Askarinka Askarinka komentáře u knih

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Pání, tohle jsem nečekala... Díky za další knížku, kterou si hrdě postavím k ostatním knihám z Vaší ruky Pepo.
S alkoholismem mám bohužel svojí vlastní zkušenost... Nikoliv jako alkoholik samotný, ale jako dcera alkoholika, který si to zatím nepřiznal a nic s tím nedělá... Myslím, že tuhle knížku dostane tatínek pod stromeček, aby se probral a začal se svým černým drakem něco dělat. Opravdu mi hodně otevřela oči a smekám, že dokážete hovořit tak otevřeně. Ještě jednou díky za další knížku na kterou jsem se opravdu dlouho těšila!

22.10.2014 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Silná kniha a ještě silnější příběh... Zajímalo by mě, jestli to co se dělo po vydání této knihy někdo řešil... Doufám, že ano, protože to je největší hnus! Nechápu, kde se v lidech bere taková zloba a nenávist, že musí ubližovat malým nevinným dětem...

13.10.2014 5 z 5

Zajímavý příběh,ale já se jím prokousávala hodně těžko. Vlastně ani nevím čím to je,ale je to tak.

02.10.2014 2 z 5

Vedení týmů Vedení týmů Wolfgang Krüger

Docela pěkně zpracovaná knížka. Některé věci se mi sice zdají dost složité,ale určitě mi pomohla uvědomit si co vlastně chci dosáhnout. Pro začínající manažery dobrá inspirace.

02.10.2014

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Knížka mého dětství:-) Úžasný a úchvatný příběh, hlavní hrdina a jeho toulky úžasným světem. Ke knížce se moc ráda vracím. Já vlastně do takového světa Fantázie utíkám s každou knížkou, kterou otevřu:-)

20.08.2014 5 z 5

Jan z Pomuku Jan z Pomuku Emanuel Vlček

K Johánkovi jsem se dostala objevením jednoho úžasného architekta a stavitele, který ho uctíval. Tato knížka mi hodně přiblížila světce jako takového.

15.08.2014 5 z 5

J. B. Santini - Aichel: Život a dílo J. B. Santini - Aichel: Život a dílo Mojmír Horyna

kniha zachycuje svěděctví o celoživotním díle naprosto dokonalého a talentovaného člověka. JBSA a jeho neobvyklí pohled na svět a stavby mě naprosto učaroval a změnil můj osobní pohled na svět!
Kniha je plná úžasných fotek!

15.08.2014 5 z 5

Taková normální skororodinka Taková normální skororodinka Vladimír Mužík

Žádné velké literární dílo... Na druhou stranu se knížka četla pohodově. Určitě stojí za přečtení.

15.08.2014 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha mě trochu zklamala:-( Těšila jsme na pořádný horor, při kterém mi bude běhat mráz po zádech, nebudu moc usnout a tak... To se bohužel nedostavilo. Myslím, že u téhle knihy by se nebála ani moje 10 letá sestra. Příběh je to jinak docela pěkný, hrdinové jsou sympaťáci... Jediné co mě skutečně učarovalo a uchvátilo je zpracování knihy jako takové. Krásná obálka, povedené fotky....To je opravdu bomba!

07.08.2014 3 z 5

Tahle kniha by měla být povinnou četbou, je sice smutné číst čeho všeho se lidé dopouštěli na jiných lidech. Na druhou stranu to co se již stalo nejde změnit. Naše a další generace se jen mohou poučit z chyb svých předků a už nikdy nedopustit něco podobného.
Díky za úplně nový pohled na tuto problematiku. Mám načteno hodně knih z tohoto prostředí, ale tato mě naprosto šokovala. O tomto tématu by se nemělo přestat nikdy mluvit!

30.06.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Já vážně nevím co říct....Příběh je to vesměs velice pěkný,ale tak zdlouhavý! Občas jsem se musela vracet zpátky a číst si znovu předešlé rozvleklé odstavce. Ve výsledku se mi ale vlastně docela knížka líbila.

10.06.2014 4 z 5

Máma a já : (terezínský deník) Máma a já : (terezínský deník) Hana Posseltová- Ledererová

Tuto knížku jsem si půjčila v knihovně po besebě s paní, která přežila Terezín, Osvětim a nakonec i Mauthausen, kde ji američané v roce 45 osvobodili. Musím říct, že nedokážu moc pochopit jak může člověk přežít takové věci a pak se vrátit do normálního života a fungovat. Tahle knížka je další svědectví té doby a já jsem ráda, že se mi dostala do ruky. Chvílemi mi běhal mráz po zádech! Určitě stojí za přečtení,protože nejen hezkými a příjemnými věcmi se má člověk zabývat!

02.06.2014 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

No nevím, knížka ničím výrazně nenadchla,ale ani přiliš neurazila. Znovu bych ji asi číst nemusela.

28.05.2014 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pro mě docela silná knížka, chvílemi mi běhal mráz po zádech, chvílemi jsem měla slzy na krajíčku. Jsem ráda, že jsem si knížku (i přes počáteční nedůvěru) mohla přečíst...

06.05.2014 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Přečetla jsem už několik knížek na tohle téma a tato ničím výrazně nenadchla.Příběh se dal celkem předvídat. každopádně se čte dobře a ja ji přečetla za jedno odpoledne.

22.04.2014 2 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

Na tuhle knížku jsem čekala opravdu strašně dlouho. S napětím jsem očekávala s jakou super zápletkou můj milovaný autor přijde. O to větší zklamání jsem zažila. Příběh není špatný, ale není to klasický Urban.
Strašně mi chybí postavy jako Roman Rops, Martin Urann. Karel Vrba je takové nezkušené a frustrované ucho.
Chybí mi literární toulání Prahou. Mrzí mě,že v knížce chybí dokonalé ilustrace od pana Růta. Knížce chybí Urbanovské mystično a typická temnota jeho postav.
Jediné co se mi na knížce líbilo, byly poslední kapitoly. V těch už jsem svého oblíbeného autora bezpečně poznávala.

Každopádně bude mít místo v mojí knihovně po boku ostatních Urbanových knih, akorát nevím jestli se k ní ještě někdy vrátím.

16.04.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Jak už tu bylo řečeno, není to knížka pro každého. Každopádně pokud má někdo rád severské detektivky myslím, že si tu najde své...
Nemyslím si, že by byla o moc drastičtější než jiné detektivky podobného druhu. Ano, násilí na dětech není pěkná věc, bohužel se ale děje a podle mě je dobře, že se o tom tématu mluví a píše. Mě osobně se knížka moc líbila, zaslouží si plný počet hvězd. Těším se na další díly a na to jak se bude příběh dál vyvíjet.

Určitě stojí za přečtení...

27.03.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Na tuhle knížku jsem se opravdu dlouho těšila. Správná dvojka zase nezklamala. Jejich příběhy jsou zdá se čím dál tím lepší.Málokterá knížka mě v poslední době umí příjemně překvapit a tady to tak bylo...No až tedy na poslední stránku:-( Nemám ráda otevřené konce.Kdy vyjde něco dalšího?

13.03.2014 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tuto knížku mám ráda, i když je vlastně dost děsivá svou surovostí... Poprvé jsem ji četla na základní škole a musím říct,že mě absolutně pohltila. Nedokázala jsem přestat číst:-) Vlastně to s touto knížkou tak mám dodnes. Vždycky ji přečtu jedním dechem a na konci jen nevěřícně koukám...

30.01.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Zajímavá kniha, první, kterou jsem od Kinga četla takže nemám moc s čím srovnávat. Příběh se mi docela zamlouval.chvílemi z něho šel pěkný strach. Teď se chci na Kingovu tvorbu víc zaměřit, snad budou všechna díla takhle povedená a originální.

22.01.2014 4 z 5