Aurellia Aurellia komentáře u knih

Zradca Zradca Jørn Lier Horst

Najhoršia Lierova kniha akú som doteraz čítala. Prvých 150 strán som horko ťažko lúska takmer 2 mesiace. Ku koncu sa dej troška posunul ale stále nedosiahol úroveň priemernej Lierovej detektívky.

01.05.2023 3 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Karikovi asi tak pred dvoma rokmi došli nápady a tak v najnovšej knihe ponúkol pár poviedok uvarených z vody alebo x krát vyluhovaného čajového sáčku. V úvode "hrozná záhada", následne pár ezoterických žvástov a záver ten istý ako vždy v jeho knihách.

15.01.2022 2 z 5

Dymová clona Dymová clona Jørn Lier Horst

Engera nepoznám ale Horst má s Wistingom lepšie detektívky. Mimo obsahu knihy sa musím vyjadriť k prekladu, je naozaj nutné skloňovať celé meno, pri Ruthinom_Kristininom vyskloňovanom celom mene ma vždy nadhodilo, nestačilo by skloňovať len druhé meno? Prípadne to preložiť inak, napr. Ruthin-Kristinim kabát zameniť za kabát Ruth-Kristine?

24.09.2021 3 z 5

Čarovné Stredné Považie Čarovné Stredné Považie Martin Kmeť

Fotky dosť nereálne fotené cez filter, silneupravené, krajina v skutočnosti vyzerá inak. Čo je ale čistý pruser sú tie hlúpe popisky k jednotlivým fotkám: "Zliechov nehorí, to jen pôda vydychuje posledné zvyšky letnej horúčavy, kým tráva zožltne:, v reáli fotky zo zimy, zadymená dedina. Aký dvaja duchovia žijú na Beckove?

01.07.2021 2 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Camilla by sa mala vrátiť k Erike Falckovej, nakoľko táto jej verzia Mužov čo nenávidia ženy jej moc nejde. Z Faye sa asi nikdy nestane nová Lisbeth Salanderová.

29.12.2020 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Na knihu som čakala takmer 2 roky, keď som po pár stranách zistila, že bude o Walterovi, tak som ju rovno vrátila do knižnice.

05.06.2020

Svorka Svorka Katarína Holetzová

Trocha menej Kariku a Dána a troška viac sa "vypísať" a bude to ešte lepšie.

30.12.2017 4 z 5

Filadelfský experiment Filadelfský experiment Oliver Gerchitz

Netuším na čom šlapal autor knihy, ale musel to byť riadny matroš. Toľko neskutočných výmyslov, lží a nepodložených faktov som ešte nevidela v žiadnej knihe, toto už hraničí s pobytom na psychiatrii pre autora.

14.06.2016 odpad!

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Asi pred mesiacom som tiež čítala jedného "severana" kde bol takmer identický motív a kedže tá kniha bola napísaná v r. 1998, tak neviem čo si myslieť. Celý čas som dúfala, že to nebude ten "motív", žiaľ bol, len samozrejme trocha pozmenený? Kniha sa samozrejme číta na jeden záťah, len ako tu píšu ostatní čitatelia, niekedy mám dojem že všetko tu už bolo.

31.05.2015 4 z 5

Nezostalo po nich ticho II. Nezostalo po nich ticho II. Alena Horváthová-Čisáriková

Nechápem, ako mohla Forza pustiť do obehu knihu plnú faktografických a gramatických chýb. Tento typ spomienkových "medailónov", si určite väčšina osobností nezaslúžila.

01.02.2015 2 z 5

Čierna kráľovná Barbora Celjská Čierna kráľovná Barbora Celjská Daniela Dvořáková

Výborná monografia, ktorá v slovenskej historickej spisbe chýbala, vhodná pre odborníkov aj laických nadšencov. Oceňujem výbornú prácu s prameňmi.

05.01.2015 5 z 5

Dejiny Anglicka Dejiny Anglicka György Tibor Szántó

Kniha je napísaná ľahkým až beletristickým štýlom s veľmi osobitým pohľadom autora na osobnosti a udalosti. Síce s nie každým autorovým hodnotením súhlasím, ale doporučujem každému záujemcovi o históriu.

21.04.2014 4 z 5

Tatranská plesa Tatranská plesa Milan Lackovič

Vďaka knihe som objavila aj menej známe a medzi turistami toľko nevyhľadávané plieska. Trochu mi však vadili autorove vyhlásenia niektorých pliesok za turisticky nezaujímavé a bezvýznamné.

23.11.2013 4 z 5

Nejdem a basta! Nejdem a basta! Gabriela Futová

Určite sklamanie. Pre deti príliš dospelé, pre dospelých detinské. Hlavnou hrdinkou je neskutočne protivné a rozmaznané dievča, ktoré si myslí, že je vlk a odmieta chodiť do školy....možno mi unikol autorkin pokus o vtip a nadhľad.

11.11.2013 2 z 5

Kamenní strážcovia III. Kamenní strážcovia III. Miroslav Slámka

Pútavé pokračovanie úspešnej série, ktoré je o to hodnotnejšie, že sa venuje menej známym a väčšinou už zaniknutým hradom. Tým sa stáva jedným z mála publikácii, ktoré sa daným zrúcaninám venujú.

29.09.2013 5 z 5

Bol som detský špión Bol som detský špión Jozef Kollár

Kniha je napísaná pútavým, ľahko čitateľným štýlom. Spolu s historikmi, ktorí knihu čítali, však k obsahu pristupujem skôr skepticky. Nie je nič ľahšie ako vyhlásiť: dokumenty boli skartované, všetci sú utajení, dôkazy nie sú............ a grécke dobrodružstvo pôsobilo až príliš nereálne.

14.06.2013 3 z 5

Vegetariánská kuchařka Vegetariánská kuchařka Karel Červený

Boli časy, keď som sa rozhodla variť a stravovať výlučne podľa tejto knihy a mojim najväčším snom bolo urobiť si vlastný seitan. Za krátky čas ma to síce prešlo, ale kniha je to bezpochyby dobrá, občas po nej siahnem a niečo podľa nej uvarím.

12.06.2013 4 z 5

Deník polepšeného psa Deník polepšeného psa Martin J. Howard

Druhý diel sa mi páčil o trocha viac ako prvý, aj keď som pre Bleskovu snahu dostať sa k hárajúcej Elle nemala žiadne pochopenie. A pri záchrane týranej sučky mi vypadlo aj pár sĺz ...

14.05.2013 5 z 5

Obloha na dlani Obloha na dlani Eduard Pittich

Táto kniha, kedysi veľmi dávno, u mňa prebudila záujem o astronómiu, ktorý trvá doteraz, ďakujem :))

14.05.2013 5 z 5

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Ku knihe som sa dostala tak nejak omylom.Druhá kniha od tejto autorky, ktorú som čítala a dej je takmer identický, spisovateľka po pár rokoch len zamenila mená a mala napísanú novú knihu.Pri všetkej úcte k autorke je to brak, pri ktorom mi už na druhej strane bolo jasné ako to dopadne a žiaľ aj dopadlo.

28.04.2013 1 z 5