekedy dopredu viete kam sa bude uberať no občas prekvapí.
Veľa nádherných myšlienok, hlbokých zamyslení a zastavení príjemný dej. Je len na vás čo si z knihy vezmete. Či vás presvedči myseľ že je pod vašu "duchovnú úroveň" alebo príjmete to, čo vám nesedí a porastiete na tom, čo vám ulahodí.

Jedine negatívum knihy vnímam vo veľmi častom (niekedy 4-5x za sebou) používaní antoným. Ku koncu knihy to už riadne prekáža. I keď chápem dôvod ich využívania v súvislosti s duchovným "všetko v ničom a nič vo všetkom"

08.09.2021

BYTÍ - životní filosofie BYTÍ - životní filosofie Josef Zezulka

Hlboké ale náročne. Treba viac príjmať ako nad obsahom mudrovať.

20.02.2019 5 z 5

Tajnosti Egyptské Tajnosti Egyptské Paul Brunton

Jednoducho a krásne prepojená indická mystika s ezoterikou až šarlatánstvom v historických faktoch na pozadí úchvatného cestopisu.

20.02.2019 4 z 5

Znamení věčnosti Znamení věčnosti Johanes Anker Larsen

"Búh ho obklopuje jako tichý šepot, ve všem, co vidí dřima tušeni toho, že to svořil Búh. Když se probudí toto tušení a stane se vnitřnim zřením, nikdo se už neptá, existuje-li nejaký Búh"
...obec, ktorá vrastá do neba... Po prečítani tejto knihy sa vo mne zrodilo presne to, čo priblížilo farnosť nebeskému životu. Pri čítaní som mal pocit, že kniha-príbeh je dokonalým zosobnením hlavného hrdinu. To čo cítili obyvatelia z Jana Larsena, keď sa v letné dni pri ňom zastavovali po omši na kus reči, to isté som cítil z knihy. Dala mi presne to, čo Ján dával obyvateľom farnosti... Míla Tomášova by to nazvala "Třpit prázdna". Bolo to viac ako príbeh, pre mňa hlboký nefalšovaný duchovný zážitok, ktorý pretrváva ešte dlho po dočítani knihy. Poznal som Jana Larsena. Cez knihu sa ma dotkol tak ako sa dotkol Nielsa, Trine alebo Karny.

13.03.2017 5 z 5

Poutník vypráví o své cestě k Bohu Poutník vypráví o své cestě k Bohu neznámý - neuveden

Cesta pútnika, oddanosť Bohu, odovzdanosť osudu. Krásna kniha kt. učí láske a oddanosti do Božích rúk. Pekná kniha ale ku koncu mi to už všetko prišlo nezaujímavé.

01.08.2016 4 z 5

Džňána jóga Džňána jóga Jiří Vacek

Pravá učebnica Džňana jógy! Počas čítania svojou formou vyzýva, ba až núti čitateľa praktický uskutočňovať to o čom ho učí. Nikdy som neprežil postoj svedka presvedčivejšie a úplnejšie ako pri a po čítani tejto knihy. Obsahom sa venuje duchovnej skratke - čiže priamo sa zameriava na Ja som - podstatu. Netoči sa okolo horúcej kaše... No pre nás menej pokročilých, odporúčam doplniť ešte Šakty Jógou a určite aj Atmavičárou.

01.08.2016 5 z 5

Jóga v životě současného člověka Jóga v životě současného člověka Květoslav Minařík

Napriek hodnoteniu s pokorou priznávam že slová Minářika mi nie je dovolené zasiať na úrodnú pôdu. Pre mňa veľký zmätok... Je mnoho iných autorov, ktorý sa venujú joge, mystike a ceste k Bohu ale táto kniha mi príde ako nepodarená vysokoškolská učebnica. Síce sa zmieňuje o "dobromyseľnosti" ale láska tomu chýba. Necítil som z nej oddanosť pravde, ochotu písať tak aby tomu porozumel každý. Veľa píše o SEBE! hovorí si REALIZOVANÝ?! Verím, že komu má pomôcť, tomu určite pomôže no pre mňa ani Přima stezka ani táto kniha nebude vodítkom na ceste. človek nájde v knihách K. Weinfurtera, E. Tomáša a hlavne v Bhagavad gite to čo mu táto kniha nedá.

03.02.2016 1 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Praktická učebnica pokory! krásny príbeh krásny...

17.01.2016 5 z 5

Cesta královská Cesta královská Karel Weinfurter

Veľmi útla no krásna kniha ktorá popisuje mystickú náuku v rôznych národoch, kultúrach a častiach sveta. Ukazuje jednu jedinú cestu za poznaním seba ako sa menila od národa k národu. Môžeme z nej načerpať veľa inšpirácia, nových zdrojov z východnej alebo kresťanskej náuky. Určite odporúčam. Keď si ju prečítate neskazíte tým nič.

16.01.2016 5 z 5

Strážca času Strážca času Mitch Albom

Ľahké príjemné ale mňa nezaujalo.

25.03.2015 3 z 5

Tajnosti indické Tajnosti indické Paul Brunton

Úplne sa dokážem do jej slov ponoriť. To čo kniha obsahuje je ďaleko viac ako len záhady a zaujímavosti zo sveta "nevzdelanej" indie, jogy, mystiky. Obsahuje vnuknutie k hlbšiemu hľadaniu. Prehlbuje túžbu po poznání a nabúrava svet, aký ho poznáme.

17.03.2015 5 z 5

Tajná stezka Tajná stezka Paul Brunton

Najcennejšie učenie sveta zhrnuté v jednej knihe podané spôsobom prijateľným a pútavým aj pre západnu civilizáciu. Ak by som mal vybrať z knihy jednu vetu, ktorá by popísala o čom v skutku hovorí, bola by to táto:
"V chrámovém tichu duše pocítí, že i jen myslet znamená svatokrádežný hluk."
Hĺbka tejto vety mi nedá neutíšiť sa, stále a stále keď si ju prečítam.

16.03.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kiež by sme v živote našli toľko sily a pokory ako Elzeard...

Za čas a prostor Za čas a prostor Míla Tomášová

Uzasna kniha. Ucebnica duchovna pre ne-duchovnych, slabykar pokory nam, ktory sa jej mame este co ucit.

Úvod do integrální jógy Úvod do integrální jógy Eduard Tomáš

Vskutku nezaujimavy nazov knihy v sebe ukryva poklad. Poslednych 5 rokov ju mam stale pri sebe, bola jedinou knihou, ktora so mnou precestovala celu juznu Europu a Novy Zeland. Momentalne jej rokmi osuchany stav viac pripomina samizdat ako tlacenu knihu. Je sice narocne dojst az do konca ale s pevnym odhodlanim, tuzbou po Pravde a Bozou pomocou sa to hadam podari viacerym
. Kniha obsahuje to najdolezitejsie co potrebujete na duchovnej ceste vediet. Obsahuje mnoho druhov meditacii. Ostatne je uz iba na vas.

Tomu kto hlada knihu na zahnatie nudy alebo povrchnu ezoteriku neodporucam.
Tomu, kto je na ceste hladania pravdy a uz sa jej nechce za nic vzdat da urcite vela.

Subham Astu Sarvadzagatam

Paměti mystika Paměti mystika Eduard Tomáš

Inšpirujúci príbeh mystika, odporucam vypocut si audio nahravky volne dostupne na internete.

18.06.2014 5 z 5

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

Ťažká kniha. Toho kto ešte nedospel odradí začiatok a zdlhaé a monotónne opisy Milarepovej oddanej činnosti s jediným cieľom. Spoznať Pravdu. Ten, kto vytrvá a dospeje až dokonca dostáva kúsok z toho, čo dosiahol sám Milarepa.

20.03.2013 5 z 5