Aurellia Aurellia komentáře u knih

Veľkomoravské hradiská Veľkomoravské hradiská Vladimír Turčan

Výborné spracovanie hradísk z VM, určené najmä laickej verejnosti, jeden z najlepších dielov série Kultúrne krásy Slovenska. Škoda že sa ich do knihy nevošlo viac.

21.04.2013 5 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Keby to bola moja prvá alebo druhá Nesbova kniha, bola by som nadšená určite viac. Žiaľ v jeho posledných knihách sa síce menia postavy a motívy ale "scenár" zostáva takmer nezmenený. A večne opitý a sfetovaný Hole, ma už tak nebaví. uvidíme čo Jo prinesie v novej knihe.

21.04.2013 4 z 5

Shalom Shalom Tina Van der Holland

Pár celkom pekných myšlienok a viet, žiaľ utopených v kope balastu. Problém spolužitia žida a kresťanky (len papierovej) riešený cez zopár načítaných faktov. Keby som vedela vopred, že sa jedná o súčasnú slovenskú autorku, po knihe asi nesiahnem.

19.04.2013 3 z 5

Malý atlas liečivých rastlín Malý atlas liečivých rastlín Ľudmila Thurzová

Kniha, o ktorej úspechu svedčia nespočetné vydania. Asi najlepší atlas liečiviek aký poznám, ak chcem zistiť pravdivé info o účinkoch tej-ktorej bylinky, siahnem práve po tejto knihe.

04.03.2013 5 z 5

Turzovci Turzovci Marián Tkáč

Pozitívne hodnotím najmä druhú, faktografickú časť knihy. Tak rozsiahle spracované (takmer do súčasnosti) osudy turzovských žien som nevidela v žiadnej odbornej publikácii.

01.03.2013 4 z 5

Zajtra to môže byť pravda : Proroctvá na posledných dvadsať rokov tohto tisícročia Zajtra to môže byť pravda : Proroctvá na posledných dvadsať rokov tohto tisícročia Peter Andreas

Nuž čo dodať k obsahu (už aj prekladateľ v r. 1994 do textu vkladal umné poznámky, že o nesplnení proroctiev). Nuž asi len toľko že podľa knihy ľudstvo nemalo prežiť r. 1999, lebo: planéty v jednej priamke, potopenie veľkej časti kontinentov, 3. svetová, prepólovanie Zeme atď. Zaujímavosťou pre mňa je, že kniha neoperuje s r. 2012, oops veď vlastne ani nemal byť..

26.02.2013 1 z 5

Šibal Macko Šibal Macko Eva Gajdošová

Nalejme si čistého vína, väčšina súčasnej detskej literatúry je brak, 2/3 pekných no gýčových obrázkov a 1/3 tretina textu, väčšinou ako sa narodilo šteniatko, mačiatko, káčatko, žriebätko, pochodilo po dvorčeku, zoznámilo sa s domácimi zvieratkami a večer išlo spať. Táto kniha patrí medzi pár svetlých výnimiek, príhody malého dedinského psíka sú vtipné, veselé a primerané deťom v škôlke.

13.02.2013 4 z 5

Zlatníkova chovanica Zlatníkova chovanica Jana Pronská

Kniha mi bola doporučená v knižnici ako "dobrý historický román". Určite je to posledná kniha, ktorú som od p. Pronskej čítala. Nevadilo mi , že autorka nemá o stredoveku páru ani na úrovni ZŠ, skôr mi vadil, ako to slušne napísať, príliš jednoduchý literárny štýl. Troška tu zapolemizujem s užívateľkou zuzulique, druh literaúry nemá nič spoločné s vekom, knihu čítala mama, a tá bola podobne zhozená.

10.02.2013 odpad!

Tajomstvo stratených hrobov : Príbehy, ktoré sa nedostali do učebníc dejepisu. Tajomstvo stratených hrobov : Príbehy, ktoré sa nedostali do učebníc dejepisu. Viliam Apfel

Autor nie je historik, ale právnik ale aj tak mu musím vytknúť, že pri Séčiovej a Korponayovej (ale aj pri iných osobnostiach) skĺzol do "historického bulváru" a údaje z krásnej literatúry romantických autorov 19. st. pretavil do faktov.

06.02.2013 3 z 5

Literárna rukoväť Literárna rukoväť Jozef Minárik

Viac ako 20 rokov nevyhnutná pomôcka každého maturanta, neuveriteľné...

02.02.2013 5 z 5

Nevedkov ostrov Nevedkov ostrov Igor Nosov

Áno súhlasím, otec písal lepšie, ale syn aspoň neopisuje na 3 stranách kombajn...

29.01.2013 4 z 5

Hrady, zámky a kaštiele na Slovensku Hrady, zámky a kaštiele na Slovensku Blanka Puškárová

Na Slovensku prvý lexikon svojho druhu, doteraz ho používam pri objavných cestách za hranicu všedných dní.

22.01.2013 5 z 5

Gagarin - kozmické klamstvo? Gagarin - kozmické klamstvo? István Nemere

P.. Nemere by sa mal radšej venovať len sci-fi, lebo jeho kniha je kopa nezmyslov. Na druhej strane si za to ZSSR mohlo svojim zatajovaním a prekrúcaním faktov, samo.

22.01.2013 1 z 5

Falošná stopa Falošná stopa Henning Mankell

Napätie od začiatku do konca, len škoda, že v závere neboli vysvetlené niektoré veci. Severská kriminálka jednoznačne vládne súčasnému detektívnemu žánru.

22.01.2013 4 z 5

Rukávnik, Sandálik a Machnáčik Rukávnik, Sandálik a Machnáčik Eno Raud

Jedna z mojich najobľúbenejších detských kníh. Na rozdiel súčasnej detskej literatúry, obsahuje minimum obrázkov a maximum pútavého textu.

19.01.2013 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Z posledných Dánových kníh mám pocit, že mu dochádza dych. Prvá tretina nuda, v druhej sa snažil rozbehnúť dej a koniec tradiče dobrý.

28.12.2012 3 z 5

Encyklopédia slovenských hradov Encyklopédia slovenských hradov Miroslav Plaček

Jedna z najlepších, ak nie najlepšia kniha o slovenských hradoch. Výhodou je, že obsahuje informácie aj o zaniknutých či nie celkom jasne lokalizovaných hradoch.

05.07.2012 5 z 5

Nostradamus a jiní. Předpovědi do roku 2000 Nostradamus a jiní. Předpovědi do roku 2000 neznámý - neuveden

Je fajn si knihu prečítať po 17 rokoch od vydania a zistiť, že predpovede jasnovidcov i teórie vývoja spoločnosti, sú takmer úplne mimo reality.

05.07.2012 2 z 5