Audrey Nixon Audrey Nixon komentáře u knih

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Trochu mi to stylem připomíná třeba Morovou ránu od Betty MacDonaldové, protože stejně jako ona dokáže Jeannette Wallsová psát o období svého života, na které by většina lidí raději zapomněla, celkem s humorem a bez hořkosti.
Moc se mi to líbilo a celou dobu jsem měla nutkání Jeannette obejmout a říct jí jak je statečná.

19.01.2015 5 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Tahle knížka mě naprosto pohltila, rozzlobila i dojala. Hadley mi byla sympatická už od první kapitoly. Ernest mi svou přelétavostí a sobeckostí občas lezl na nervy ale to nic nemění na tom, že je to dobře napsaná, elegantní a napínavá knížka s dobře vykreslenou atmosférou 20.let.

02.01.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Nemesis je druhá knížka, kterou jsem od Nesba četla a určitě ne poslední. Obě hlavní postavy (Harry a Beáta) mi byly sympatické a děj byl tak napínavý že jsem se od knížky nedokázala odlepit. Rozhodně doporučuju.

Hra o manželství Hra o manželství Jeffrey Eugenides

Eugenides je jeden z mých nejoblíbenějších autorů a i když je jeho styl psaní občas trochu složitý, psát opravdu umí...a to hodně dobře. Knížku jsem začala číst s velmi vysokým očekáváním a musím říct, že mě vůbec nezklamala.

30.12.2014 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Knížka se mi moc líbila, dokonce možná víc než některé Christiiny detektivky.

Velikonoční průvod Velikonoční průvod Richard Yates

Mám ráda knihy, které se odehrávají v delším časovém období, provázejí postavy od dětství přes dospívání až k dospělosti a zachycují jak se jejich povaha a cíle mění. Velikonoční průvod je jednou z nejlepších knih tohoto typu, které jsem kdy četla. Je to dobře napsaná, zajímavá a dojemná knížka.