Attia Attia komentáře u knih

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Gilles Legardinier

Kniha mě vážně potrápila. Nejednou. Musela jsem investovat ohromnou dávku trpělivosti.
Nicméně nepopírám, že se autorovi povedlo stvořit něco skutečně ohromujícího, dojemného, emocemi přetékajícího. Jen se mu zřejmě úplně nepodařilo vystihnout cílovou skupinu, takže ať už Srdeční záležitost bude číst dospívající nebo dospělý, v něčem se najde, v něčem naopak bude spíše tápat.

11.11.2016 3 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Pociťuji tolik emocí stejně jako jsem cítila u prvního dílu, ale tyto jsou diametrálně odlišné. V pokračování jsem čekala ledacos, ovšem autor mě stejně šokoval.

Pokud nebudete jen povrchními čtenáři, povšimněte si celkového hloubky příběhu ale výrazného poselství.

04.11.2016 5 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Kniha je opravdu strhující - střední škola je pořádná divočina plná nástrah a nebezpečí. Přežití není zaručeno.

17.10.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Vlastně je to skvělá dystopie opřená o skutečné události doplněná o hodnotné poselství. Ale ten jazyk... Holé, sekané věty, abnormální používání slovíčka ví: Connor ví, že... Risa ví, že... Lev neví, co... apod. Zkrátka jsem se nemohla vůbec začíst a prala se s každou stránkou, což je škoda, protože příběh je jinak velmi zdařilý.

07.10.2016 3 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Téma zajímavé a neotřelé. Téma, o kterém se nemluví. Téma s velkým potenciálem.
Kniha byla sice čtivá a napínavá, ale chybělo mi tam nějaké pořádné boom! A hlavní hrdinka mi zkrátka nesedla - poslední dobou narážím na knihy, kde ze dvou kamarádek / sester umře "ta lepší" a přeživší si najednou uvědomuje, jak ztratila svoji zářnější polovičku a bez ní není nic. A tak vzdychá a vzdychá.... Právě proto jsem ke Cody sympatie hledala jen těžko.

03.10.2016 4 z 5

Přímo do srdce Přímo do srdce Bill Condon

Překvapivě kniha nebyla tak hrozná, jak jsem se podle hodnocení obávala. Sice krátká, zbytečně uťatá a co to je za mánii, že se všem knižním hrdinkám líbí Na větrné hůrce?????
Na válení k moři fajn čtení. 70%

29.09.2016 4 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale nakonec mě kniha chytla.
V mnohém mi tedy připomíná Harryho Potřeba, ale přesto je také originální :)

29.09.2016 4 z 5

V podzemí V podzemí Darren Shan (p)

Hlava mi to nebere. Vskutku prapodivný příběh, co jím autor sleduje, to by mě opravdu zajímalo.
Ale kniha se čte jinak dobře a rychle.

22.09.2016 3 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Knihu s takhle krásnou obálkou jen tak nepřehlédnete.
A když je uvnitř stejně úžasná a svěží jako navenek, je to něco jako dvojitá výhra! :)

22.09.2016 5 z 5

Pod křídly vran Pod křídly vran Jacob Grey

Ke knize jsem po dávce špatných ohlasů přistupovala trochu skepticky, ale ve výsledku mě opravdu mile překvapila. Četla se skoro sama a Kráka jsem si moc oblíbila.

22.09.2016 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Chtěla jsem dát tři hvězdičky, protože věřím, že si je kniha zaslouží.

Ale ne. Nejde to. Ke konci jsem proklínala každou stránku, která mě dělila od konečného zaklanutí knihy. Přitom všude jinde čtu tak nadšené ohlasy!

Mě však Stínová královna absolutně minula.

17.09.2016 2 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Z knihy mám rozporuplné, až rozpačité pocity. Zaráží mě určitá naivita a prazvláštní chování hlavních postav, ale na druhou stranu rozuzlení a odhalení vraha bylo velmi nápadité.

14.09.2016 3 z 5

Apokalypsa Z: Začiatok konca Apokalypsa Z: Začiatok konca Manel Loureiro

Miluji tématiku zombie apokalypsy, takže se mi autor perfektně trefil do noty. Díky formě blogových a později deníkových zápisků mi příběh i jeho hlavní hrdina hned přišel bližší.
Občas jsem sice narazila na drobné nesrovnalosti či nelogičnosti, někdy tempo kolísalo, ale čert to vem, kniha se mi moc líbila.

14.09.2016 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Kniha se mi četla dobře, byla napsaná originálním způsobem, nepostrádala nápad, obsahovala spoustu zajímavých nápadů a prvků.
Ale ta holka byla vážně potvora!

01.09.2016 4 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Nikterak ohromující, bohužel. Do příběhu jsem se moc nedokázala ponořit, většina postav mi nebyla zrovna dvakrát sympatická, ale fotografie opět nezklamaly!

29.08.2016 3 z 5

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Vážně čtivé a napínavé, i když na můj vkus možná příliš zamotané.

29.08.2016 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Ani fakt, že jsem celou dobu dobře věděla, jak to skončí, mě nezkazil čtení.
Doporučuji číst pouze v létě, jinak kniha ztratí svoje jedinečné kouzlo!

21.08.2016 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Na knize se mi líbí především to, že nejde jen o nějakou bezduchou dystopickou akční řezačku, kde je spousta krve a mrtvol. Autor se příběhu snaží dodat jakýsi hlubší podtext, jehož smysl přiznám se, jsem občas zcela nechápala. Plno náznaků a skrytých narážek, které si musíte domyslet.
Ale jinak se mi Nekonečné moře četlo skvěle! Těším se na poslední díl :)

17.08.2016 4 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Překvapivě dobrá a čtivá kniha, která má nápad a pěkně ubíhá.

14.08.2016 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Podle názvu jsem čekala něco trochu jiného a vůbec jsem měla takovou utkvělou představu, která mi byla krutě vyvrácena! Ale nestěžuju si, kniha se četla dobře. Na to, že to je pro někoho nudná klasika, mě se líbila.

31.07.2016 4 z 5