Atheas Atheas komentáře u knih

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Nemám moc v lásce českou literaturu, ale toto mě dost dojalo.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Lepší než film. Více příběhu, více dojmů, ale hlavně o dost skutečnější než film.

Ohnivá brána Ohnivá brána Steven Pressfield

Lepší než film, a nejlepší z autorových knih a snad i jeden z nejlepšich historických románu.

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

K této utlé knižečce je je více pravdy než v Ottovem slovníku. Budu se k ni vracet po celý život.

Germinal Germinal Émile Zola

Tak to stojí za to !!! Hlavu vzhůru, i když je to někdy děs číst podobné knihy, ktéré ukazuji svět jaký je, jsem rád, že jsem to přečetl. Mám zas o jeden poznatek více o hornícich a jejich životě :(

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Pro mě osobně je tato kniha neuvěřitelným zážitkem :))

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Sicilian, pro mě nejsympatičtější partyzan všech dob :)))

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Začátek velmi exotické detektivni ságy Sana Ičira ze 17. stol. a jeho komplikované kariery. Pro mě nejlepší dil.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejlepší díl celé serie :)))

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to krásná a úžasná kniha plná moudrosti :)))

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Čte se celkem dost těžce, je to velice duchovní, tlači to silně na lidskou mysl a během celé knihy se musí přemýšlet. Ale poté si člověk uvědomí, že i ticho může být krásné.

Theova cesta Theova cesta Catherine Clément

Zajimavé, pestré a zábavné, všechno pěkně v jenom, zdá se mi to celkem dost podobné Sophiinu světu.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Pan prstenů je skutečně vice než příběh. Vidím v něm poselství pro příštích par generací. Je povinností každého čtenáře jej mít v osobní knihovně. Je to neuvěřitelný příběh plný krásy a moudrosti. Obrovský rozsah pro mě, ale dostal až po přečtení Silmarilionu