Attia - Komentáře

Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Pokud jste skeptičtí k razítku Světový bestseller, v případě Temné hmoty je to oprávněné označení. Bezpochyby význačné dílo má dobře našlápnuto k získání titulu Kniha roku, i když je teprve červen a kdo ví, co nám svět literatury letos ještě přinese. Ode mě si však bez debat zaslouží nejvyšší hodnocení, protože už dlouho jsem nečetla nic tak úžasného, dechberoucího, promyšleného ani napínavého. Temná hmota je zkrátka nej v mnoha ohledech.

SeznámeníSeznámeníM. Remeňová

Jen jeden jediný komentář? Ke knize mám tolik věcí, co bych ráda napsala, takže se obávám, že jeden komentář mi stačit nemůže. Ve zkratce, to že Osm světů - seznámení spáchala třináctiletá autorka, je poznat. Už na začátku se objevuje první děs - nekonečně dlouhé odstavce bez přímé řeči, kdy se sice dozvíte vše o Lee a její rodině, ale zároveň budete nudou kroutit očima. Pak už se to zlepšovalo, děj byl svižnější (někdy až moc a autorka se rozhodně s vysvětlováním některých důležitých faktů moc nepárala, a tudíž jsem si po většinu času hrála na Sherlocka a pátrala..) Navíc přeskakovala od jednoho tématu k druhému, nejdřív šlo o fantasy, osmisvěťan sem, osmisvěťan tam, jenže pak se to zvrtlo a já nabila dojmu, že si čtu o ženském Jamesi Bondovi, načež jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že to možná budou spíš X - meni. Na závěr se náhle vrátili osmisvěťané.
A právě ta nesoudržnost mi hodně vadila, styl vypravování nebyl zvolen úplně moudře, působil jen další zmatky a pokud chci vyprávět příběh v New Yorku, možná bych o něm mohla i něco vědět...
Za mě jedině jako oddechovka, zajímavé rozšíření obzorů. 50%
Jsem zvědavá na další díl.

03.02.2015

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruAristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruB. A. Sáenz

V nakladatelství CooBoo se vyznačují jednou konkrétní věcí. Umí dělat překrásné obálky. Asi vědí, jakou moc mají a jak na čtenáře dokážou zapůsobit.

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru je zvláštní kniha. Zvláštní, ale současně i překrásná. Stejně jako její obálka. Hlavní hrdinové mi neodlučitelně přirostli k srdci. Pokud hledáte jednodušší knihu, která přesto obsahuje mnoho zajímavých slov a frází a dotýká se opravdových problémů, sáhněte po této. Domnívám se však, že ačkoliv na mě působila kladně, na každého dalšího může zapůsobit velice subjektivně. Proto stojí za to dát jít šanci a udělat si svůj názor.

28.02.2016

Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware

Od začátku se mi líbil hlavně kontrast svatba x vražda a byla jsem zvědavá na celkové zpracování tématu. Autorce se povedlo svůj nápad rozvést do velmi zdařilé podoby! Zvolila si vhodné prostředí a úžasně vykreslila tísnivou a strašidelnou atmosféru temného lesa, z něhož není úniku. Kromě pocitů strachu a nervozity jsem pociťovala i dychtivost... číst stále dál a dál.
Všude kolem černý les se bohužel nevyhnul některým klišé prvkům, které jsou v thrillerech často k vidění, nicméně jejich počet byl redukovaný a navíc vždy zdárně posloužily svému účelu a udělaly knihu lepší. Knize nemám vlastně co vytknout, protože byla čtivá, děsivá a šokující.

10.06.2016

WiccaWiccaC. Tiernan (pseudonym)

Na mě kniha zapůsobila jako ohromné množství klišé na jednom místě. Marně jsem hledala něco originální, co se nedalo odhadnout. Jen si přečtěte tu anotaci. Nepříliš pěkná a nevýrazná holka, co ještě neměla kluka, se najednou zalíbí tomu nejkrásnějšímu a nejdokonalejšímu klukovi, který mám zlaté oči (protože všichni tihle klišoidní kluci musí mít neobvyklou barvu očí), a zároveň zjistí o sobě, že je úžasně mocná čarodějka...

Morgan mi byla po celou dobu absolutně nesympatická (ale našly se i světlejší chvilky). Ona chudinka totiž vůbec za nic nemohla, vždycky to nějak šikovně vyšlo, že špatní byli jen ti okolo ní, každý jí chtěl strašně uškodit, ale ona měla věrně milujícího ochránce Cala, který ji nehorázně moc miloval a přitom se ona sama popisovala jako nepěkná holka s výrazným nosem a plochým hrudníkem. Ona se mohla na každého zlobit, protože na to přece měla právo! Ale běda, jestli by jí ostatní chtěli jen zkřivit vlásek na hlavě. Pokaždé jsem zarytě fandila "záporákům", i když ti byli předem odsouzeni k záhubě a neúspěchu. Kdokoliv, kdo byl proti naprosto nereálnému vztahu Morgan a Cala, měl u mě plus.

Po celou knihu jsem se marně snažila najít něco, co by mě prostě překvapilo, ale jak jsem četla dál, nastávaly jen další a další velmi "překvapivé" (pochopte ironie) události. Kniha se vlastně sestávala z neustále opakujících se situací, které akorát vyústily v odlišný závěr. To kdybych já sepsala knihu o svém všedním životě, bylo by to možná i zajímavější. Kolikrát v knize bylo popisované Morganino vstávání a následný úprk do školy... A to se to dalo protáhnout skoro na pět set stran.

A konec? To jako fakt. Přišlo mi, jako kdyby někdo zapomněl dopsat poslední kapitolu a epilog. Já se nutím do čtení takových stovek stran a jediný konec, který se mi dostane, je tenhle?! Určitě musí být víc dílů, protože jinak ta kniha není hodna vydání. Ale i kdyby byly další díly, ten konec byl hodně, hodně, hodně moc chabý. Čekáte 450 stran a pak.... velké prd. To mám považovat za rozzuzlení a vyvrcholení knihy? Nemožné. Očekávala jsem něco mnohem napínavější a velkolepějšího, než bylo tohle. Pochybuji o tom, že to měl být konec. Někdo prostě opominul napsat posledních deset stran...

22.11.2014

DivergenciaDivergenciaV. Roth

Taky se vám občas stává, že kniha, která je celosvětovým fenoménem, vám vůbec nesedne? Přesně to se mi stalo u Divergence. Kniha mě přijde podivně rozdělená na dvě části, přičemž část první - výcvik je mnohem obsáhlejší a vlastně nudnější a druhá část - boje o frakce, která se mi zdá důležitější, je strašně krátká a uspěchaná. Jako bychom se dvě třetiny knihy pomalu připravovali na něco, co se najednou odehraje strašně rychle a pak je konec. Autorka nejspíš usoudila, že toho za celou knížku příliš nenapsala a měla potřebu to dohnat v posledních pár stranách. Jistě, kniha měla i své světlé stránky, četla se dobře, ale jinak mě nijak více nezaujala navzdory všeobecnému šílenství. Tris na mě taky příliš nezapůsobila, Čtyřka byl fajn, ale celý ten jejich vztah se mi zdál trochu divný a vyumělkovaný. Taky jsem si nedokázala pořádně představit místa, která autorka v knize popisovala. A těch pět frakcí mi taky moc velký smysl nedává. K dalším dílům jsem se zatím nedostala a nijak po tom ani neprahnu.

Proto dávám Divergenci slabých 70%

10.12.2014

Ostrov LhářůOstrov LhářůE. Lockhart (pseudonym)

A když jsem pochopila, rozbrečela jsem se.
Neuvěřitelně úžasná kniha, to hraní si se slovy, variace.
Jedinečná atmosféra, názvy a pojmenování, citáty. A krutá pravda.

Četla jsem jedním dechem.

26.08.2015

SiloSiloH. Howey

Vrním blahem!
Pan Howey mi připravil velice kvalitní čtenářský zážitek. Konečně postapokalyptická kniha vysoké úrovně. Uchvátilo mě všechno od sila, fungování společnosti, odhalování tajemství až po chování postav a jejich myšlení.

Akorát varuji, že autor píše opravdu realisticky a někomu může Silo připadat i velice ponuré. To vás ovšem nesmí odradit ;)

MarťanMarťanA. Weir

Přijde mi nemožné dát knize jiné hodnocení než celých 5 hvězdiček.
Film je sice povedený, ale oproti psané podobě značně vykuchaný.
Královsky jsem se bavila a čtení si užívala.

23.02.2016

TurnusTurnusH. Howey

K Turnusu říkám hlavně to, že se jedná o postapo na úrovni, dílo jedinečné ve svém žánru, vhodné především pro starší nebo náročnější čtenáře, kteří se nezaleknou ani většího počtu stran a složitějšího konceptu. Pro Turnus je typická především reálnost a dokonale propracované postavy, jejich povahy a duševní složka, taktéž uvěřitelné mezilidské vztahy i samotný systém. Autor i na dvojce odvedl ohromný kus práce, a i když ji musím ohodnotit o trochu hůře než první díl, na závěr této jedinečné trilogie se neskutečně těším.

15.04.2016

Láska v prachu hvězdLáska v prachu hvězdK. Sutherland

Ze začátku to vypadalo jako jedna z mnoha ohraných lovestory dvou dospívajících hrdinů, z nichž jeden vypadá jako nerd a druhý kulhá, lehce zapáchá a obléká se téměř jako bezdomovec.
Ale pak Láska v prachu hvězd příjemně překvapila! Už dlouho se mi nestalo, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení.

PosledníPosledníA. Oliva

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.

Možná jednouMožná jednouC. Hoover

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.

Vzpomínky na budoucnostVzpomínky na budoucnostE. von Däniken

Tuhle knihu bych si nikdy nepřečetla, kdybych ji nedostala jako povinnou četbu na referát.... Ale musím říct, že jsem za tuhle knihu byla nakonec ráda... Vždycky mě zajímaly ty alternativní možnosti naší historie, spekulace o nevysvětlitelných úkazech ve starověku.... Prostě záhady doby, kterou vlastně vůbec neznáme... Neříkám, že je to mu dobré věřit, ale určitě stojí za to přečíst si knihu a zvážit Danikenovu teorii.... Něco dává až děsivě smysl. A proč by nás nemohli navštívit v minulosti mimozemšťané? Vážně zajímavá kniha, která mě velmi zaujala, dokonale mi padla a donutila mě zamyslet se...

16.10.2014

V pastiV pastiM. Northrop

Vážně pěkná kniha, ale k dokonalosti tomu něco chybělo... Nedá se říct, že by to byl nějaký nervydrásající příběh, kdy hlavní postavy bojují o přežití ze všech sil... Ok, měli to nepohodlné a byli v ohrožení, ale třeba jídla měli vážně dost... Autor nás vždycky navnadil na nějaký vážný problém, ale vlastně z toho pak nic pořádného nebylo. I tak se mi velmi líbila obálka a děj byl určitě pro mě docela originální a závěr se také povedl....

16.10.2014

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěS. Chbosky

Ten, kdo stojí v koutě je něco, na co už nezapomenete, vryje se vám to hluboko do paměti a zůstane to tam.
Z přečtení této knihy si odnesete tak hluboký, neopakovatelný a nezapomenutelný zážitek. Kniha vás rozesmutní a nadchne zároveň. Vyvolá ve vás vír emocí. Můžu si být jistá akorát tím, že jsem se do tohohle díla naprosto zamilovala. Miluju Charlieho. Jeho způsob uvažování. To, jak se dokáže pozastavit i nad naprostými maličkostmi a nezajímavými věcmi, které jsou kolem nás každý den. Když byl Charlie veselý, já byla s ním, když smutnil, také jsem truchlila s ním.
Já prostě někdy nechápu, jak může někdo stvořit něco tak nepředstavitelně úžasného.

23.12.2014

Robinson Crusoe (převyprávění)Robinson Crusoe (převyprávění)F. Novotný

Nevím, jak moc se liší originál od převyprávění, ale ať je ten rozdíl jakýkoliv, k Robinsonovi můžu říct akorát to, že když jsme ho kdysi v páté třídy četli, byla jsem z té knihy úplně uhranutá. Hltala jsem všechna Robinsonova dobrodružství, každá strana byla pro mě zajímavá, ztrácela se ve snovém světě představ a vždycky byla nejmíň o dvě strany napřed před ostatními, což učitele značně vytáčelo.

01.01.2015

ElitaElitaK. Cass

Uf.... Zase na pár dní zkažený čtenářský apetit.
Opravdu to je jen plochá romantika! A to bez debat. Celou dobu se vlastně nic závratně důležitého nedělo, Elita je překlenovací díl se vším všudy. Navíc mi drahá America začala neuvěřitelně lézt na nervy tím, jak byla neuvěřitelně vybíravá a nerozhodná. Na jednu stranu chápu, že se ty stránky musely něčím zaplnit, ale číst pořád dokola o tom, jak se America naštvala na Maxona a šla se líbat s Aspenem, načež si uvědomila, že je Maxon vlastně lepší a líbala se s ním... S tím na mě prosím nechoďte.

Doufám, že to haló s rebely k něčemu povede, protože jestli je tam autorka dosadila jen pro zvýšení napětí bez žádného dalšího většího odůvodnění, tak je pro mě mrtvá.

21. den21. denK. Morgan

Fascinuje mě, jak moc dokáže autorka "okecat" tak málo události.
Děj se nijak výrazně nepohnul dál, přesto jím byl zaplněno 264 stran a mě to navíc ještě relativně bavilo! Nedokážu porovnat, jestli se mi líbila víc jednička nebo dvojka, každopádně 21. den jsem měla přelouskaný hodně rychle, autorka umí prostě psát čtivě.
Jen bych volila víc akce a dějových zvratů namísto neustálých dialogů postav a řešení vztahů mezi nimi - ty se mimochodem měnily rychlostí světla, navíc zcela přehnaných způsobem.

21.10.2015

Stínová královnaStínová královnaC. J. Redwine

Chtěla jsem dát tři hvězdičky, protože věřím, že si je kniha zaslouží.

Ale ne. Nejde to. Ke konci jsem proklínala každou stránku, která mě dělila od konečného zaklanutí knihy. Přitom všude jinde čtu tak nadšené ohlasy!

Mě však Stínová královna absolutně minula.

17.09.2016

Audrey se vracíAudrey se vracíS. Kinsella (pseudonym)

Knihu s takhle krásnou obálkou jen tak nepřehlédnete.
A když je uvnitř stejně úžasná a svěží jako navenek, je to něco jako dvojitá výhra! :)

22.09.2016

Monument 14Monument 14E. Laybourne

Veliké překvapení pro mě!
Nechtěla jsem knize dávat moc šancí, už jsem přečetla tolik titulů podobného tématu. Přesto nad nimi Monument hravě vynikl. Autorka se totiž nesoustředila jen na akční děj, ale především na vztahy a reakce jednotlivých dětí i jejich postavení a chování ve skupině.
Kniha se mi četla skoro sama, velice chytlavá.

04.12.2016

Léto mrtvýchLéto mrtvýchG. Hughes

Asi to hodně souvisí s moji morálkou a vychováním a zároveň nepochopením japonské kultury, ale prostě nemohu dát víc hvězdiček, i když to v zásadě není špatná kniha. Jukio mi byl naprosto nesympatický, ani v nejmenším jsem nechápala jeho chování, nerozumím tomu, jak může někdo napsat, že vztah Jukia a jeho zaostalé sestřenky byl dojemný, přestože chlapec se k ní choval víc než hnusně. Vlastně bych řekla, že Jukio byl jen zahleděný do sebe, myslel jen na pomstu bez ohledu na to, komu ublíží.
Nejvíc mě ovšem dorazil konec, protože nedokážu pochopit, jak na něj někdo může být tolik hrdý i přes to, co spáchal. Říkala jsem si, jestli je šílený ten vraždící maniak bez svědomí, nebo já, že nechápu, co všichni na jeho činech považují za hrdinství. Horší na tom je, že mi nebyla sympatická ani dvojčata.
"Začíná krvavé léto, které otestuje jeho oddanost, odvahu i zdravý rozum." No, prosím, přečtěte si tuto větu vyjmutou z anotace radši dvakrát. Protože o zdravém rozumu nemůže být ani řeč, Jukio ho zjevně nikdy moc nepobral a co může být oddaného na vraždění desítek lidí?
Jestli každý řeší pomstu stejným stylem jako Jukio, pak se divím, jak si Japonci můžou stěžovat na přelidnění...
Dojem, který si z knihy odnáším, je, že buď jsou padlí na hlavu Japonci, nebo autor knihy...

16.12.2014

Atlas mrakůAtlas mrakůD. Mitchell

Kniha na mě hodně zapůsobila... Šest naprosto rozdílných příběhů, které jsou spolu přesto krásně propojené. Po celou dobu jsem měla pocit, že to všechno je tak nějak přirozené. Z filmu jsem toho příliš nepochopila, zato kniha mi dost objasnila... Nemůžu říct, že bych vyloženě pronikla do hlubší sféry, ale je to skvělá kniha s hlubokou myšlenkou a dobrým zpracováním.....

19.10.2014

Mayské proroctví - Hadí spirálaMayské proroctví - Hadí spirálaC. Raedeke

Číst dvojku až po necelém roce je celkem sebevražda, protože jsem ze začátku byla strašně zmatená. Autorka totiž neváhá a valí na vás další a další informace a odhalení, až z toho jde hlava kolem. Ačkoliv třeba Scharks či Misa25 píše, že jde o oddechové čtení, já musela hodně namáhat mozek a číst místy hodně pomalu, chtěla - li jsem pochopit plný obsah toho všeho.

Navíc musím souhlasit s Dandulkou. Ono je z těch věcí popisovaných v knize celkem hodně pravdivého. Je to až zarážející kolik na pohled nevinných věcí, které považujeme jen za smyšlenou věc, je pravda. Co byste například dělali, kdybyste zjistili, že Fraternitas fakt existuje (a existuje, jedná se o sektu). V duchu toho, co je na Mayském proroctví pravda, jsme s knihovnicí vedly opravdu zajímavý rozhovor. Zkuste si vzít knihu do ruky, sednou si ke google a vyhledávat si různé pojmy, budete koukat.

Když však nebudu brát v potaz, že je Mayské proroctví - Hadí spirála postavené na reálném základě, jedná se fajn knihu, sice složitější na pochopení plného rozsahu, ale za to nabitou akcí. Děj má spád, je vidět, že se blížíme k finále. Na poslední díl jsem zvědavá!

26.10.2014

Esej o tragédiiEsej o tragédiiE. LaBan

Těch pět hvězdiček, které jsem knize udělila, nejsou sice úplně čisté, ale kniha si je určitě zaslouží. Je to krásný a hluboký příběh, který každého musí okouzlit, chytit a nepustit, donutit se nad příběhem a nad vším v knize zamyslet. Moc se mi líbily tradice, které studenti a učitelé dodržovali, dělalo to Irvingovu školu tak osobitou. Tima jsem si docela oblíbila, ale podle mě Duncan neměl v knize příliš prostoru se projevit, takže na mě nijak pořádně nezapůsobil. Občas se ale mi pletly milostné životy obou hlavních hrdinů, Tim a Duncan mi splývali dohromady, ale jenom v prvních dvou třetinách. Když se pak začaly jejich osudy více proplétat, zjistila jsem, jak jsou ti dva odlišní. Timův příběh mě naprosto strhnul, respektive jeho vyprávění. Dokázala jsem se do příběhu úplně ponořit jako už dlouho ne.

Ačkoliv se to tak může zdát, kniha nebyla romantická, tedy ano, byla o lásce, ale především o té tragické a nenaplněné. Hlavním tématem byla tragédie a to bylo vidět. Konec... No, hodně mě překvapil, byla to jako rána do břicha. Celou dobu jsem očekávala něco velkého a dostatečně tragického, ale závěr mě opravdu hodně šokoval. Možná můžete celou dobu tušit, kam to všechno spěje s ohledem na Tima a jeho albínství. Ale přesto... Konec mě prostě dostal. Mimo to, obálka je vážně pěkná!

Upozornění: Nečíst v depresi! :)

28.11.2014

KořistKořistA. Fukuda

Jak tak koukám na komentáře ke Kořisti, vidím, že nikdo asi úplně nesdílí mé obrovské nadšení z této knihy. Mé čtení se skládalo z velkých šoků při náhlých a neočekávaných zvratech a odhaleních. Mohla jsem si myslet, co jsem chtěla, ale autor mi to vždycky vyvrátil a přivodil srdeční infarkt, po většinu času jsem jen šokovaně zírala a musela v duchu přehodnotit celý příběh a vše, co jsem o něm dosud věděla... Ačkoliv na e-knihy nejsem zvyklá, četlo se mi vážně dobře, nemohla jsem se odtrhnout. Autor dokáže psát hodně poutavě, zcela jsem se dokázala vžít do postav a situací, téměř na mě doléhal jejich pocit bezmocnosti před obrovskou hromadou krvelačných soumračníků. A pak ten konec! Jelikož čtečka není knížka a nemá tloušťku a přiložené soubory přidávaly stránky, konec přišel naprosto nečekaně s dalším šílených odhalením. Čekala jsem aspoň dalších pět stran, ale autor to nemilosrdně utnul na tom, z pohledu napínavosti, nejlepším místě. Jsem nadšená!

05.12.2014

Prvních 100Prvních 100K. Morgan

Méně je někdy více...
Přesně tahle věta sedí ke knize Prvních sto. Kdyby od všeho autorka trochu ubrala či něco úplně vynechala, udělala by mnohem lépe. Vyprávění z pohledu čtyř postav je poněkud zvláštní styl a hodně velké sousto. Jo, na konci knihy jsem si začala už trochu zvykat... Škoda jen, že mi vždycky byl aspoň jeden z té čtyřky dočasně nesympatický.
A pak mi tam absolutně chyběl děj! O čem to vlastně bylo? Děcka přistála na planetě a začala si budovat na Zemi zázemí. Ano, přesně o tom je celá kniha. De facto si stačí přečíst anotaci a víte, o čem to bude. Dobře, možná se nedozvíte, kdo se s kým líbal, či kdo se na koho naštval, ale bez téhle informace bych se já s klidem obešla.
Další věcí jsou náhledy do minulosti. Netuším, co je záměrem, ale mě ty vzpomínkové části bavily asi 100krát více, než samotný děj-neděj. Nakonec si z knihy pamatuji právě jen tohle.
Vůbec celých Prvních sto je kniha zaměřená spíš na vztahy a opět vztahy a pozor - opět vztahy, i když ty taky nejsou žádná sláva. Ze srdce bych Clarke doporučila, ať už si konečně udělá jasno v tom, s kterým chce být. Jim jde o život a oni řeší blbosti typu: Ona se s ním políbila, asi mi pukne srdce...

Na druhou stranu je kniha prostě natolik čtivá, vzpomínkové části jsou úžasné (ale s nimi je celá kniha zase překombinovaná), obálka je zkrátka elegantní. Proto 75%

30.12.2014

SaeculumSaeculumU. Poznanski

Skvělá a úžasně děsivá atmosféra! Originální nápad, geniální zpracování. Kniha, která vás vystraší, strhne, uchopí a už nepustí. Budete se bát, budete napjatí. Zároveň si budete klást si otázky, jak moc je všechno skutečné. Nepřestanete číst, dokud to neskončí. A za celou do dobu vás nikdy nenapadne, kdo za tím stojí.

Jinými slovy: slabší rozjezd, dechberoucí prostředek, totálně zprzněné poslední dvě kapitoly.

Chybičky by se našly, vlastně byste je ani nemuseli moc hledat. Ale Saeculum je něco, co se jen tak nevidí/nečte. 90% si určitě zaslouží. :)

14.02.2015

Jednou ano, dvakrát neJednou ano, dvakrát neC. Busby

Něco nezapomenutelného! Nikoliv tím, jak je to napsáno, ale svojí hlubokou myšlenkou, kterou autorka záměrně nechala otevřenou pro každého čtenáře.

Do dvou třetin jsem knihu považovala spíš za průměrnější román, který má sice dobré téma, ale jinak ničím nevyčnívá. To jsem si myslela do té doby, než jsem prodělala takový malý čtenářský infarkt. Jedno menší odhalení, které mě donutilo přehodnotit každičkou dosud přečtenou stránku knihy.

Téma, které se ze začátku zdálo být dobré, se nakonec ukázalo jako geniální, neboť ho autorka skvěle rozvedla. Představa jakési meziroviny mezi naším světem a tím nahoře... Dokonce mi skoro tekly slzy nad smutným příběhem Westa a Olivíe, který je zcela určitě výjimečný a nezapomenutelný. Jsem ráda, že autorka nechala konec otevřenější, ke knize se to hodí.

Jinak je vidět, že to je autorčina prvotina, sáhodlouhé odstavce, občas divnější věty, ještě si neumí tolik hrát se slovy, ale i tak má u mě obrovské plus.

Abyste vůbec pochopili smysl celé knihy, musíte se dostat až za ty dvě třetiny, protože jinak neporozumíte a to je velká škoda.

26.02.2015

0.4 – Soumrak civilizace0.4 – Soumrak civilizaceM. Lancaster

Nejenže je knížka praštěná a originální každým coulem, ona je totiž i naprosto nepředvídatelná s novým dokonale propracovaným pojetím a stylem. Rozuzlení vás překvapí (slabší povahy doslova šokuje), protože s něčím takovým jste se asi ještě nesetkali. Já teda fakt ne. Myslete si, co chcete, stejně vás autor na konci dostane. Škoda jen, že knize nebylo dopřáno většího prostoru. Sotva jsem se začetla (a věřte, že jsem se začetla hned, Kyleův styl vyprávění nic jiného snad ani nedovoluje), už jsem se musela s knížkou loučit.

Za mě 90% a doporučení!

09.03.2015

ProcitnutíProcitnutíK. Meyer

Nechci knihu přímo zatracovat, ovšem pár výtek bych k ní měla. Nápad zajímavý, zpracování už pokulhává, postavy doslova na zabití. Mrzí mě, že se příběh nejeví jako celek, ale spíš záznam jednotlivých událostí z kroniky sicilské mafie, které jsou sice napínavé, ale jinak postrádají návaznost na ty ostatní. A nad zápletkou stále ještě dumám.
Při čtení je třeba značná dávka trpělivost a fantazie.

10.05.2015

ArchivArchivV. Schwab

Rozuzlení nemá chybu! Byla jsem napnutá jako strunka v očekávání, jak se všechno rozmotá a kdo bude pachatelem. Jak už to bývá, napadali mě různí lidé, ale na toho pravého jsem nepřišla.
Archiv je jedna z těch knih, které se čtou skoro samy, navíc jsou dostatečně děsivé a nepostrádají ani sympatickou hlavní hrdinku.
Nápad mě nejdřív trochu děsil, hlavně jsem nechápala podstatu Archivu, ale musíte uznat, že originální je až běda.
Doporučuji :)

10.05.2015

Chvíle před koncemChvíle před koncemL. Oliver

V závěru se to ukázalo jako relativně čtivá knížka s zajímavých a rozpracovaným nápadem, ovšem začátky byly krušné. Knize proto musíte dát čas a prostor, protože pak vás určitě začne bavit.

01.06.2015

ÚnosÚnosK. Reichs

Po té, co jsem předchozí tři díly přečetla jedním dechem, jsem se do Únosu pořád nějak nemohla začíst a celá kniha mi utekla jako v mlze. I tak se mi kniha líbila, ale určitě v dohledné době plánuji re-reading, abych si Únos víc užila :)
Nejvíc mě ale dostala epilog! Zírala jsem s otevřenou pusou. Já chci další díl!

18.09.2015

SelekceSelekceK. Cass

Selekci jsem si chtěla ze zvědavosti také přečíst, když ji všichni tolik vychvalují. Měla jsem hrubou představu o tom, co na ní všichni vidí a ptala jsem se sama sebe, jestli to na mě také bude fungovat.
Výsledek?
Je to opravdu jednoduchá oddechovka (akorát tak na dovolenou u moře ;)), nad příběhem se nemusí nijak výrazně přemýšlet a stránky plynou docela rychle. Občas jsem objevila nějaké nesrovnalosti, ale nad těmi jsem nakonec mávla rukou.
Pokud se chcete na chvíli vrátit do princeznovských let, sáhněte po Selekci :)

Čísla – Na útěkuČísla – Na útěkuR. Ward

Námět je úžasný, trochu děsivý i vhodný k zamyšlení, ale obávám se, že nebyl využitý celý jeho potenciál. Text mi místy připadal jako bez života. Myslím, že pár vět navíc by některé pasáže skvěle oživilo a zbavilo je syrovosti. Příběh je to moc pěkný, ale chyběl mi tam nějaký vrchol.

Kniha se mi tedy líbila, ale myslím si, že mohla být napsaná i lépe.

17.10.2015

Čísla 2 – ChaosČísla 2 – ChaosR. Ward

Oproti prvnímu dílu rozhodně došlo k zlepšení, více promyšlený děj, více napětí, více zvratů, více rozvinuté charaktery postav a jejich vývoj. Ke konci jem napětím skoro ani nedýchala!

29.12.2015

Dcera kostí a dýmuDcera kostí a dýmuL. Taylor

Už zase jsem se zamilovala. Karouin svět mě oslovil a zaujal, celá kniha se krásně četla a jen mě překvapovala. Líbil se mi výběr bytostí i prostředí, oblíbila jsem si postavy. A autorka má bezpochyby cit pro jazyk. Dceru kostí a dýmu vám mohu jedině doporučit.

18.01.2016

Kdybychom se neviděliKdybychom se neviděliC. Hand

Kdybychom se neviděli vám dává jednu jistotu. Dotkne se vás. Třeba já jsem dočetla poslední stranu a najednou se rozplakala, ačkoliv nemohu říct nad čím konkrétně, protože konec je v rámci možností dobrý. Možná vás odrazuje depresivní a neradostné téma. Já ale teď rozhodně nelituji, autorka se dotýká skutečných problémů a přináší i jejich možné řešení.

28.01.2016

1 2 3 4 5 6 >