Attia Attia komentáře u knih

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

V případě druhého dílu mě už neustále omílaný vztah těch tří hlavních hrdinů přestával bavit. To, jak se Calla nemohla pořád rozhodnout, sáhodlouhé úvahové pasáže, opakované motání Rena do chvil se Shayem... Aspoň, že na konci v tom začínala mít jasno.
Naštěstí se tyto nedostatky vykompenzovaly akčností, zvraty a nečekanými odhaleními. Je vidět, že má autorka celý příběh pěkně promyšlený. I tak se mi jednička líbila o kapku víc.

08.07.2015 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Kniha se mi četla velmi dobře, ačkoliv jsem občas mívala pocit, že se tam neřeší nic jiného, než jen zamotaný vztah hlavní hrdinky s Shayem a Renem. Kupodivu mi Calliny neustálé úvahy a přelétání sem a tam nevadily, i když dějově se toho za téměř 400 stran nic nestalo. Autorka prostě píše mimořádně poutavě. Moje první zkušenost s vlky byla tak pozitivní.

08.07.2015 4 z 5

Hrobka stínů Hrobka stínů Peter Lerangis

Zdá se, že pan autor se začíná konečně zlepšovat. Hrobka stínů se mi četla lépe než předchozí dva díly, občas jsem sice měla stále problémy představit si místa a scenérie, které autor popisoval, nicméně po stránce dějové musím říct, že je kniha docela povedená. Za zlepšení přidávám jednu hvězdičku.

30.06.2015 4 z 5

Ztraceni v Babylonu Ztraceni v Babylonu Peter Lerangis

Autor vážně neumí popisovat, díky tomu jsem si nedokázala představit žádnou ze zmiňovaných budov, míst atd.
Příběh je bezpochyby zajímavě zpracovaný a kupodivu stýká i mnohá nečekaná odhalení, ale na druhou stranu má autor ještě stále co vylepšovat.

25.06.2015 3 z 5

Povstání kolosu rhodského Povstání kolosu rhodského Peter Lerangis

Samotný nápad je zajímavý a relativně dobře zpracovaný, avšak podle mě je autor strašný zmatkář. Obzvláště v jeho popisech jsem se dokonale ztrácela, občas i při akčních scénách. Jakoby se mu v hlavě odehrávaly myšlenkové pochody, které nestíhal přepsat na papír. Některé věci jsou na celé knize silně nedotažené.
Ale jelikož má kniha opravdu velká písmena, hravě si ji přečtete třeba za dva dny. Doporučuji ji o trošku mladším čtenářům, kteří mají rádi akční knihy s špetkou historických faktů a trochou tajemna.

19.06.2015 3 z 5

Stoletý stařík je skvělé literární dílo, které by rozhodně mělo patřit do základní výbavy každého knihomola. Pana Jonassona moc chválím, že dokázal sepsat něco tak úžasného - neuvěřitelnou porci zábavy v papírové podobě.

19.06.2015 4 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Rve mi to srdce, že knize musím dát jen 4 hvězdičky, avšak druhý díl bohužel nepřekonala, emoční prožitek je menší a počet infarktů způsobených nečekanými obraty v ději se snížil na polovinu. Tím nenaznačuji, že by to nebyla dobrá kniha. Právě naopak. Fukuda opět vytěžil ze svých pisatelských schopností to nejlepší a čtivost, napětí, zvraty a nečekaná odhalení jsou zaručena. A jako bunus k tomu, konečně je příběh ucelený a plynulý bez podivných nesrovnalostí.

Past je rozhodně zdařilý závěr celé jedné výjimečné série a já ji mohu s radostí doporučit.

01.06.2015 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

V závěru se to ukázalo jako relativně čtivá knížka s zajímavých a rozpracovaným nápadem, ovšem začátky byly krušné. Knize proto musíte dát čas a prostor, protože pak vás určitě začne bavit.

01.06.2015 4 z 5

Píseň zvěrokvarka Píseň zvěrokvarka Jasper Fforde

Roztomile výstřední kniha. Hlavní hrdiny si zamilujete a s nimi i všechny ztřeštěné odlišnosti jejich země.

Doporučuji.

23.05.2015 5 z 5

Železný muž Železný muž Ted Hughes

Milá a čtivá knížka maximálně na hodinku :)
Nápad je hodně zajímavý a poučný.

23.05.2015 4 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Nic pro mě. Mohu jen doufat, že já jsem ve třinácti nebyla až takhle naivní, nesnesitelná a hloupoučká. Občas jsem měla chuť trhat stránky, ale jinak se to četlo snadno.
Alespoň jsme se s kamarádkami pobavily při dramatickém ztvárnění posledních stran děje v podání našich klučičích přátel, z nichž někteří se ukázali jako těžcí romantici. :D

18.05.2015 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Velká pochvala za zlepšení. První díl byl skvělý, druhý však ještě o kousek lepší. Tak to má být :)
Když jsem knihu četla, vážně jsem se bála. Prolínání snů a reality, nočních můr za bílého dne... Neuvěřitelně čtivé, napínavé, rozuzlení překvapivé.
Těším se na poslední díl.

11.05.2015 5 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Z knihy, na které mě původně zaujala jen její obálka, se nakonec vyklubalo příjemné čtení. Prostě oddychovka, zajímavé noční můry, ale víc nečekejte.
Akorát souhlasím s muchomurkou, série to bude dlouhá.

10.05.2015 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Dokonale popsaný utopický svět! Jemný, čtivý příběh s nádherou myšlenkou. Konec je pro mě pořád trochu záhadou, nevím, zda - li jsem si z něj odnesla to pravé.
Doporučuji!

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Připravte si nejméně troje nervy. S nadlidským úsilím jsem přečetla 6 povídek.
Možná za pár let budu Lustigovu tvorbu vnímat pozitivněji, ale prozatím to pro mě bylo jen nutné zlo v podobě povinné četby.

10.05.2015 2 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

S Darrenem jsem měla až doposud špatné zkušenosti, čtyři knihy od něj mě zklamaly.
Ale v tomhle případě... Je to jiné! Knih se zombie tématikou jsem zatím nepřečetla mnoho a z této rozhodně nejsem zklamaná. Z B jsem měla rozporuplné pocity, nakonec jsem si ji však oblíbila.
Jediné mínus podle mě spočívá v tom, že zombie se v knize objevily až na poslední chvíli. Připravte se na 100 zajímavých, leč okecavácích stránek, ale pak už to pojede! :)

10.05.2015 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Rozuzlení nemá chybu! Byla jsem napnutá jako strunka v očekávání, jak se všechno rozmotá a kdo bude pachatelem. Jak už to bývá, napadali mě různí lidé, ale na toho pravého jsem nepřišla.
Archiv je jedna z těch knih, které se čtou skoro samy, navíc jsou dostatečně děsivé a nepostrádají ani sympatickou hlavní hrdinku.
Nápad mě nejdřív trochu děsil, hlavně jsem nechápala podstatu Archivu, ale musíte uznat, že originální je až běda.
Doporučuji :)

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Nechci knihu přímo zatracovat, ovšem pár výtek bych k ní měla. Nápad zajímavý, zpracování už pokulhává, postavy doslova na zabití. Mrzí mě, že se příběh nejeví jako celek, ale spíš záznam jednotlivých událostí z kroniky sicilské mafie, které jsou sice napínavé, ale jinak postrádají návaznost na ty ostatní. A nad zápletkou stále ještě dumám.
Při čtení je třeba značná dávka trpělivost a fantazie.

10.05.2015 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Bez chybiček:) Kniha, kterou mohu jen doporučit.
Skvěle zpracovaná tradiční pohádka o Popelce ve futuristickém hávu s dokonale propracovaným prostředím věrohodné budoucnosti.
Cinder jde jen číst a číst a číst, dokud nebudete až na konci. A pak můžete litovat, že nemáte po ruce další díly. Na pokračování se moc těším :)

Golema a džin v New Yorku Golema a džin v New Yorku Helene Wecker

Bohužel jsem knihu nedočetla, ačkoliv musím pochválit velmi pěkný nápad a opravdu nevšední hlavní postavy. Na druhé straně mi však vadilo, jak je text zdlouhavý a místy nepřehledný kvůli prolínání vzpomínek a současného děje.
Doporučuji těm, kteří mají trpělivost dostatek :)

10.05.2015 2 z 5