Attia Attia komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po pomalejším a váhavějším rozjezdu se pak už neustále něco dělo, autorka přicházela s dalšími a dalšími zvraty (občas až moc fantastickými i na fantasy žánr), které hrdinům znesnadňovaly splnění bláznivého úkolu. Do poslední strany se situace nepředvídatelně měnila a přinášela nová a nová šokující překvapení. Sice mi trvalo, než jsem se začetla, závěr jsem si ale užívala na sto procent.
Šest vran se perfektně hodí pro milovníky klasické, čisté fantasy. Avšak doporučuji předtím sáhnout po Griše, protože tím předejdete zmatenost a Šest vran si užijete o to víc.

28.11.2017 4 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Vadila mi jedině zdlouhavost, jinak jsem dost nadšená!

28.10.2017 4 z 5

Pobočník Pobočník D.M. Cornish

Za mě jedna s nejočekávanějších knih. Jako mladší jsem Rosamundova dobrodruštví milovala a díky třetímu dílu jsem se mohla tak trochu vrátit o pár let zpět. Naprostá spokojenost!

17.10.2017 5 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :)
Napětí, akce a výborná gradace!

11.09.2017 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Autorka se zlepšila. Takže pokud vás první díl nezaujal, nevzdávejte se a zkuste i druhý :)

02.09.2017 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.

28.08.2017 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.

26.08.2017 4 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Neobyčejné oficiálně prohlašuji za ohromující knihu s líbivou obálkou a propracovaným vnitřkem. Kromě skvělého děje, akčního a dynamického spádu a spousta napětí zde najdeme i morální otázky týkající se dobra zla, svědomí, pocitů viny i odůvodnění k mstě a vlastním činům. Konečně se objevil v literatuře objevil i netradiční příběh o klasických superhrdinech, které ovšem staví do nové, nezvyklé role. Jedná se sice spíš o komorní knihu s menším počtem postav, o to lépe zpracovaná a kvalitní však je. Vřele ji mohu doporučit.

26.08.2017 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Spící obři, prvotina z pera Sylvaina Neuvela, si mě bezpochyby získala. Dokázala to nejen svojí překrásnou vizuální stránkou, netradičním způsobem zpracování a vyprávění, ale také napínavým a čtivým příběhem, který v sobě ukrývá vše, co mám v momentální chvíli nejradši. Nechybělo zde mnoho napětí, překvapujících zvratů i šokujících tajemství. Další díly slibují velkolepé pokračování a já jsem opravdu zvědavá, kam nás Obři zavedou.

19.07.2017 4 z 5

Osm dní Šakala Osm dní Šakala Mariam Petrosjanová (p)

Jakmile si zvyknete na autorcin nezvykly a dost komplikovany styl vypraveni, kniha vas prekvapive zacne bavit a neni snadne se od ni odpoutat.

04.07.2017 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Príbeh byl prilis zdlouhavy a tocil se okolo toho sameho. Jak me bavila Pata vlna, tak me Posledni hvezda nudila a mátla. V knize najdete spís spoustu filozofie než smysluplné akce, ale zaver se autorovi moc povedl.

04.07.2017 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Caraval je nádherná kniha plná magie a kouzel, která potěší každého milovníka fantasy a young adult. Nechte se unést krásami a divy přetékajícím světem a napínavými příběhem plným zvratů a překvapení. Občas sice narazíte na nelogické mezery a přešlapy, kniha má pár much a nedotahů, postavy se někdy chovají podivně a trochu otravně, ale jinak u mě panuje všeobecná spokojenost. Pokud hledáte něco příjemného na oddech a relax, rozhodně Caraval doporučuji.

16.06.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Pokud jste skeptičtí k razítku Světový bestseller, v případě Temné hmoty je to oprávněné označení. Bezpochyby význačné dílo má dobře našlápnuto k získání titulu Kniha roku, i když je teprve červen a kdo ví, co nám svět literatury letos ještě přinese. Ode mě si však bez debat zaslouží nejvyšší hodnocení, protože už dlouho jsem nečetla nic tak úžasného, dechberoucího, promyšleného ani napínavého. Temná hmota je zkrátka nej v mnoha ohledech.

03.06.2017 5 z 5

Otolína ve škole Otolína ve škole Chris Riddell

Otolína ve škole stále neskutečně milá, čtivá a příjemná dětská kniha s lehkým nádechem bláznivosti a s neuvěřitelně krásnými a ohromujícími kresbami toho nejtalentovanějšího ilustrátora, kterého znám.Zaujme nejen děti, stejně tak potěší a osloví i starší jedince, kteří si u této knížky mohou odpočinout, zarelaxovat i se pobavit.

28.05.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Probuzení Simona Speara je v mnoha ohledech klasickou young adult knížkou plnou klišé, ale Simonovi a jeho lásce ke sladkému prostě neodoláte!

27.05.2017 5 z 5

Černý roj útočí Černý roj útočí Jacob Grey

Stejně jako jednička čtivé a napínavé, i když spíš pro mladší čtenáře :)
Jsem zvědavá, jaký nepřítel přijde ve trojce.

27.05.2017 4 z 5

Smečka ze čtvrtého pokoje Smečka ze čtvrtého pokoje Mariam Petrosjanová (p)

Stejnou měrou matoucí jako nesmírně fascinující!

17.05.2017 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha Stačí jen chtít sice nepřinesla sice nic nového, ale opět zdůraznila, jak nebezpečným místem se internet může stát. Samozřejmě je hra NEED vyhnaná trochu do extrému, ale myslím si, že by si mladí lidé měli knihu přečíst a popřemýšlet o tom, co na sociální sítích sdílí, nebo co by byli ochotni udělat za odměnu. Příběh se krásně čte, napětí je přítomné po celou dobu a děj perfektně graduje až do výtečného a překvapivého finále.

08.05.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.

03.05.2017 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Kdo se nejdřív koukne na seriál a pak sáhne po knize, ať se nediví, že se mu nebude líbit.

17.04.2017 4 z 5