Attia Attia komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velice dobrá volba četby k maturitě, strhující vyprávění.

17.11.2018 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Na Odvrácené straně je skutečně perfektní název, neboť příběh nesoucí se v noir stylu je temný a ještě temnější s ostrým a břitkým humorem (který silně balancuje na hraně vtipnosti, občas už je za ní) a vysokou úrovní ironie a cynismu. Na nikoho není brán ohled. Bohužel ani na čtenáře ne.

12.07.2018 4 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Přesně takovou knihu jsem potřebovala! Svižné, čtivé a překvapivě nervydrásající.
Konec mě docela rozhodil.
Doporučuji!

01.07.2018 5 z 5

Drž mě, když padám Drž mě, když padám Miroslava Varáčková

První knížka od této autorky a musím říct, že mě Miroslava mile překvapila!
Příběh sice není nijak originální ani rozvinutý, ale nicméně po vypravěčské stránce nesmírně poutavý a emočně silný. Myslím, že je to obstojný výkon.

05.06.2018 4 z 5

Neuvěříte, co se stalo potom Neuvěříte, co se stalo potom James Goss

Opět nadupaná a pořádně akční jednohubka. Jednoduchý, ale zajímavý a docela drsný příběh a zápletka, překvapivé rozuzlení. Prostě fajn dílko.

05.06.2018 4 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Spící obři jen připravovali bojové pole - v druhém díle se příběh konečně rozjel na plné obrátky! Probuzení bohové jsou i s drobnými chybami opravdu skvělé dílo.

31.05.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Škoda překombinovanosti - vypravování ze 4 pohledů se autorce trochu vymklo z rukou, také nevybalancovala poměr v dějovosti - dlouho se nic nedělo, pak se situace bleskurychle vyřešila. Ale jinak zápletka velice zajímavá, příběh podaný ve stylu show, proč ne?

21.05.2018 4 z 5

Jízda Jízda Guy Adams

Určeno spíše pro fanoušky seriálu, protože ostatní smrtelníci (jako já) v tom budou mít asi docela guláš. Příjemná a čtivá jednohubka, která rozhodně neurazí a dobře zabaví, ale postrádala jsem souvislosti.

12.05.2018 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Myslím, že tohle je na mě jakožto osmnáctiletou dívku, která fyzice doopravdy moc nerozumí, až moc složité a hluboké. :D

12.05.2018 3 z 5

V pasti času V pasti času Madeleine L'Engle

Takové roztomile jednoduché a naivní, ale pro malé čtenáře ideální! :)

20.04.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Čtivé, fascinující, znepokojivé.
Perfektní!

20.04.2018 5 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Problém je, když propagace nasadí laťku příliš vysoko a udělá z knihy něco trochu jiného, než ve skutečnosti je. To pak logicky čekáte něco obrovského a lehce se stane, že jste ve výsledku nemile překvapeni.

02.04.2018 4 z 5

Kniha působí nejprve jako vytržená z reality, ale jakmile ukáže svoji pravou tvář, pochopíte její silné poselství. Zároveň oceňujii velkou originalitu a čtivost.

18.03.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!

27.02.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kdybych byla o 2-3 roky mladší, asi bych knihu hodnotila 5 hvězdičkami, protože je nabitá akcí od začátku do konce, autor má v rukávu pár překvapení, navíc se za fantasy příběhem skrývá mnohem hlubší myšlenka...
Opravdu zdařilá knížka, akorát spíš pro čtenáře kolem 15 let.

26.02.2018 4 z 5

Krycí jméno E219 Krycí jméno E219 Terry Shaft (p)

Autorka možná měla pár let počkat...
Nápad fajn, ale přebitý dost špatným zpracováním.
50% max.

08.01.2018 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.

31.12.2017 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Ehm...
Nudila jsem se. Minimálně polovina textu by se dala vyškrtat.

04.12.2017 3 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Kniha je zcela jistě fantasy, zároveň však znepokojivě připomíná dnešní svět, jedná se o zajímavou a neobvyklou verzi tohoto žánru, což je příjemně osvěžující.

Doporučuji všem náročnějším a mlsným čtenářům.

03.12.2017 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Velmi originální, propracovaná a tématicky rozmanitá kniha přibližující čínskou kulturu. Tohle politické hard sci-fi mě bavilo, ale bylo to těžké čtení :D

28.11.2017 4 z 5