Auto999 Auto999 komentáře u knih

Most špionů aneb má cesta z pekla ke svobodě Most špionů aneb má cesta z pekla ke svobodě Jaroslav Javorský

Čtivě napsaná první třetina knihy. Ta popisuje neobyčejný život autora. Dalších více než 200 stránek je o životě ve vězení a to už tak čtivé není. Je pravda, že se k němu zachovali komunisti hnusně, ale autor svému smutnému osudu dost napomohl. Už jen tím jak využíval každou skulinu v systému pro vlastní prospěch např. příprava předem na tajné noční cvičení a pod. Dále, v té době bylo nepovolené opuštění republiky a opakované převaděčství (bratr, holka s dcerou) těžké trestné činy. Proč, když tedy emigrovala celá rodina, se ještě hloupě vracel do východního bloku? Bylo jasné, že jestli ho chytí, tak mu to spočítají. Bohužel láska ho stála víc než 8 let v jednom z nejhorších vězeních v ČSSR. Ta láska, která ho poté opustila a sama emigrovala když on seděl ve Valdicích.

27.03.2024 4 z 5

Africa eco race aneb Cesta do Dakaru Africa eco race aneb Cesta do Dakaru Petr Lusk

Kniha je složena z nádherných fotografií závodu v Africe z roku 2017, ale nejen z něho. Obsahuje i krásné fotografie přírody, východu nebo západu slunce i místních obyvatel a zvířat.
Knihu je možné v elektronické podobě prohlédnou zde: https://issuu.com/feshfesh.group/docs/africa_eco_race___2017_

21.03.2024 5 z 5

Kuba: Stručné dějiny konce Kuba: Stručné dějiny konce Tomáš Klvaňa

Kniha mě zklamala. Čekal jsem knihu o historii Kuby, cestopis a povídání s obyčejnými lidmi. To vše sice v knize je, ale bohužel na přeskáčku. Není třeba jedna část historie a jedna cestopis. Vše se neustále promíchává. Jen málo se čtenář v knize dozví o historii, velmi málo o cestách, ale zdaleka největší část je povídání s disidenty o tom, jak se mají špatně. A to ještě i ty rozhovory, které byly sesbírány během 10 let cest, jsou taky uvedeny na přeskáčku. Celé dohromady je to skoro 400-set stránkový nepřehledný maglajz. Škoda, tato kniha má tak velký potenciál!

19.03.2024 2 z 5

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Kniha je velmi čtivá. Ale protože si Kmenta moc věcí neověřoval tak je vše založené na vyprávění hlavního hrdiny. A ten má velkou představivost. Jako vymyšlený román by kniha měla 5 hvězd. Ale kvůli tomu, že spoustu věcí v knize není pravda dávám 2,5 hvězd. Karel Pacner to ve svých knihách popisuje. Že Jelínek byl jen druhořadý špion, který rozhodně nezničil žádnou tajnou síť buněk Mosadu v SSSR. Ve skutečnosti moc tajných informací v Anglii nezískal.

09.03.2024 2 z 5

České podsvětí Josefa Klímy České podsvětí Josefa Klímy Josef Klíma

Kdo sleduje české gangstery od začátku, nic moc nového se nedozví. Ale kniha je velmi čtivá a je to takové shrnutí příběhů většiny velkých českých gaunerů od roku 1990 doteď.

07.02.2024 4 z 5

Světská mafie Světská mafie Jaroslav Kmenta

Tato kniha je sice velmi čtivá, ale je odfláknutá. Je prakticky jen o klanu Antonína Běly (ve většině knihy) a Václava Kočky (v kratší části). První třetina knihy je jakoby trestní spis s komentářem o přestřelce ruských gangů v Průhonicích v roce 1995. V další části jsou informace o Bělovi a spol., ale hlavně o jeho vraždě. Ta je propíraná ze všech stran. Ke konci jsou poté informace o Kočkovi a jeho rodině. Celkově se spoustu informací V knize opakuje a pořád se rozpitvavaji 2 témata. Přestřelka v Průhonicích a vražda Běli. Pokud kniha měla být jen o tom mohla být mnohem tenčí, pokud chtěl autor tolik stran, mohl popsat i další mafiány. Celkově je kniha zklamáním.

03.02.2024 2 z 5

Mototechna: Tuzemská i dovážená osobní vozidla na plakátech a v prospektech 1949-1990 Mototechna: Tuzemská i dovážená osobní vozidla na plakátech a v prospektech 1949-1990 Martin Kupec

Kniha je zajímavá tím, že ukazuje spoustu fotek většiny automobilů, které se dali normálními lidmi bez konexí zakoupit. To bylo tehdy možné jen v Mototechně a až později měla svoje autosalony i Škoda Mladá Boleslav.

22.01.2024 4 z 5

Nelítostný šampionát Mistrovské strategie ve Formuli 1 Nelítostný šampionát Mistrovské strategie ve Formuli 1 Ross Brawn

Kniha psaná formou rozhovoru, někde čtivá více, jinde méně. V knize není průřez kariéry Rosse Browna (jen velmi krátký) ale různé zážitky a vzpomínky na různé situace z řízení týmu formule 1. Jiná podobná kniha česky psaná není.

20.01.2024 4 z 5

Mistři světa F1 Mistři světa F1 Ján Hudok

V knize jsou čtivě a krátce popsány příběhy všech mistrů světa do roku 2002. Kniha by byla výborná za pět hvězd, kdyby nebylo v textu tolik faktických chyb. Např. místo 1995 je 1996, občas je jméno jiného závodníka nebo je uvedeno chybné umístění atd. Nevím proč kniha neprošla odbornou korekcí.

02.01.2024 4 z 5

Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Guenther Steiner

Výborně čtivá kniha o sezóně F1 2022 z pohledu týmu Haas. Přečteno za 2 dny. Je to psané formou deníku proto je kniha autentická. Dozvíte se spoustu informací ze zákulisí týmu, ale i ze života Gunthera Steinera. A že on ze závodu automobilů má zážitků opravdu požehnaně. Celý život pracuje v motorsportu a také měl dost často štěstí. Což se o týmu Haas říct nedá.

11.12.2023 5 z 5

Historie okruhu Havířov-Šenov Historie okruhu Havířov-Šenov Roman Krejčí

Naprosto obdivuhodná kniha. Je v ní popsán průběh všech 208 závodů, které se na trati v Havířově odjeli. A to čtivou formou. Kromě toho jsou v knize výsledky všech závodů a spoustu krásných dobových fotografií. Auto vykonal opravdu obrovský kus práce.

17.11.2023 5 z 5

Porsche 911 Půlstoletí legendy Porsche 911 Půlstoletí legendy Alois Pavlůsek

Velmi čtivě popsaná historie modelu Porsche 911. Obsahuje nádherné velké fotografie a v textu i technické údaje. Popisuje všechny sériové, ale i závodní automobily (včetně GT1, GT2 a GT3 RSR) a dokonce i různé speciální edice.

13.11.2023 5 z 5

Na motorce kolem světa Na motorce kolem světa Vojtěch Lavický

Velmi čtivá kniha, která navíc obsahuje velké množství krásných fotografií. Potěšilo mě, že autor navštívil i méně známá místa světa. Jen nepíše, proč nakonec vynechal USA, když už měl víza zajištěné. Nakonec projel Evropu, Asii a Jižní Ameriku.

13.11.2023 5 z 5

Rallye a Pačejov - Pačejov a rallye Rallye a Pačejov - Pačejov a rallye Tomáš Cihlář

Sice stručně, ale hezky popsána historie jednotlivých ročníků rallye Pačejov. Na několika závěrečných stránkách je množství historických fotografií.

05.11.2023 5 z 5

Na hraně - Můj životní příběh Na hraně - Můj životní příběh Richard Hammond

Kniha je sice čtivá, ale mě zklamala tím, že nejde o životní příběh Richarda Hammonda, jak se píše na titulní straně, ale jen a pouze o jeho nehodu a 5 týdnů po ní. O jeho životě před nehodou je jen několik málo stránek. Průběh po nehodě je zde popsán minutu po minutě neskutečně a úplně zbytečně zdlouhavě.

23.10.2023 3 z 5

Hlubiny a posedlosti Hlubiny a posedlosti Pavel Gross

Čteno vydání 2023, které navíc obsahuje mimo jiné QR kódy na krátká videa - ukázky z filmu akvanaut. Čtivou formou je zde popsán život jednoho člověka, který byl opravdu posedlý potápěním a hlubinami. Sám si vyráběl kyslíkové i jiné přístroje a později vyrobil i několik ponorek. Ukázka až kam to člověk může dotáhnout, když je něčím posedlý a obětuje tomu celý svůj život, život svých nejbližších i rodiny.

15.10.2023 5 z 5

Formule 1: Umění rychlosti Formule 1: Umění rychlosti Stuart Codling

Krásná kniha v které je čtivě popsaná historie jednotlivých formulových vozů a hlavně nádherné velkoformátové fotografie ze všech možných úhlů. Jediné s čím by se dalo polemizovat je výběr vozidel a to, že textu není moc technických podrobností.

25.09.2023 5 z 5

Lamborghini – kompletní historie značky Lamborghini – kompletní historie značky Alois Pavlůsek

Nádherně popsána historie jednotlivých modelů Lamborghini včetně všech speciálních edicí a konceptů. Krásné jsou velkoformátové fotografie. Jediné co se dá knize vytknout je, že technické údaje jsou v textu a ne přehledně v tabulce.

22.09.2023 5 z 5

Neuseknou ti hlavu? - Saúdská Arábie očima české letušky Neuseknou ti hlavu? - Saúdská Arábie očima české letušky Adriana Kobulejová

Velmi čtivá a zajímavá kniha o:
- životě letušky
- životě cizince nemuslima v přísně muslimské zemi
- o cestování v Asii
- o životě jedné holky.
Např. to, že cizinci žijí v SA schováni za 5 metrovou zdí v osadě, kam místní nesmí a hlídají je vojáci moc známo není.

11.09.2023 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Velmi čtivá kniha. Měl by si jí přečíst každý příznivce islámu. Co za zvěrstva se tam denně dějí. Svatba s nezletilými dívkami, sexuální obtěžování, znásilňování. Život ženy má hodnotu pouhé věci. Pokud se nechová dle šaríi, otce a bratrů je možné ji zabít.
Takové jako je Rana, bychom měli do Evropy přijímat, protože islám zavrhla. Ale ty, kteří se pořád zahalují i zde, a chtějí žít dle tohoto zvráceného náboženství, bychom měli velmi rychle poslat zpět. Lidé vychovávaní v islámu nemají v civilizované společnosti co dělat. Ve škole se půlku času učí jen o koránu. Dokonce se ho musí naučit zpaměti! Spoustu knih je zakázaných. Jen se divím, že je tam povolen Youtube, Facebook a ostatní sociální sítě, protože jen tak se muslimové dozví o tom, že existuje i svět mimo islám.

04.09.2023 5 z 5