Atamone Atamone komentáře u knih

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Naprostá a nejbazálnější klasika české literatury pro mládež. Pane Foglare, děkuji, moje dětství se neslo v duchu vašich naivních, přesto tak úžasných, knih!

Nezahrada Nezahrada René Vaněk

Nezahrada mi opravdu sedla. Sbírka povídek, které můžou působit extrémně přehnaně, zvráceně či fantasmagoricky, přesto však mají vždy hloubu a skrytý podtext. A jsou často neskutečně humorné (koupelna se zazděným oknem a hlavně parazit!!!

To To Stephen King

Kniha dlouhá jako písnička, přesto jsem ji zhltl na posezení. Nebojím se prohlásit, že jde o nejlepší Kingovku! Bible hororové literatury! Ať žije Pennywise!

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Dospívání není snadné. Knížka je autentická, živá, přesvědčivá. Rozhodně nelituji, že jsem si ji zakoupil a přečetl. Pěkné čtyři hvězdičky si jistě zaslouží.

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Jednoduše strhující knížka. Vše od Petry Soukupové stojí za přečtení, Marta v roce vetřelce je ale počin, který je mi z několika soukromých důvodů velmi blízký.

Škvár Škvár Charles Bukowski

Škvár mě jednoduše nadchl. Má všechno, co má správná kniha mít. Veškeré ty přesahy do absurdna a Bukowského literární experimentování, ke kterému ke konci života inklinoval.... Zkrátka super věc.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Za mě fajn. Nemesis mě nezklamala. Opět velmi zajímavá gradace děje a několik neotřelých detektivkových nápadů. Poslechl jsem si i audioknihu a i ta byla fajn. Pět hvězdiček.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tato kniha severského autora mě docela příjemně překvapila. Zajímavá gradace děje, "neokoukané prostředí," nápady. Hlavní hrdina mi svým způsobem přirostl k srdci. Na pět hvězdiček to ale není.