Arya26

DivotáníDivotáníA. Howard (pseudonym)

UPOZORNĚNÍ!! Nečtěte je to droga :D !!! 17.8. knížka vyšla a já v naději už letěla do knihkupectví :) . Tam naštěstí jednu měli ! Byla hrozně návyková ,protože už dva měsíce mě zajímalo jak to bude pokračovat :) . Fanoušci Šepotání POZOR musíte si to rozhodně přečíst. K samotnému obsahu: Alyssa - V prvním díle jsem ji měla raději ,ale v druhém mě trochu štvala ,protože Zachovi nadržovala :) . Morfeus se pro ni chuděrka mohl rozkrájet a ona pořád jak je Zach dobrota sama atd.. No Morf ... i když měl dobré úmysly tak na to šel oklikou ,ale to je celej on :D Zach - NEskutečně natvrdlej ! Minule jsem ho akceptovala. Teď jsem se modlila ,aby ho už Druhá sestra trochu přidusila. Aspoň by se mu rozsvítilo :D. Morfeus - Samozdřejmě byl stejně úžasnej a neodolatelnej ,ale trochu ukázal svou měkčí stránku a to jak by pro Alyssu udělal cokoliv. Nejvíc mě dostala věštba Slonovinové a fandím mu. Jediné co mě opravdu zklamalo byl maturiťák - čekala jsem zaprvé víc romantiky. (Třeba si mohli před samotným bojem trochu zatančit :) Boj nebyl tak epický jako na konci jedničky. Samotný závěr mi vzal vzduch z plic a málem jsem začala brečet za Alyssu. Už se hrozně těším na závěrečný díl a doufám že časem vyjdou i nějaké novely.

23.08.2015

CressCressMarissa Meyer

Knížky od Marissi Meyer jsou jedny z těch, které čtu opravdu rychle a jsem schopná je zhltnout rychlostí blesku. Díl od dílu mám Měsíční kroniky raději. Abych řekla pravdu nejvíc se mi po postavové stránce líbila právě Cress a Cinder než Scarelt. Já osobně moc Scarelt a Vlka ,,nežeru´´ jako ostatní. Já nejvíc fandím naší princezně Cinder a Kaiovi. Cress jsem si taky oblíbila a překvapila mě svou železnou vůlí a odvahou. Thorne je můj oblíbenec a i on se dočkal své princezny. Už se nemůžu dočkat Winter. Osobně typuju, že toho zjistíme příště víc o Jackinovi a ten se dá dohromady s Winter, protože nám tam nikdo už nezbývá.Iko pořídí nějakého kamaráda androida a bude to :) .

28.01.2016

Město ze sklaMěsto ze sklaC. Clare (pseudonym)

Město ze skla se mi zatím nejvíc líbilo z prvních tří dílů smrtících nástrojů. Jde vidět, že všechny naše postavy prošly od prvního dílu velkou přeměnou a chovají se podstatně jinak než na úplném začátku. V prvních dvou dílech jsem moc nemusela Simona, které se ale v této knížce úplně úžasně zachoval, překvapilo mě že se choval hrozně hrdinsky. Musím mu dát palec nahoru. V této knize se defakto uzavřelo hlavní téma příběhu - dostat Valentýna, a tak jsem zvědavá, jakým způsobem bude vyprávění pokračovat. Taky se pěkně vyřešil vztah Clary+Jace, jsem za to ráda, prostě k sobě patří. K části, kde si lovci hledali své spolubojovníky z řad podsvěťanů, mě napadá jen jeden komentář - Dobře ty Aleku :D !
Tuto sérii vážně miluju a netuším co budu dělat po jejím dočtení!

26.03.2017

Pramen mociPramen mociKristina Hlaváčková

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a moje pocity po přečtení jsou výborné.

(Teto část bude obsahovat velké množství spoileru tak bacha!!! :D)
To že Eli přežila jsem brala jako samozdřejmost a čekala jsem to ,ale vůbec jsem nečekala ,že ji pomáhal Damian.Aronel mi asi sedla víc než ,,stará´´ Elena. Jinak ten Bretin syn mě v mejmenším nepřekvapil. Naštval mě ten konec ,protože jsem celou dobu čekala nějakou milostnou linku mezi Aronel a Damianem ,ale ta se objevila těsně před koncem a ani jsme si ji neužili a skončilo to jaksi dřív než začalo.

Autorka mě s tím koncem fakt naštvala ,protože to měla uzavřít a místo toho to téměř neuzavřela a příběh nechala stále hodně otevřený. Možná to značí že by ,,mohl´´ být ještě jeden díl ,ale všude píšou ,že je to závěr. Při dočtení jsem měla stejný pocit jako při dočtení Eragona (to člověka vždy dožere :) ). Chtěla bych taky zkritizovat to ,že autorka má jakési ,,zvláštní´´ psací schopnosti. V jejich knihách si nikdy neumím představit popisované prostředí a nebo postavy. Nezlobte se na mě ,ale ať se klidně říká o Paolinim ,že vše zbytečně rozpitvává ,ale v jeho knihách si dokonale umím ředstavit postavy a prostředí. To samé platí i třeba o Collinsové ,protože jsem se jednou bavila s kamarádkou o Hunger Games a ptala jsem se ji jak se ji líbila jedna scéna ve filmu a ona říkala ,že ta tam nebyla a pak jsem si uvědomila ,že to bylo vlastně jen v knize. Jinak to jsem už hodně odbočila od tématu. Mám ještě jednu připomínku. Hlaváčková nechala umřít Ice jednu z mých oblíbených postav a na konci po něm neštěknul ani pes (doslova).Kniha byla podle mě nejlepší z celé série ,ale i tak měla nějaké nedostatky ,které bych ale autorce prominula. Na závěr napíšu pár věcí co mě dostalo. To jak se Michael poprvé setkal s ,,Aronel´´ a řekl ,,Co to máš s vlasama?! Vypadáš jako elf!´´ a pak ji řekl že je ,,Tetička hadra´´. Taky mě dostala kapitola dívčí válka ,kde si Moama s holkama ,,zahrála´´ na Fobeu a jak se ženské sažily chlapi přivést k rozumu za pomocí pánvičky. to nemluvě o ,,hrdých´´ bojovnících národu Othar. Kniha mě dostala a doufám ,že Hlaváčková napíše ještě spoustu knih ,při kterých se tolik zasměju.

04.05.2015

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Člověk by nikdy neřekl, že povinná četba může tolik bavit. Příběh se mi hlavně líbil, protože tam bylo mnoho skrytých myšlenek, a přesto byl kouzelný. Měla jsem ho přečtený za chvíli. Na konci jsem byla smutná, kvůli Malému princi. Z knížky jsem byla vyloženě dojatá a musela jsem o ní přemýšlet.
PS: pozor na baobaby :D !

ZrcadleníZrcadleníA. Howard (pseudonym)

POZOR MOŽNÉ SPOILERY !!!
Už je to tady – už dočítám poslední stránku a celý ten nádherně šílený příběh končí… A nebo začíná ? Na Zrcadlení jsem se opravdu tešila neuvěřitelných šest měsíců a nemohla jsem to ty poslední týdny vydržet. Zrcadlení patří opravdu ke knihám, kvůli kterým chodíte celé dny ne li týdny s hlavou v oblacích (v tomto případě spíš v králičí díře). Anita stvořila epický příběh a postavy, které vám připadají jako vaši nejlepší přátelé. Tento díl s kvalitou neklesl, ale je ještě lepší než předchozí dva. Morfeus i když bez magie byl stále ten okouzlující podmanivý podsvětník se spoustou vtipných hlášek a z jeho romantických gest mi tálo srdce. Se Zachem to už bylo horší, protože ho nemám moc ráda, ale i nakonec on měl své světlé chvilky. Alyssa- překrásná podsvětní královna všem nakopala prd*l a rozdala by nejraději i své vlastní srdce.
Ten konec jsem očekávala od druhého dílu. Podle mě je to nejlepší způsob jak můžou být všichni šťastní. Tato trilogie je opravdu asi jediná, která má ten správný HAPPY END a nemusí vás mrzet, že jste ji dočetli. Poslední stránkou totiž teprve začíná a příběh se přelévá do nových rozměrů …

07.03.2016

DivergenceDivergenceVeronica Roth

Opravdu se mi tato kniha moc nechtěla číst ( Měla jsem špatné období ,protože jsem si chtěla přečíst nějaké knížky a jedna kniha měla vyjít až v březnu ( 2. díl Serafíny ,,Shadow Scale´´) a druhá kniha co jsem chtěla číst byla ,,Dračí oči - Pramen moci´´ a to mělo vyjít až v dubnu!!! Taky jsem našla úžasnou sérii Erilian (chystám se ji číst) jejiž první díl se nikde nedá sehnat (jak v knihovně tak v knihkupectví) a tak jsem se dokopala k tomu ,že musím něco přečíst a od Vánoc mi v knihovně zůstala nepřečtená distopie divergence ,na kterou jsem jaksi neměla náladu.)
Potom jsem začala číst. Ze začátku to vázlo ,když byla Tris u odevzdaných (při volbě frakce jsem si říkala ,,Tris jak si vybereš odevzdanost a jak to bude stejná nuda jako do teď tak tě chytnu a šlahnu s tebou do koše :D !!! ´´) ,ale když přestoupila k neohroženým a nudná šedá myška Beatrice se začala měnit v tu úžasnou, zábavnou a odvážnou Tris ,která se nebojí riskovat život kvůli svým blízkým ,tak se mi kniha začala líbit.
Chci se taky vyjádřit ohledně vztahu Tobiase alias ,,Čtyřky´´ a naší milé Tris. Já nepatřím k tipům holek co čtou zamilované kravinky ve stylu ,,Oh, potkala jsem ,,úžasného a tajemného´´ kluka a já ho tak miluju,´´ To fakt nesnáším a nebo něco ve stylu ,,Milý deníčku právě jsem se zamilovala OMG.´´ To jsou fakt slátaniny ,ale v této knize se mi jejich vtah líbí ,protože oba aktéři jsou praví sympaťáci. Navíc není jejich vztah přehnaně kýčovitý.
Už bych to měla nějak uzavřít takže.... Zpočátku mě kniha nebavila ,ale po přestupu k neohroženým a po tom co se Tris ,,osmělila´´ tak se mi začala kniha velice líbit. Na druhou stranu ať nepěju jen samou chválu ,tak autorka mohla víc detailněji popsat to co si hrdinka myslí, postavy a to ,,kde´´ Tris právě je (Mohla celé knize a světu dát víc trojrozměrný nádech.). Celá kniha byla úžasná plná akce a líbila se mi dokonce víc než ,,legendární´ Hunger Games.

07.03.2015

CinderCinderMarissa Meyer

Úžasná, čtivá, originální, magická knížka - co víc si přát :) !!! Knížku jsem měla dočtenou cca za 2 a půl dne. Děj byl příjemný a čtivý. Držela jsem své robotické pěsti Cinder :)!! ( kdo by neměl rád Popelku :D) Jen by mě zajímalo ,jak to autorku napadlo s těmi pohádkami - Ten matroš co fetuje chci taky :D !!!!

05.11.2015

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Na úvod musím říct, že je to pro mě po dlouhé době nefantasy knížka u které jsem ze začátku ani nevěděla co si o ní mám myslet, protože jsem nikdy psycho thriller nečetla. Ke knížce jsem se dostala díky tátovi, který mi ji doporučil.
První polovina se vlekla a nijak zvlášť mě neohromila a pak se to zvrtlo a ukázalo se, jak si autorka umí pohrávat s vaší myslí a vše je nakonec jinak :)
SPOILERY! Nick se mi ze začátku jevil sympaticky ,ale postupem času, jak se na něj nabalovaly dalši a další špinavosti, tak jsem mu přestávala věřit. Deníková Amy - přesně na ni seděl popis super holka a v porovnání s ní vypadal Nick jako hrozný manžel. Reálná Amy byla hroná psychopatická mrcha s kterou bych se nikdy potkat nechtěla. Chudák Nick :( Nejvíc mě zaskočil konec který byl nečekaný. Celou dobu jsem se těšila na to jak si to ta mrcha slízne a ono nic - zkrátka taková normální rodinka :D !

30.09.2016

Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádJ. K. Rowling (pseudonym)

Fénixův řád, nebyl podle mě zrovna ten nejlepší díl Harryho Pottera, který bych si ihned představila. Harry mi chvílemi hrál na nervy, ale chápu, že za to vlastně ani nemohl. V tomto díle začal příběh strmě nabírat temný nádech. Přišla jsem o hromadu věcí, které jsem na Bradavicích milovala. Přesto nejde knihu hodnotit jinak než 5. Je ale velice pozoruhodné, jak zpočátku jednoduchý příběh o malém klukovi nabírá na hloubce a rozměrech a nenápadně se čtenáři vryje do kůže, aniž by si toho všiml. Nevím co budu dělat až Harry Pottera dočtu.

11.11.2016

Polámané panenkyPolámané panenkyJames Carol

Knížka mě velmi překvapila, byla velmi čtivá a svižná. Příběh byl velmi napínavý a pohrával si s námi až do úplného konce.

03.05.2017

MarťanMarťanAndy Weir

Viděla jsem nejdřív film a teď jsem se dostala ke knížce. Někdo má názor, že vtipy v knize jsou trapné. Mě tato kniha velmi bavila, rozesmívala mě a vtáhla do děje. Bavily mě i technické popisy, kvůli kterým mnozí čtení odložili na neurčito. Mark se svým humorem bránil ,,proti Marsu´´ a myslím si, že jen díky jeho smyslu pro humor a optimistické povaze vydržel tak dlouho. Od knih s nálepkou world bestseller a milio´nem recenzí paradoxně nic moc nečekám, protože mě zpravidla zklamávají. Tentokrát mě Marťan přímo nadchl. Jenom si myslím, že kdyby tato situace nastlala v reálu, asi by to tak dobře nedopadlo a NASA by nevrazila tolik peněz do záchranné mise pro jednoho člověka.

06.06.2017

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

No co říct? - Skvělá mrazivá atmosféra. Myšlenka knihy? - Není vlastně někdy lepší zůstat mrtvý? Tato kniha si pohrává s myšlenkou vzkříšení vašich blízkých z mrtvých a taky se všeobecně zabývá tématem vnímání smrti. Rodina Creedových je ničím, neobvyklá naopak zcela průměrná americká rodinka. Až na to, že jejich dům není až tak obvyklý :D , jelikož za jejich domem stojí ,,Řbitov zviřatek´´, kde děti se zlomenými srdci pohřbívají své na silnici sražené a jinak usmrcené miláčky a ještě dál za hřbitovem je staré indiánské pohřebiště, co víc si přát, jen přelézt polom a jste tam :D (pardon) ! Kniha se mi hrozně líbila. Od oživení kočky vede už jen krok k oživení milovaného člena rodiny. A co je na tom vlastně špatného? - No to ponaučení si tam najděte sami. Ze začátku je děj rozvleklý a prvních 50 stran mě absolutně nebavilo: Jsem nesmírně ráda, že jsem tuto bariéru překonala. Taky se mi líbilo, že jsem v průběhu knihy začala mít ráda postavy, a tak byla kniha pro mě ještě víc šokující. Všem ji vřele doporučuju.

08.08.2017

Severská mytologieSeverská mytologieNeil Gaiman

Tato kniha se mi strašně líbila, doporučila bych ji všem, co chtějí začít se čtením anglických knih, protože angličtina v ní užita byla srozumitelná a samotná kniha rychle odsýpala. Nápad že si přečtu norskou mytologii ke mně přišel, po zhlédnutí úžasné marvelovky Thor Ragnarok. Jsem velká fanynka Thora a samozřejmě i Lokiho (kdo by ho neměl rád), a tak jsem chtěla vědět, jaké jsou tyto charaktery v původní verzi příběhu. U Thora se mi víc líbí filmová verze, Thora z mytologie moc nemusím. Loki, to bylo něco fantastického vidět, jak úžasně Tom Hiddleston tohoto ,,záporáka´´ stvárnil. Knižní Loki se od toho filmového o moc neliší, proto tuto knihu doporučím všem fanouškům Lokiho a všem těm co zbožňují Marvel universe.

21.12.2017

Černý jezdecČerný jezdecKristina Hlaváčková

Tato kniha byla bomba. První díl mi přišel trochu neoriginální ,ale přesto se mi líbil ,ale tato kniha byla ještě lepší. Předchozí díl byl nějakým ,,úvodem do série´´ ,ale v tomto díle se všechno to co se mi líbilo na prvním díle rozjelo. Tato kniha byla ještě vtipnější a víc akční. Přesto ten konec byl zkrátka smutnej :( ,ale myslím si že v dalším díle se naše malá Eli zázrakem vrátí a povstane z vlastního popela jako pták Fénix. Bez Eli by to zkrátka nemělo tu správnou šťávu. Tato kniha mě donutila se smát a plakat zároveň a vřele ji doporučuju všem milovníkům dračích očí.
PS: Doteď nevím co si mám myslet o Damiánovi.

25.02.2015

Nejkrásnější - Příběh LevanyNejkrásnější - Příběh LevanyMarissa Meyer

Nejkrásnější je jedinečná právě v tom, že ji nevypráví kladná hrdinka, ale právě ,,zlá´´ krutovládkyně Levena.
V této knížce jsme mohli zjistit, že Levana kdysi taky bývala vcelku dobrosrdečnou dívkou, ale byla znetvořena, nenáviděla samu sebe a nikdo ji nemiloval a celý svět se jí vysmíval... To samozdřejmě udělalo své s její osobností. Místo toho, aby žila ve skutečném světě a podívala se pravdě do očí, naučila se Levana žít raději ve svém vystavěném světě ze lží uvězněná od kruté reality. Přiměla lidi násilím aby ji milovali, to se jí ale vymstilo - láska totiž přerostla v hluboko zakořeněnou nenávist. Věřím, že je Levana ve svém jádru (hluboko pod měsíčním kouzlem) ,,dobrá´´ . Však její duše je zraněná a srdce má napadrť.
Bylo to příjemné zpestření a takový ,,předkrm´´ na dlouho očekávaný závěr série Měsíční kroniky. Díky této novele, jsem se mohla vcítit do Levany a částečně ji pochopit. Provedla opravdu hrozné věci, které se nedají omluvit, ale i tak už vím, co ji k tomu vedlo...

30.01.2016

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

Tuto knížka jsem docela dlouho na můj vkus odkládala. Napínavá, čtviná a nádherná. Co víc si přát.

30.03.2016

Modrá jako safírModrá jako safírKerstin Gier

Druhý díl byl skvělý stejně jako první. Plus Xamerius je boží ( Friends will be friends :D), upřímě řečeno ten tam chyběl. On totiž všechno zabije :D !

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Návrat krále - co jen k tomu dodat. Tato kniha byla úžasný závěrem celého prstenvé trilogie a každý si v ní najde své. V tomto díle mě více oslovila linie Aragorn a spol, než vyprávění o zničení prstenů. Osobně si myslím, že Frodo je hrozných ufňukánek. Chápu jak to pro něj muselo být těžké, ale mohl se zkusit rvát jako Sam. Sam je hrozně věrný a nemyslí vůbec na sebe, VŠE se točí okolo Frodo. Radši mám Smíška a Pipina. Konec byl celkem šťastný , to že Frodo nezůstal v Stř. se dalo předpokládat, protože ho prsten poznamenal. Kniha se mi líbila a byla ještě lepší než ostatní. Nebavil měl ale dodatek, který byl místy až moc zdlouhavý a podrobný .

04.05.2016

Princ LestatPrinc LestatA. Rice (pseudonym)

Opravdu jsem byla neskrývaně nadšená, když jsem zjistila, že vyšla nová kniha od Anne Rice. Byla jsem napjatá jako struna až se dozvím co se po letech přihodilo mým oblíbeným nemrtvým hrdinům (respektive pro mě to byly měsíce a pro ně celé roky). Šíleně moc mě mrzí to jaký malý zlomek jejích knih je vydán do češtiny, a proto je i samotný čtenář vydán v milost mezerám v příběhu. Ze začátku jsem se orientovala pomocí ,,šikovného´´ průvodce světem krvesajů v zadní části knihy (do té doby jsem neměla vůbec páru o tom, že existuje nějaká Maharet nebo snad Mekare :D).
K příběhu - už nevím kde, ale někde jsem slyšela o tom, že Anniny knihy jdou kvalitativně trochu dolů. Já jsem žádný takový dramatický posun nepozorovala. Je naprosto samozdřejmé, že po takovém množství knih fanoušky už jen tak něčím nezaskočí. Mě osobně se tato kniha moc líbila, ale přeci jenom mi tam trochu chyběla ponurá atmosféra starých časů, kterými nás provázeli Louis s Lestatem. I samotný Lestat mi přišel změněný od doby ve které jsme ho opustili - už není tím zasněným chlapcem, buřičským rebelem, ani vycházející rockstar. Louis mi zase připadal vcelku vyrovnaný a doufám že bude s našim Princem šťastný . Potěšila mě myšlenka sjednocení všech krvesajů do jednoho národa, který by už vlastně nemusel věřit v to, že je prokletý.Tato kniha by mohla být důstojným ukončením zápisů Upířích kronik. Legendární příběh ale stále pokračuje, žije si svým vlastním životem, je nesmrtelný - to co je mrtvé nemůže znovu zemřít, odvíjí se stále dál a dál a uhání ďáblovou cestou až ke hvězdám .

02.07.2016

Bez šanceBez šanceNeal Shusterman

Upřímě řečeno nevěděla jsem vůbec co od knihy čekat. Byla jsem ale příjemně překvapená. Byla napínavá, akční a stále někdo Connorovi, Rise a Levovi šel po krku. Samotné postavy od začátku prošli velkým vývojem a prchání před nezleťáky je změnilo. Četla jsem to šíleně dlouho, protože jsem byla jako instruktorka na táboře a tam na to jaksi nezbyl čas :), možná proto je příběh v mé hlavě celkově roztříštěný. S postavami jsem se nijak zvlášť nezžila. Connor mi připadal jako hrozný cholerik, Risa byla nemastná neslaná. Lev nebyl až tak špatný, ale zkrátka to není žádná z těch TOP nejlepších postav. Nakonec jsem si na ně zvykla. Určitě by si ji měl každý přečíst a popřemýšlet nad právem na život a cenou života.

16.07.2016

Tanec s drakyTanec s drakyGeorge R. R. Martin

U série Píseň ledu a ohně se objevil divný jev, díly jsou nastřídačku buď vcelku dobré nebo luxusní a ohromující (Hra o trůny-luxus, Střet králů-dobrá, Bouře mečů- bombastická, Hostina pro vrány- horší, Tanec s draky- OMG!). Je to jen můj pocit a má teori a někdo s ní nemusí souhlasit :) Tanec s draky měl i svá slabší místa, ale většinou mě bavil a čtení bylo napínavé. Nejvíce se mi líbily linie s Jonem a Deany, která se aspoň trochu pohla. Dobrá byla i Arya a Tyrion.
SPOILER Já prostě nemůžu pochopit jak mohl Jon umřít! Kamarádka mi to sice spoilerovala (jak jinak), ale v ten moment jsem to opravdu nečekala a byla jsem šokovaná. Varys byl taky nečekanej- třešnička na dortu :D KONEC SPOILERU
Už se šíleňě těším (asi jako šílený král Aerys :D) na další díl. Doufám, že Deanerys konečně odpluje/odletí do Západozemí, dobude ho jako Aegon Dobyvatel a nakope Cersei prdel. Teď přede mnou stojí otázka- dívat se na 6.sérii a nebo počkat?????

01.09.2016

Kocour BobKocour BobJames Bowen

Tato kniha byla skvělá oddechovka. Milý, čtivý příběh o poutu mezi člověkem a jeho mazlíčkem. Knížka mě až neskutečně bavila, a tak jsem ji vcelku rychle přečetla. Je to knížka povinná pro všechny kočkomily. Na knize jsem ocenila i to, že byla napsaná podle skutečného příběhu.

29.06.2017

Mechanický andělMechanický andělC. Clare (pseudonym)

Tato kniha mě hodně zklamala, protože si ji hodně lidí chválilo a prohlašovalo, že se jim snad i víc líbila než Mortal Instruments. Mám sice ráda knížky od Cassandry Clare, ale jako člověka ji nemám ráda, protože měla v minulosti nepěknou aférku s plagiátorstvím a jak se zdá tak i ráda dokola recykluje staré nápady a snaží se ze série Mortal Instruments vytřískat co nejvíc peněz. Postavy z tohoto románu mi až nápadně povahově připomínaly hlavní postavy z MI. Clary - Tessa, Jace- Will, Isabella - Jessamine (Isabelle je sice drsňačka a Jessamine dáma, ale jsou podobné počátečním chováním k hlavní hrdince.) Nejen postavy, ale i některé scény (milostné) mi připomínají popisem scény Z MI. Cassandra Clare chce ze svého úspěchu vytěžit maximum, to chápu, kdo by ne, ale ostatní úspěšní autoři (např. Rowlingová, Martin), kteří píší (napsali) nekonečné série si umí aspoň udržet svou úroveň a stále mile překvapují své čtenáře. I přes své rozhořčení budu nejspíš v pekelných strojích dál pokračovat, třeba mě ještě mile překvapí.

22.06.2017

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Tato kniha mě dostala. Byla plná emocí- lásky, utrpení, nenávisti, zoufalství ale hlavně naděje. Je až neuvěřitelné ,co si museli někteří lidé během 2. světové války zažít v pracovních táborech a podobných zařízeních. Lina se mi líbila, protože i přes všechno to špatné, co postihlo její rodinu, chtěla dál bojovat a toužila po životě. Vše to utrpení vkládala do svých kreseb, aby mohla světu ukázat zvěrstva, která na nevinných lidech páchal Sovětský svaz. I pokroucené osudy ostatních postav byli zajímavé. Knížku jsem přečetla skoro celou za jedno odpoledne. Byla až neskutečně čtivá. Nechtělo se mi věřit tomu, že už je konec. Ten konec mě trochu zarazil, čekala jsem trochu jiné rozuzlení, nicméně mě příběh okouzlil. Ruta Sepetys není jen skvělá spisovatelka a úžasná osobnost, ale je to hlavně vypravěčka zapomenutých životních příběhů, které vypráví mladým lidem prostřednictvím svých knih.

24.06.2017

Píseň zimyPíseň zimyS. Jae-Jones

Liesl, ta méně talentovaná. Liesl, ta ošklivá. Liesl, ta černá ovce rodiny. Liesl to nikdy neměla ve svém životě lehké, pak ji z něj vytrhne únos její sestry do říše Krále duchů, pána zlomyslnosti, pokřivenosti a divokosti. Knihu bych popsala těmito slovy - krásná pohádka, co místy vypadá spíš jako erotický román. Příběh se mi líbil tom, že nám v průběhu ukázal to, že nikdo to vlastně nemá ve svém životě nic lehké, všichni se musí chovat podle toho co se patří. Ale Liesl se od Krále duchů naučila jednu důležitou věc, být i sobecká. Příběh se mi líbil, ale ubrala bych mu něco na délce z té pasáže, ona ho chce, on ji ne, a tak se prostředek knihy točil stále dokola. Ten konec mě hodně překvapil, protože jsem čekala happyend, jak to u těch YA bývá, místo toho na mě čekal vskutku překvapivý konec. Doufám že Elizabeth svá rozhodnutí ještě přehodnotí. (less)

13.11.2017

ToToStephen King

Tato kniha byla úžasná, někdo namítá, že mu připadá příliš dlouhá a rozvleklá. Díky tomuto stylu vyprávění se dokonale zžijete se všemi losery, navodí ve vás pocit, že je znáte a jsou i vašimi přáteli. Já osobně jsem se s nimi skvěle ztotožnila, protože jsem takový loser bez loserclubu. Proto vždy, když došlo k akci, kdy někdo mohl přijít k úhoně, vás mrazilo, protože jste nikoho nechtěli ztratit, ovšem musím se přiznat, že asi nejméně jsem si oblíbila Mika. Nic proti

SPOILER

Ten konec mě něčím i lehce pobavil, To na sebe může brát jakékoliv podoby. Představujete si co všechno strašného a odporného pod všemi těmi maskami je a ta absurdita toho, že To je jen vlastně přerostlý pavouk, kterého se bojí každý druhý. Z toho dech beroucího tajemna je jen nezáživná prostá skutečnost.

13.11.2017

EldestEldestChristopher Paolini

Tato kniha je z celé série moje nejmilejší hned po inheritanci. Naprosto mě uchvátil svět elfů a Eragonova ,, proměna'' . Naopak mě připadaly pasaže s Ronanem často nudné a nezáživné , protože Paolini často utnul nějakou napínavou část s Eragonema začal psát o Ronanovi. Naopak se mi líbil příběh z pohledu Safiry. Knížka i přes malé nedostatky mě doopravdy okouzlila a pobavila.

27.12.2014

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

Tuto knihu jsem dostala k vánocům a naprosto mě zaujala. Byla dobře napsaná a četla jsem ji s nadšením od začátku do konce a byla plná napětí. Líbila se mi víc než film ,protože byla daleko podrobněší a finální souboj byl naprosto famózní a tuhla mi z něj krev v žilách a byl daleko velkolepější než ve filmu a ve filmu jsem někdy nechápala co se děje a kde Katniss je , ale v knize to bylo velmi dobře vylíčené a vše jsem chápala. Jediné co mě štvalo bylo to že Katniss byla někdy až příliš nevrlá a nepřátelská na své okolí , ale jinak mi nevadila.Kniha byla super.

29.12.2014

Záchrana LilandgarieZáchrana LilandgarieMichaela Burdová

Tuto sérii jsem přečetla a zpočátku po přečtení jsem si myslela ,,wow to bylo něco´´.Ale teď s odstupem času mě tato knižní série přijde hodně průměrná. Hodně věcí mě přišlo lidově řečeno ,,obšlahnutý´´ z jiných knížek.A ten závěr mi připadal jako opsaný ze závěru inheritance od Paoliniho (když Eragon odplul z Alagaesie a nechal tam Aryu a vše co miloval).Taky autorka hodně idealizovala Aranis což mě dost štvalo a já si v duchu myslela o Aranis že nemá snad žádnou chbičku což mě dost vytáčelo a unavovalo (všechny postavy vždy mají kladné a záporné vlastnosti ale Aranis NÉ!!! ta je zkrátka dokonalé ztělesnění dobra).Závěrečná bitva taky byla nic moc. Ale jinak to bylo příjemné a pohodové čtení a kdybych byla o něco mladší tak by tato série patřila mezi mé srdcovky.

20.01.2015