Atira Atira komentáře u knih

Výzva Výzva Elle Kennedy

Knížka se mi opět velmi líbila, byla plná humoru a skvěle jsem se bavila, přesto se věnovala i vážnějším problémům, což jí dodávalo hloubku. Jediné, co mě trochu mrzí a stalo se mi u autorky už víckrát je, že ty konce vypadají hodně uspěchané, jako by psala a najednou si uvědomila, že jí do maximálního limitu zbývá pár stran a tak to všechno prostě honem ukončila. Zanechává to ve mně pocit neúplnosti a mírné nespokojenosti, protože celá kniha plyne určitým tempem a pak najednou... Ne. Proto, ač nerada, ubírám jednu hvězdu.

10.05.2021 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Poněkud mě mrzelo, když jsem po přečtení závěru od pana Klímy zjistila, jak drasticky byl příběh skutečného Jana upraven, jen aby byl dostatečně "dramatický a divácky zajímavý", přišlo mi to trochu jako znevážení života skutečné a velmi zajímavé osobnosti, jejíž osudy mi přišly dost zajímavé i bez toho "přikrášlení", proto mám ve výsledku z knihy velmi rozporuplné pocity. Hodnotím nakonec o hvězdu víc, jen díky závěrečné části pana Klímy.

19.10.2020 4 z 5

Letopisy dračích jezdců Letopisy dračích jezdců Nicole Conway

Vhodné spíše pro mladší čtenáře, ale i když nejsem cílová skupina, tak se mi kniha četla rychle a příjemně. Dobré oddechové čtení na jedno odpoledne.

18.06.2020 4 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Bohužel za mě velké zklamání, slabší průměr v žánru, ke konci jsem se musela do čtení skoro nutit. Nejednou jsem si vzpomněla na Mahaněnkova šamana, který mi však přišel o něco lepší a čtivější než toto. Nějak pro mě bylo těžce uvěřitelné, že hlavní hrdina je zkušený hráč, naopak mi přišlo, že ho jeho sestra musela většinu času "zachraňovat" před hloupým jednáním. Ta sama o sobě je zvláštním, takovým plochým charakterem (i když možná jsem jen nepochopila autorovy záměry), vlastně jediný dojem, co mi z ní utkvěl bylo její zdůrazňované postižení a to, že působí jako hlavní taktik... Absolutně nepochopitelné a neuvěřitelné je pro mě i jednání Kiry. Nepřipadám si také jako kdovíjaká háklivka, ale mínění hlavního hrdiny o ženách mi bylo poněkud nepříjemné.
Ve výsledku váhám, zda vůbec budu pořizovat další díly, protože mi přijde, že jsou v tomto žánru i daleko lepší tituly.

18.06.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Přišlo mi ještě lepší než Kulti. Dost pomohlo i to, že zřejmě proběhla lepší korektura textu, takže plynulé čtení nebylo ničím narušováno. Skvěle jsem se bavila a zhltla knihu doslova za několik hodin, vřele doporučuji.

02.05.2020 5 z 5

Proměněná Proměněná Morgan Rice

Popravdě nevím, co říct, kniha mi přišla taková nijaká, nápad vypadal zpočátku zajímavě, ale zpracování dost pokulhávalo. Bez nějakého velkého uvedení do děje nebo jakéhokoliv vysvětlení. Vlastně mi přišlo, že skoro polovinu knihy byla hlavní hrdinka jen vláčena a všechno se dělo bez jejího přičinění a tak nějak mimo ni, jako by se jí to ani netýkalo. Připadala mi emočně plochá a nezajímavá, ale to může být jen můj názor, nedokázala jsem se do knihy opravdu začíst a chvílemi jsem se vyloženě nudila. Možná jsem příliš náročná a tato kniha prostě jen neodpovídala mým standardům. Tato série má mít docela dost dílů, možná by nebylo od věci zkrátit je do jedné knihy, která by podala ucelený náhled a mohla tak vynechat nezáživné pasáže o ničem.

13.11.2017 odpad!

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Kniha je velmi originální, napínavá a emočně uvěřitelná, četla se skoro sama, i když některá fakta byla předvídatelná, přesto mě závěr dovedl překvapit. Za mě tedy velmi příjemné čtení, které se nedá lehce odložit.

12.03.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tato kniha mě zaujala svou anotací, byla první od této autorky, se kterou jsem se setkala a po zdlouhavém hledání v knize ji i zakoupila. Přečtená byla za několik hodin. Je napsaná čtivým způsobem a plyne rychle, kdybych věděla, že druhý díl má vyjít až za dlouho, asi bych její přečtení odložila, protože vyvolala spoustu otázek, ale nedala moc odpovědí a já nevím, jak teď vydržet do pokračování, abych zjistila, co bude dál a jestli budou alespoň některé z mých otázek zodpovězeny.

17.02.2017 5 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Strhující děj, který vás nenechá ani chvíli si odpočinout, hlavní hrdinka ve svém až naivním přesvědčení, že o svém životě bude rozhodovat pouze ona, bojuje proti nepříteli, aby zachránila vše, co je jí drahé. Jako hlavní obranu používá drzost a své schopnosti. Nemusí sednout každému, ale rozhodně se jedná o příjemné počtení.

13.07.2016 5 z 5