asterixka asterixka komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Při každé další knize Jo Nesbø si připomenu, jak skvěle umí psát. Další HH nezklamal, naopak!

26.10.2023 5 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Nejde hodnotit hůře, než plným počtem. Knihy Michaela Robothama absolutně splňují všechny mé požadavky a obě série mají setrvalou - nadstandardní kvalitu. A já jsem opět natěšená na pokračování :)

20.02.2023 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Milé příběhy pro milovníky (nejen) koček. Tak si představuji oddychové čtení :)

29.01.2022 5 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Tato kniha byla jedna velká tragédie; zejména stylem psaní, příběhem a v neposlední řadě chybami v překladu. Nedoporučuji.

29.01.2022 1 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Miluji styl psaní Jakuby Katalpy, svou úsporností dokáže neuvěřitelné. A to se jí daří zejména v historických souvislostech, jak už ukázala v knize Němci. Za mě kniha roku (spolu s Šikmým kostelem).

18.10.2020 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Takový pohádkový, duchařský, ale v žádném případě horrorový příběh. Očekávala jsem slabší, ale mrazivou kingovku a dostala sladkou pusu na dobrou noc :)

18.10.2020 3 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Jednoduše geniální! Zážitek z knihy (audioknihy) umocněn načtením Petra Čtvrtníčka. Skvělé.

07.08.2020 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Dánovka jak má být, super, a bez politiky ještě o fous lepší :) Miluju ty vtípky vraždárskej partičky... Jinak všechny knihy Dominika Dána poslouchám; tato je druhá, kterou jsem slyšela namluvenou panem Mňahončákem a už jsem si úplně zvykla, myslím, že Martin Mňahončák je velmi solidním nástupcem pana Mariána Geišberga, bez kterého jsem si nedovedla audioknihy představit.

12.07.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nevím, jako kladnou záležitost bych na této knize našla... líbila se mi snad obálka. To byla tak nebetyčná blbost! Příběh plný nelogičnosti, lidské hlouposti a nedůvtipnosti, a zejména styl psaní...úplně katastrofální. Co se týká napětí - gradaci napětí bych porovnala k popisu plavby na výletním parníku.... A to jsem byla taaak velmi natěšená na celou vysoce hodnocenou sérii od Anhema a začala zodpovědně první částí.
Všem, kdo mají rádi kvalitní krimi, vysoce nedoporučuji! A příště si dám velký pozor na další "novou senzaci v žánru severské krimi".

13.06.2020 1 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Překvapivé, nečekané rozuzlení, ale jinak bych knihu zhodnotila jako lehce se čtoucí, "běžně napínavou" :)

25.03.2020

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jedna velká deprese. Přímo ze života. Pro mnohé matky, otce, rodiče. Ode mě pět smutných hvězd.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje druhá kniha od L. Zibury a za mě opět skvělý čtivý cestopis, plný zajímavých postřehů, které podněcuje zejména setkávání s těmi nejobyčejnějšími obyvateli. Ilustrace krásné, mně chyběly fotografie (které jsem dohledávala na jeho facebookových stránkách). A mimochodem, veškeré Láďovy příspěvky na sociálních sítích přímo zbožňuju!

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Každý jsme jiný, divný, někdo víc, druhý méně... já sama jsem se v jedné postavě viděla také :) Výborná kniha (jako doposud vše od P. Soukupové), snad pro děti, ale dle mého hlavně pro dospěláky :)

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Bomba, moje již několikátá Kingovka, ale zase trochu jiná, detektivní žánr, to je moje :) Takže chválím, chválím.. a těším se na Právo nálezce.

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Lehké zklamání... první knihu, Bez duše, jsem četla již před dvěma lety, a z prvotního setkání se spisovatelem i jeho hlavním hrdinou jsem byla nadšená. Že by se autor s dalším dílem zlepšil se mi nezdá, anebo jsem již příliš "rozmlsaná" lepšími díly :) A přidám se k ostatním.. ty věčné bitky, ach jo...

12.03.2020 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Předchozí autorova kniha, Ta přede mnou, se mi líbila, takže jsem měla velká očekávání. Nakonec se z příběhu "vyvrbila" pěkná slátanina, na konci jsem už nevěděla, čí jsem :) Takže za mě určitě ne.

12.03.2020 2 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha je jednou z těch, které vyčnívají mezi ostatními díly s tématem holocaustu a dalece mnohé překonává. Velmi citlivě, a přesto hrůzyplně vykreslena zrůdnost koncentračních táborů. Pět hvězd, bez debaty.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

To teda byla pěkná slátanina...Kdo máte rádi kvalitní kriminálky, se čtením vůbec nezačínejte..možná budete chtít znát alespoň pachatele (jako já), ale nestojí to za to...

19.10.2019 1 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Výborné, parádní, skvělé... víc netřeba psát a rovněž doufám v pokračování série.

19.08.2019 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Dočteno, ale s utrpením.. tato kniha se Jodi Picoult opravdu nepovedla. Příběh nijaký, jednání hlavních postav velmi často nepochopitelné, napětí žádné... Kladně hodnotím zajímavé poznatky ze života na Aljašce.

19.08.2019 2 z 5